Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha zsidónak vallom magamat,...

Ha zsidónak vallom magamat, és ismerem a zsidó kultúrát, de nem zsidónak születtem, akkor is a Hazatérési Törvénye alapján gyorsítottam kapom meg az állampolgárságot?

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 21:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%
Remélhetőleg. Azért nyugtass meg, hogy nem Magyarországon akarsz tovább élni...
2016. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Legalább az egyik szülődnek vagy nagyszülődnek zsidónak kell lennie, amit bizonyítanod is kell tudni, aztán a kèrvényhez amit benyújtasz, kell ajánlás a rabbitól akinek a szertartàsaira jàrsz.
2016. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A második nem mond teljesen hülyeséget de azért kicsit nem Leningrádban hanem Moszkvában és nem osztogatnak hanem fosztogatnak szaga van. Semmilyen szertartásra nem kell járni, egy rabbi által kiállított levél mindössze a zsidó leszármazás nem a zsidó vallás dokumentálásához szükséges:


[link]


Magyarul


[link]



> A bevándorlási (visszatérési) törvény értelmében egy nagyszülő zsidóságát kell igazolni az Izraelben való letelepedési kérelem benyújtásához.


Ennyi! Többféleképpen is lehet, ezen az oldalon a Magyarországról elfogadott okmányokat sorolják,

itt már a rabbi elő sem kerül, csak a hitközség. Nekem édesanyám anyakönyvi kivonatán rajta van három betű: izr. és ennyi elég is lenne ha valaha Izraelben akarnék letelepedni.

2016. jún. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
nagyon magyar szakmunkásosra fogalmaztad ezt a kérdést.
2016. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A hivatalosan is betértekre van vmi törvény vagy rájuk a hazatérési törvény nem vonatkozik?
2016. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Izrael állam szerinti alijázás szerint nem.


A hálákhá (ortodoxia) szerint nem.


Az irányzatom szerint (nem-ortodox) sem.


Üdv!


(Ui: Ha csak az állampolgárság miatt "kell zsidónak lenned" ,akkor nem fogják megadni ,kivéve ,hogy ha az egyik nagyszülőd hálákhikusan zsidó)

2016. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ui2: Picit elolvastam a kérdés ,de azért a lényeget leírtam tömören.
2016. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat!
2016. jún. 4. 13:28
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:


A legfontosabbat elfelejtettem ,csak az ortodox betérést fogadja el az állam és a rabbinátus is.


Szívesen. ;)

2016. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, h csak az ortodox betérést fogadja el az állam, bármilyen betérést elfogadnak, még reformot is. A rabbinátus viszont tényleg csak az ortodoxot.
2016. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!