Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki volt már Indiában, milyen...

Aki volt már Indiában, milyen volt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyenek az emberek, mi volt ott, ami ledöbbentett, milyen az időjárás, milyenek a gyerekek, mi számít náluk tabunak, egyszóval minden érdekelne😁 Saját véleményt is írjatok légyszíves, nagyon érdekelne. És még az, hogy hány óra a repülő út.

2016. márc. 28. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége barátságos, az ország fantasztikus nagyon jól éreztük magunkat, bármikor visszamennénk és vissza is megyünk. Nem láttunk több szemetet mint Budapest egyes részein.

Nem volt olyan ami negatív értelemben ledöbbentett. Tabu a tehenek leőlése.

A repülőutat nem tudom mert mi Sri Lankáról mentünk egy átszállással Delhibe.

2016. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En Del-Indiat utaztam korbe, Moszkvan keresztul repultem Mumbai-ba. Moszkvaig 3 ora, onnan Mumbai 7,5 ha jol emlekszem.

Mumbaibol busszal Pune-ba (3 ora), ott egy helyi jogasznal bereltunk szobat akivel nagyon jol elbeszelgettunk. 4 nap utan utaztunk tovabb vonattal Chennai-ba (Madras) ami 24 oras ut. Halokocsiban, masodosztalyon, de mivel Pongal (aratas unnepe Tamil Naduban) volt, nem kaptunk eleg turistakvotat, igy fejtol-labtol aludtunk. Viszont nagyon jol eltoltottuk az idot a helyiekkel a kupeban, allandoan meghivtak erre-arra, mi meg viszonzasul adtunk nekik makos beiglit meg szaloncukrot :) Szoval nem kell felni a helyiektol, azt is jelzik hogy mibol erdemes es mibol nem erdemes enned, viszont oda kell figyelni a szokasaikra. Alapon tobb vallas el egyutt (kereszteny, zsido, muzulman, hindu, buddhista) es mindegyiknak masok a szokasai. Tisztelni kell oket, ennyi, akkor nem lesz baj. Mi vettunk helyi ruhakat (csuridar, szari) ami egyebkent kenyelmesebb is mint az europai ruhak es az is elkerulheto hogy a kevesbe turista helyeken megfogdossanak. Noknek szukebb polokban nem art ha egy kendo eltakarja a mellet, mert Délen nem veszik jo neven ha a mell formaja kilatszik a ruha alol (vulgaris).

Chennai utan tovabbmentunk Mahabalipuramba, majd Keralaba, vegul Goan fejeztuk be a korutazast.

Goa a "legeuropaibb", ott nyugodtan maszkalhatsz furdoruhaban es europai ruhaban, senki nem fog megnezni. Keralaban attol fugg, hol vagy.

Amire erdemes odafigyelni :

- templomokban illo oltozekben illik megjelenni, a szent kaszt tagjait ne kozelitsd, hacsak o nem megy oda hozzad beszelgetni (eleg konnyen felismerhetok). A templomba csak mezitlab lehet belepni (papucsot hagyd kinn elotte, mondjuk a mienket nem loptak el de ha lehet ne olyat vigyel amit esetleg sajnalsz ha laba kel). Semmihez ne nyulj bal kezzel mert az tisztatlan (na ez nekem rohadt nehez volt mert balkezes vagyok :((()

- etkezesnel ha lehet olyan helyekre menj enni ahol elotted keszitik a kajat es tutira frissen. Utcai arustol ami ott all egy ideje (samoussa, egyebek) ne nagyon vegyel. Olyan etelt se ami nyers, erintkezhetett jegkockaval vagy helyi vizzel. Fott kajatol nem lesz bajod. Nekem ami ezen felul mindig bevalik, az reggel ehgyomorra egy fel kupica whisky vagy palesz, ugyan no vagyok es nem vagyok alkesz, viszont az ott toltott majd egy honap alatt egyszer sem volt semmifele gyomorbajom. Fertotlenitesre kivalo.

