Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japnáról szeretnék kérdezni...

Japnáról szeretnék kérdezni pár dolgot, ha tudtok kérlek hasznos/biztos információkat írjatok le. Árakról mondanátok pár dolgot? Szám adatok/statisztikák. Kinti élet árai pl: lakás, étkezés, minimálbér.

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy hét múlva megyek, utána többet tudok mondani.
2016. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
attól függ hova mész, mert van régió ami drágább. Alapból nem olcsó ország. szállás drága, kaját 7/11-ből aránylag olcsóbban meg tudod venni, de egy sushi box szerű dolgot (bocs a kajákat illetően nem tudom a pontos nevét) már 1000 jen körül be tudsz szerezni
2016. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy az étkezés viszonylag olcsó, természetesen vannak drágább helyek is. De például egy tál rámen amivel jól lak az ember az kb 600 yen ami olcsónak számit. Ami még érdekelne az a minimálbér/szállás.

Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 24. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:
google?
2016. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy átlag albérlet havi 70-80000 yen, Tokió viszont drága, ott ennyiért vendégházban vehetsz ki egy szobát, az albérletárak meg 100000 fölött mozognak. Szálloda egy éjszakára 6000-15000 yen az olcsóbbak. Egy liter tej kb. 200 yen. Egy átlag japán menü amivel viszonylag jóllaksz 800 yen. Egy kávéházi kávé 400-500 yen. 3-4 állomással arrébb menni a vonattal kb 200 yen, bár ez vonalfüggő. Tokió-Oszaka út a shinkansennel oda-vissza kb 30000 yen.
2016. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, minimálbér, azt nem tudom pontosan mennyi, de afféle alkalmi munkákból (arubaito) élő japán ismerőseim kb. havi 180000-et kerestek, amiből később adózni kell. Munkát vállalni viszont csak megfelelő vízum birtokában tudsz.
2016. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!