Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen nehéz egy Ázsia országb...

Milyen nehéz egy Ázsia országban munkát találni magyarként?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy 1 év múlva végzek erősáramú villamosmérnökként, utána egy ázsiai országban szeretnék dolgozni. Szerintetek lehetséges angol nyelvtudással elhelyezkedni? Elsősorban Korea, Kína, Thaiföld, Szingapúr vagy HongKong lenne a cél.

2016. jan. 26. 10:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*ázsiai
2016. jan. 26. 10:27
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Csupán csak egy kérdés:és melyik nyelvet beszéled?
2016. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak az angolt. Ahogy néztem az ottani álláshirdetéseket, szinte mindegyik angolul van írva és angol nyelvtudást várnak el. Több ismerősöm is dolgozik nem angol nyelvű országban, de a munkahelyén csak angolul kell beszélnie.

Engem konkrétan az érdekelne, hogy a végzettséget igénylő munkákra mennyire van ott túljelentkezés?

2016. jan. 26. 11:58
 4/9 Lillus1562 válasza:
94%
Koreában van igény a villamosmérnökökre, de azért vmilyen szinten kell tudni a nyelvet.
2016. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Tajvanon vagyok 3 éve, voltam Koreában és Thaiföldön is. Amit írtál "szinte mindegyik angolul van írva és angol nyelvtudást várnak el" szerintem ez nem igaz. Mindenhol elvárás hogy beszéld az adott ország nyelvét.


Kivételek persze vannak, de 95%-ban nem ez a helyzet.

2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Én lehúztam Singapore-ban 5 évet. Egy multicég vitt ki Bp-ről expatként, de a kinti iroda borzalmasan ratyi volt. Egy év után leléptem és átmentem egy angol bank helyi részlegéhez, ott egész jól elvoltam, bár néha nagy volt a stressz meg a munkaterhelés.


Angol abszolút elég volt.


Maga az ország szerintem nagyon klassz, de a klíma miatt európai embernek hosszú távon nagyon nyűgös. 5 év után én is hazajöttem, most itthon vagyok megint, Szegeden.

2016. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Az angol nem elég.
2016. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
#6 javíts ki ha tévedek, de Singapore nem pont a megfelelő hely nyelvi szempontból? Tudtommal ott eleve beszélnek angolt a hivatalokban... az már egy másik kérdés, hogy az asiaoid emberek nagyobb eséllyel kínai/thai/maláj anyanyelvűek mint angol, de nem hivatalos nyelv az angol is?
2017. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

oh bocs, csak az egyik ázsiai nyelvet néztem be, de az angol stimmelt amikor még fejből nyomtam az infót :)

"Hivatalos nyelv angol, mandarin, maláj, tamil" forrás: wiki

2017. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!