Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki járt már Kínában annak...

Aki járt már Kínában annak mit tetszett/nem tetszett?

Figyelt kérdés
Minden véleményre kíváncsi vagyok!

2016. jún. 4. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Kinaban minden tetszett, kiveve a sok turista. Fantasztikus orszag, es a kinaiak baratsagos segitokesz emberek. Meg visszamegyek.
2016. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem tetszett, hogy túl messze van.

Rakhatták volna közelebbre is.

2016. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm!
2016. jún. 5. 10:28
 4/5 anonim válasza:
80%
Szia! Én személy szerint szeretem Kínát (Lehet hogy azért is mert kínai vagyok :D ) . Nemrég megint voltam ott. Tetszik hogy ott este mindenféle szórakozást lehet csinálni és hogy rengeteg finom kaját lehet kapni. De ha nem szereted az igazi Kínai kaját, akkor azért elég szar lehet . Több lehetőség is van ott és rengeteg gyönyörű hely van. Én azt viselem rosszul hogy hosszú a repülő út és nagyon fárasztó.
2016. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Béluska2016 ***** válasza:
98%
Aki szoktak olvasni ezt azt részt, az már tudja, hogy én éltem Kínában. Lehet, hogy vissza is fogok még menni de most vonzanak más ázsiai országok is. Általános tudnivalók, hogy angolul beszélő hétköznapi embert nem fogsz találni. A reptér, hotelek, utazási irodák, idegenforgalmi látványosságoknál, nagy áruházakban igen, egyre többen és jobban tudnak angolul. De ha te úgymond csavarogni mész, mint én, és a kis sikátorokat, piacokat, kajáldákat fogod nap mint nap használni, akkor kézzel, lábbal többre mész, mint az angollal. Némi nyelvérzékel, köszöni, megköszöni, számolni 10-ig, bőven elég, mert nagyon kedvesek és segítőkészek! Imádják az európaiakat! Sokat lehet csajozni, közös fotókat csinálni, ott nincsenek "emberi jogok", nem ordítoznak, hogy mi a f@... fényképezel! Az időjárás csodálatos, a látnivaló csodálatos, hatalmas épületek, éjszakai kivilágítás, csodás parkok! Persze minden függ a helytől. Hova mész, Kína iszonyú nagy. Én Shenzhen-ről tudok mesélni főleg. A kaja, az előttem szólóhoz csatlakozva, szereted és kíváncsi vagy megeszed, megkedveled, ne is törődj vele, hogy a kutyára CHIKEN-t mondanak. Ha nem, hát akkor marad a Meki, Kfc, PizzaHut, árszintre magyar. Amit fontos tudni!!!! 1. Csak vízummal lehet menni. 2. korlátozott az internet, nem lesz Google, Facebook, Youtuba, stb...! Ez által nem lesz google fordító sem, szóval ha akarsz kínaiul kommunikálni, akkor az okos telódat itthon okosítsd meg az offline módban működő, magyar, angol, kínai szótár részek letöltésével. Ha nem vágod az angolt (én sem) akkor úgy használd, hogy magyart angolra fordítasz, azt kínaira, majd visszaellenőrzöd magyarra, hogy kb milyen és módosítgatsz néha. Mert magyarról kínaira, nagyon értelmetlen dolgokat fordít. Ha valami extra dolgot akarsz venni én pl. filteres teát kerestem, garzon, lipton, valamit, mert az ő zöld teáik finomak és híresek annak aki szereti, na az nem én vagyok. Szóval internetkereső, nem google, hanem yahoo az működik, fotó letölt, boltban megmutat, szép kislány nagyon kedvesen máris odavezet a polchoz. Telefon, internet!!! Romingba semmilyen kártya nem megy! Tehát veszel szépen kínait, 4500 forint. azaz 100 yuan, 1 hónap korlátlan 4G internet, plusz telefon. Ha családdal mész és egymással akartok dumcsizni, akkor veszel mindenkinek. Nem kell a reptéren, drágán meg regelni útlevéllel. Majd a sarki fűszeresnél veszel, be is teszik a telódba, be is állítják, rögtön üzemel. Mint mondtam, mindenütt aranyosak kedvesek. De itthon töltsd le a "wechat" nevű kínai "skype-ot" és full ingyen a neten tudsz dumálni, videochatelni, hangüzit hagyni, irkálni, fotót videot küldeni... csak ez működik! Skype nem, a viber, whatsapp meg nehezen. Az árak magasabbak picit, mint itthon, ha nagy szinvonalra vágysz akkor rententő magasak. De a mindennapi kínai élet olcsó. gyrost nem láttam de van minden más, van hússal fűszerrel tömött valamijük én azt reggeliztem mindig. mondjuk 3 db. kb egy gyros méret, ara, 3x1,5 yuan, kb. 200 forint. Én élveztem, remélem te is fogod. Jó utat! Ha valamit tudni akarsz, szívesen segítek.
2016. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!