- a kajak elegge fuszeresek, mondjuk en szeretem, de ha nem birod akkor nem art szolni. Eleg tolerans nep, odafigyelnek a turistakra. Arra is keszuljetek hogy vega etterem szinte mindig mindenhol van, husos mar nem ilyen egyertelmu (az orszag lakossaganak nagy resze vega). Amugy sokszor sokkal inkabb megeri vega kajat enni (bar en nagy husimado vagyok de megvallom oszinten nekem nem hianyzott, jol es sokszinuen foznek) mert a hust nem tudod milyen modon taroljak sajnos, es jobb nem kockaztatni. De ezt ugyis latni fogod az ettermekben, ahol sokan esznek helyiek, oda nyugodtan bemehetsz. Elofordul hogy bananlevelen kapod a kajat.

- ami ledobbento, az a szegenyseg, es a szemet. Persze a turista helyeket rendben tartjak, de mi sokat laktunk helyiek kozott, es jarkaltunk olyan negyedekben ahol egeyedul voltunk feher emberek. Hat ott azert az ember eleg sok mindent atertekel. A palyaudvarok, fontosabb helyek kornyeken tenyleg rengeteg a koldus es az utcagyerek, ami tenyleg eleg sajnalatos es felkavaro latvany. Nyilvan hozza lehet szokni, nekem nem sikerult. Tulsagosan sajnaltam oket. Rengeteg ember pl az utcan alszik, egesz egyszeruen mert nincs lakasuk, es a csatorna vizeben mosakodnak.

- a vallas athatja a mindennapi eletet, termeszetesen valamilyen szinten mar modernizalodott a tarsadalom

- mint ahogy a modern kor vivmanyaihoz sem feltetlenul szoktak hozza, a bananlevel helyett egyre tobbszor muanyag dobozokba adjak a kajat, es muanyag evoeszkozzel esznek a kezuk helyett, amit persze eldobnak, az meg nem bomlik le :(

- a wc legtobbszor indiai tipusu (bar a turistak altal latogatott helyeken, illetve a vonatoko europai is van) ami egy padloba vajt lyuk, de megvallom hogy higienias szempontbol inkabb mentem az indiaiba mint az europaiba. Persze labizomerositonek sem utolso, plane nagydolog kozben. Patkanyoktol viszont ne kapj idegbajt ha esetleg kimaszik egy a lyukon, plane egyes emeleti lakasokban...

- idojaras: meleg, tropusi. En januarban voltam, szerintem az a legidealisabb, 29-35 fok kozott mozog a homerseklet (Délen), este lehul 15-17-re. Nekunk kellemes, az indiaiak faznak (komolyan, kabatban es sapkaban maszkaltak...) Este azert nekunk is elkelt egy pulcsi vagy egy kasmirsal. Januar szaraz evszak, akkor nincs eso sem (ergo szunyog sem es malariaveszely sem). Majus kornyeken mar elofordulnak 48-50 fokok is (tesom akkor is volt kinn onnan tudom) es a monszunidoszak is nyaron kezdodik.

Nyilvan eszakon mas, ott a tel hideg, a nyar mersekelten melegebb. De ott nem voltam.

Kocsit ne bereljetek, inkabb tuk-tukozzatok (alkudni kotelezo) vagy taxizzatok, mert a kozlekedes elegge kaotikus. Van olyan 16 millios nagyvaros ahol egyetlen egy kozlekedesi lampa van! Ja, es a lampa csak tajekoztato jellegu, vagyis nem allnak meg a pirosnal! A dudalas azt jelenti, "vigyazz, jovok". Emellett baloldali a kozlekedes.

Most igy hirtelen ennyi jut eszembe de szivesen irok meg ha van konkret kerdes.

2016. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Még az a kérdésem, hogy tényleg mindenhol mászkálnak a tehenek?
2016. márc. 28. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen :) en emiatt meg egy vonatomat is lekestem, mert epp egy tehencsorda bandazott az uton. Kikerulni nem lehetett, elutni meg nyilvan nem akarjak oket :) de a bocik eloszeretettel parkolnak a kavezok, ettermek teraszai elott is, onnan mindig esik nekik valami jo falat.
2016. márc. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!