Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha a repülőjegyegyet nem...

Ha a repülőjegyegyet nem számítjuk, mennyi pénz kellene 1 hónapra Thaiföldre?

Figyelt kérdés
Kb 4 szigetet szeretnénk meglátogatni a párommal Koh Phangan, Krabi, samui, Ko Samet, és Bankokban is szeretnénk pár napot eltölteni. Akik voltak már kint ennyi időt, mennyiből jöttek ki? Mi nem szeretnénk luxus szállodában lakni, olcsóbb kategóriában gondolkodunk, mert a látni valók jobban érdekelnek. Tudom, hogy ezt így pontosan nem lehet, de kb mennyiből lehet ezt finanszírozni? Mire számíthatunk?
2016. febr. 6. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1300-1800USD
2016. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor mentem nálam mindig volt volt kb 10 ezer dollár.

Egy hónapra.

Én egyedül mentem, és a csajokat hajtottam egész nap.

2016. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2 fő egy hónap, 4 egymástól azért messze lévő úticél: hm, nekem eléggé kevésnek tűnik az 1300-1800 USD.

Ez mindent magában foglalna, utazás, szálláshely, kaja, esetleges programok is?


Tipp, először próbáld kiszámolni az utazások (busz v. repülő, komp, de akár városon belül a BTS, egyebek), szálláshelyek költségeit, majd majd ki tudod számolni kb. a kaja, egyéb költségeket, de mindent szintén megtalálsz a neten, vagy pedig indíts egy topik, Megélhetés költségei Thaiföldön, és nyilván leszünk páran, akik beírjuk, hogy mi mennyibe kerül.


Illetve, szálláshelyek, ott sem árt belőnni pontosabban az igényeket, szerintem az ezer bahtos kategória sem éppen luxus, de ugyanakkor lehet találni 300 bahtért is szobát.


Megélhetés kajaügyileg: ha a legolcsóbb street food/ 7-11 az elképzelés, akkor mondjuk vízzel együtt 50 baht/ fő/ alkalom, mondjuk ez min. 300 baht nap. Reálisan nézve, és ismerve az adagokat/ hogy utazás során azért ennél több kell: én saccolnám akár a dupláját is, de ez megint a legolcsóbb lehetőségre vonatkozik csak.



Üdv

2016. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Árfolyamok a kalkulációkhoz:

1 baht = 8 Ft.

1 USD = 35 baht

1 EUR = 39 baht


Hm, kicsit áfuttatva, nagyon elvileg, nagyon szűkösen 1800 USD talán elég lehet, bár nehezen hiszem - legolcsóbb szállások, legolcsóbb utcai kaját kevés alkalommal, és csak buszos utazások, talán, azt azért nem merném kijelenteni, hogy lehetetlen de én mindenképpen eléggé karcsúnak érzem, és kérdés, mennyi mindent akkor nem tudnátok kipróbálni, megnézni.

2016. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

3-4. Igazad lehet, inkább 1800 uSD, de én úgy számoltam hogy átlag 20USD/nap szállás az 600USD a maradék 700 meg nagyon szerényen elég lehet. Ha kifogja akkor Air Asia olcsón reptet. Kaja olcsó pl crispy pork 50 THB és nagyon finom. BTS, Metró, Busz nagyon olcsó.

Mi 50USD/nap költöttünk, 2 fő, nem dormitorium, sok belépő és sok sok utazás egész Thaiföldön kivéve a szigetek.

2016. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5: Igazad van, bár egy off gondolat: ama 50 bahtos kajaadagok után kétszer olyan éhes leszek. :))


Kérdező: válaszd ki a szálláshelyeket, nézz utána, hogy mivel, mennyiért tudsz utazni (AirAsia, Nokair, Lionair, vagy/és komp, busz), és akkor meglesznek az alapkiadások, kezd ezzel. Az előttem írt hozzászólásban is szereplő 20 USD ár reális, az utazásnál repjegy esetén egy főre egy úticélra kb. 560-100 USD között számolhatsz, de van, ahol kell pluszban komp, hajó is (Samui, Phangan), míg Samet csak busz+ hajóval lehetséges, Krabira pedig direkt repülés is OK.

2016. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6.-s, jogos, mindjárt úgy is kezdtem hogy két adag 50THB-s crispy pork, pár nap után már megismert a pincér mert mindig 3 adagot rendeltem kettőnknek.
2016. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7: én éppen most tértem haza egy esti vacsorából, sima rizs, csirke (Khao Man Gai néven fut), hm, ez még mindig 30-40 baht körül van általában. Utcai, de étterem-jelleg esetén (vagyis ahol van étlap, és többféle kaja) két fő esetén lehet számolni 300-400 bahtot egy étkezésre, ha meg otthoni klasszikus éttermbe mennénk itt, hm, szerintem akkor már otthoni, vagy éppenséggel drágább az ár.


De posztolónak: jelezz majd, kérdezz, ahogyan elnézem, hozzászóló-társ is kiismeri magát, más topikokban is láttam itteni helyzetet ismerőket, és magam sem tévedek el itt, vagyis nyilván fogsz kapni elegendő hasznos tanácsot.

2016. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok! Nagyon köszönöm. Bevallom még annyira nem ástam magam bele, mert távolabbi terv ez még. Nászútra szeretnénk majd menni. Természetesen, nem szeretnék majd folyton arra figyelni, hogy elég-e a pénz, mert jól akarjuk magunkat érezni, így biztos alapon tuti több lesz nálam. Utána fogok majd nézni mindennek, alapos kalkulációt készítve, mert elsőnek megyek oda. Eddig csak utazási irodán keresztül repültünk, így ez most kihívás nekem. :) Ha már ennyire alapos választ adtatok, és ilyen kedvesek voltatok, akkor Ti mit tanácsoltok, melyik szigetre menjünk? Nem vagyunk nagy bulizósak, így inkább a nyugodtabb szigetek vonzanak.
2016. febr. 7. 18:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Hm, szerintem mind a négy úticél OK, Samui a legnagyobb, míg pl. Samet kifejezetten csendesebb - nekem pl. ez utóbbi jön be.

Talán még infó:

- Samet Bangkokból, kb. 3-4 óra busszal, majd max. egy óra hajóval

- a másik 3 helyet könnyen össze tudod kapcsolni, és ha nem sokat buszoznál, akkor menj Airasiaval először Krabira, majd onnan Samui, Phangan. (Van Samuira is repülő, de csak Bangkok Airways, és nem fapados áron repülnek.) Vagy, OK Samui, Phangan, de ha szintén repülnél, akkor Airasia, Nokair, Lionair Surat Thani, majd onnan busz, hajó.


Bangkok kapcsán több mindenre tudok válaszolni, inkább vagyok fővárosi, mint tengerpartra utazgatós. :D

2016. febr. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!