Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Azt szeretnem kerdezni hogy...

Tucsix30 kérdése:

Azt szeretnem kerdezni hogy ha Thaifoldre szeretnek kimenni de mondjuk valami uton nem kapom meg a turista vizumot ami ugyebar 3honap az esetben is lehet azt jatszani, hogy 30 nap utan atmegyek egy masik orszagba 1-2 napra es utanna vissza?

Figyelt kérdés

2016. febr. 1. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy én hallottam teljesen rászálktak az ilyen átruccanok pár napra máshova majd vissza emberekre a hatóságok!Szóval érdeklődj utána,hogy megy ez pontosan mert kellemetlen élménybe lehet részed!
2016. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most màr nem jàtszható meg, ha tovàbb akarsz maradni, ùj vízum kell.
2016. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha tovabb maradnek akkor a vizumokerelmet ott is beadhatom vagy haza kell jonnom?
2016. febr. 1. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:

"Felhívjuk a Thaiföldre több alkalommal látogató, illetve az országban tartósan tartózkodó magyar állampolgárok figyelmét, hogy a thaiföldi idegenrendészeti hatóságok 2014 májusától kezdődően szigorították a vízummentesen az ország területére belépő külföldi állampolgárok ellenőrzését. Az intézkedés célja az ún. „visa run” jelenség felszámolása és ezzel annak megakadályozása, hogy külföldi állampolgárok vízummentes státuszukat tartós thaiföldi tartózkodásra, esetleg munkavállalásra használják fel."


"A Thaiföldön tartósan tartózkodó egyes külföldi állampolgárok körében az elmúlt évek során gyakorlattá vált, hogy a vízummentesen beutazók az engedélyezett tartózkodás időtartamának letelte előtt valamely szomszédos országba utaztak ki, ahonnan újra belépve vízummentességük alapján újabb tartózkodási jogosultságot szerezhettek. A thai hatóságok a jövőben ezt a gyakorlatot nem tolerálják."


"Vízummentesen beutazó külföldi állampolgárok 2014. augusztus 12-től kezdődően Thaiföld területére szárazföldi átkelőhelyen keresztül csak egy alkalommal léphetnek be. Második alkalommal már megfelelő vízummal kell rendelkezniük. Légi úton történő belépés esetén, amennyiben megalapozott a gyanú, hogy a külföldi állampolgár vízummentességét tartós thaiföldi tartózkodásra próbálja felhasználni, az idegenrendészeti hatóság figyelmeztetik a megfelelő vízum beszerzésének szükségességére."


"2011. augusztus 11-től a 30 napot nem meghaladó turista célú beutazások esetében a magyar állampolgárok mentesülnek a vízumkötelezettség alól. Amennyiben az utazó nem légi határátkelőhelyen lép be Thaiföldre, csak 15 napot tartózkodhat vízummentesen az országban. A vízummentes tartózkodás megfelelő indoklással  egy alkalommal meghosszabbítható (az időtartam elbírálása a bevándorlási hivatal hatásköre)  a thaiföldi Bevándorlási Hivatal bangkoki központjában (Bangkok Immigration Bureau Immigration 1 Division (Bangkok Immigration Division) Government Center Chaengwattana Building B , No. 120 , Moo 3 , Chaengwattana Road , Tungsonghong Sub-District , Laksi District, Bangkok 10210 Tel : 0-2141-9889 , Fax : 0-2143-8228 Website: www.immigration.go.th Call Center: 1178 Ügyfélfogadás: 08.30-16.30 ) illetve területi irodáiban (ezek címei és telefonszámaik a Bevándorlási Hivatal honlapján megtalálhatók). A hosszabbításhoz személyes megjelenés, útlevél és másolata, 4x6 cm-es fénykép és 1.900 THB eljárási díj szükséges. Ezt követően a tartózkodás meghosszabbítására nincs lehetőség, az országot el kell hagyni."

2016. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3 hónapos vízum pontosabban 60 napos, és meghosszabbítható 30 nappal, vagyis így lesz 90 napos. Ami fontos, nem csak az utolsó hozzászólásban jelzett helyen, hanem bármelyik helyi Immigration Office megfelelő, pontosabban ott kell, ahová lakhelyed szerint tartozol. Én pl. Pathumthaniban lakom, a Chaengwattana Immigrationtól szépen el is küldtek, hogy menjek oda. (Ott lakás - az űrlapon meg kell add a címed, mindegy, hogy szálloda, apartman, condo, stb.)


A két belépéses vízum (simán így kéred, és kétszer annyit fizetsz) viszont lehetővé teszi, hogy az első 60+30 nap után újra belépj. Van 3 belépéses, elvileg az is lehetővé tesz. Én így nem jártam el még, de ismerősök elmondása szerint működik - gondolom, a budapesti thai nagykövetség ügyintézőjénél rákérdezhetsz, hogy hogyan műkodik.


Kilépés vízum lejárta után, majd visszatérés sima 30 vízum nélküli 30 napra: nekem légiúton működött, pár nap Szingapúr után semmilyen probléma nem volt a belépésnél. Tudtommal a visa run elleni fellépése a szárazföldi ki-, majd azonnal visszalépőkre vonatkozik inkább, illetve, akik sokadszorra játsszák el - ennek érdemes utánaolvasnod pl. a thaivisa.com fórumon.

2016. febr. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2016. febr. 6. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!