Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mikor érdemes utazni Thaiföldre?

Mikor érdemes utazni Thaiföldre?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, mikor lehet a legolcsóbban kihozni a nyaralást? más trópusi nyaralásra is nyitottak lennénk,nagy álmunk kiutazni egy gyönyörű helyre, viszont pénzben fél milliónk lenne erre. köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 26. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A mikor érdemes árban nem feltétlenül éri meg időpont szempontjából. Amikor olcsóbb, akkor esős időszak van. Ráadásul Thaiföldre télen érdemes menni, meleg, tenger máshol is van nyáron. Thaiföld pont azért népszerű ősszel-télen, mert akkor Európában már hűvös van, ott viszont gyönyörű idő, meleg tenger. Szóval ha mégis az olcsóbb időszakot választod (nyár) akkor számítanod kell rosszabb időre, esőre. Viszont a távolság miatt így sem lesz jóval olcsóbb, a repjegy ugyanis a legdrágább része az utazásnak Thaiföldre.
2016. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen télen érdemes trópusi helyre utazni.

Félmillió rengeteg pénz, és első ránézésre 170 ezerért simán van retúr repülőjegy. Ha kicsit izzadsz vele, még olcsóbban is lesz az.

A szállás ára erősen függ az igényeitektől, de szerintem simán kitanulhatod az utazásszervezést januárig.

2016. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont a kérdező nem egyedül menne. "Fél milliónk lenne erre". De tényleg jó lenne tudni, hogy hány fő pontosan.
2016. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Félmillió per fő az ugy eleg, de mondjuk egy családra kevés. Mert gondolom nem a szálláson akarsz végig ülni vagy a tengerparton egy napagyon, hanem kirándulni, több várost, helyet megnézni. Thaiföld 10-15 éve még nagyon olcsó volt, de mostanra mar sokat valtozott, ahogy a bunkó orosz turisták oda is beözönlottek.
2016. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban is írták, legolcsóbban nyáron lehet odautazni, de az a legesősebb évszak, és sok a vihar. Én az őszt javasolnám, ami az előszezon. Akkor még kicsit olcsóbb, kilehet fogni jó időt, nincs akkora tömeg.

A nappalok rövidebbek mint Európában, este fél hétkor lemegy a nap, és ez fix egész évben.


500 ezerből kilehet jönni 2 személyre, de a költőpénzzel nagyon óvatosan kell bánni, és kb kenyéren és vízen kell élni.

Szeptember elejére 150 ezer/fő a repjegy, egy 3 csillagos hotel, ami nem kilométerekre van a parttól, olyan 7-8000 forint/éjszaka. 2 hétre kell számolni úgy 420 ezer körüli repjegy+szállás költséggel.

A maradék 80-ból már nem lehet se utazgatni, szórakozni, vásárolgatni, éttermekben kajálni.

Én 3 éve voltam szeptember elején Patong Beach-en, és személyes tapasztalatom, hogy minden elég drága. Nem nagyon láttam olyan dolgot, ami olcsóbb lenne mint itthon. Az alkohol pl drágább, mint a budapesti szórakozó helyeken. De külföldi fórumon még angolokat is láttam kiakadni az ital árakon. Ételek, márkás ruhák szintén nem olcsóbbak, sok helyen még drágábbak, mint Budapesten. Egyszer kértem egy legegyszerűbb reggelit fél liter ásványvízzel egy hotel éttermében, majd kiugrott a szemem, mikor láttam, hogy 2000 forintba került.

Ha Patong-ba mennétek, akkor a Banzaan nevű piac felső szintjén vannak kis kifőzdék, ahol leginkább csak a helyiek kajálnak. Én csak ott tudtam olcsón ebédelni, sima rizses húst kb 300 forintért.


Többen javasolták, hogy télen menjetek, ami viszont még nehezebben kivitelezhető ennyi pénzből. A hotel árak sokszor duplájába kerülnek januárban a nyári hónapokhoz képest.


A legolcsóbb trópusi nyaralást valószínű Afrikában lehetne kihozni, az van a legközelebb. Viszont ott is megvannak a problémák. Tesóm ott volt a feleségével, étteremben egy álpincér elvette tőlük a pénzt, hogy majd hozza a visszajárót, de peszre nem látták többet. Egyszer az órát akarták leszedni a kezéről, kaptak gyomorrontást is, szóval ilyenekre fel kell készülni.

2016. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Thaiföld már nem annyira olcsó, jól írta valaki 10-15éve még olcsó volt, már más a helyzet, az árak már igencsak közelítenek a Magyarországi árakhoz, kb egál, ha csajozni akarsz az sem olyan olcsó persze attól függ milyenek az igények, de ha valaki csajozni akár akkor gondolom egy szép fullos nőt szeretne nem egy lelakottat.. Kirándulás sem túl olcsó, tehát kijelenthető manapság már nem is olyan olcsó hely Thaiföld..Oroszok felverték az árakat mert azoknak nem számít a pénz tele vannak pénzzel.
2019. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol a dollárjelet látják a fehér emberben, tiszta Hollywood Thaiföld, ott aztán lehetne osztogatni dögivel az oszkárokat annyira hitelesen el tudják játszani a szerepüket az Thai emberek főleg a nők pusztán azért a pici pénzért:-) csak óvatosan!! , azt soha ne feledjük nem mi számítunk hanem a pénztárcánk.
2019. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!