Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Autóval, hogyan tudok átkelni...

Autóval, hogyan tudok átkelni a Bering-szoroson?

Figyelt kérdés
Emelt hasmagasságú személyautóról van szó, nem terepjáróról. A jégen való átkelés kizárva. Van esetleg komp vagy hajójárat?
2016. ápr. 17. 16:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

[link]


Az ukránok gyártottak ilyen kétéltű járműveket régen,ilyennel talán nem lenne problémás. :)

2016. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mint írtam, autóval vagyok. Azzal kell átjutnom.
2016. ápr. 17. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Bering-szoros környékén eleve nem él annyi ember hogy egy kompot gazdaságosan lehessen üzemeltetni ráadásul egy erős áramlat megy át a szoroson és mivel nem is mély ezért a hullámok még erősebbek. Télen a zajló jég iszonyú veszélyessé teszi az átkelést, kevesen próbálkoznak vele, még kevesebben élik túl.


Szóval, felejtsd el Bering-szorost.

2016. ápr. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megfogadom. Köszönöm!
2016. ápr. 18. 14:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Út se vezet odáig.
2016. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De vezet. Még települések is vannak a parton. Kérlek, ne írj olyanról, amit nem ismersz.
2016. ápr. 26. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:

> Köszönöm, de mint írtam, autóval vagyok. Azzal kell átjutnom.


Én írtam hogy felejtsd el de azért ezt nem hagyom szó nélkül. Talán álmaidban vagy ott? Könyvet írsz? A Chukotka (Csukcs magyarul, azt hiszem_ régióba csak kétféleképpen juthatsz el: szervezett turistaúttal vagy egy helyinek kell meghívnia és folyamatosan kísérnie kell. Hát, nem túl valószínű egyik sem egy magyarnak, mit mondjak.

2016. ápr. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jogod van kételkedni, de attól még itt vagyok. És át fogok jutni, autóstól. :P
2016. ápr. 27. 15:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


NINCS ÚTHÁLÓZAT, több ezer kilométerről van szó, mert sem az orosz, sem az amerikai oldalon nincs kapcsolata a területnek az úthálózattal. A helyi utak a parti településeket kötik össze egymással meg a környező repterekkel/kikötőkkel, ennyi. Autóval úgy jutsz oda hogy odahajózod vagy odarepteted.


Orosz oldalon a Magadanig tartó Kolima főút is járhatatlan, nemhogy emelt hasmagasságú személyautóval de még terepjáróval sem biztos hogy végigérsz rajta. Onnan még 2000 km légvonalban a Bering szoros. Amerikában csak kb. 1000 km hiányzik. Ezen kívül határátkelési lehetőség nincs a két ország között a Bering szorosnál, ha csak nem sikerül valami speciális engedélyt beszerezni hozzá.


Itt írnak róla ha nagyon érdekel:

[link]

2016. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a hasznos választ, megfontolom!


Akkor inkább leautózok Hong Kong-ig, onnan biztos megy hajó az USÁ-ba, a Bering-szorost meg hanyagolom.

2016. ápr. 27. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!