Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire rossz a helyzet az...

Mennyire rossz a helyzet az ázsiai országokban?

Figyelt kérdés

Nyilván a Közel-Keleten tudom milyenek a viszonyok, de mi van attól keletre? Mármint az ilyen országokban, mint Üzbegisztán, Türkmenisztán, Pakisztán, Tádzsikisztán.

Ezek mondjuk még viszonylag közelében is vannak a Közel-Keletnek, de mondjuk még keletebbre, tehát mondjuk Indiában mi a helyzet? Vagy épp fenn északon, Kazahsztánban és Mongóliában. Utóbbi kettőről nem hallottam olyan rosszakat.

Elsősorban az érdekelni, hogy hol van háborús helyzet (akármilyen okból, de főképp vallás), mennyire vannak jó viszonyban a Nyugattal, ajánlatos-e európaiként ezekbe az országokba utazni (biztonságos-e), "mennyire" iszlámok.

Köszönöm.


2016. júl. 23. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Indonézia és Malajzia is érdekelne még, ha esetleg járt már ott valaki, hiszen vallásilag ezek is iszlám államok, de nem hallottam eddig, hogy ott is lenne olyan gond mint a Közel-Keleten.
2016. júl. 23. 10:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos mindegyik országban vannak "védett" helyek, amik inkább javasoltak túristák számára.

Malajziában nem gondolom, hogy bármi gond lenne, az eléggé népeszerű túrista hely a trópusi éghajlat miatt. A bátyám nyaralt tavaly 1 hónapot két kisgyerekkel Malajziában, több helyre is mentek, és a legnagyobb gondjuk az egy ételmérgezés volt.

2016. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

> és a legnagyobb gondjuk az egy ételmérgezés volt.


Na ezért nem megyünk semmi ilyen helyekre. Ételmérgezés, szennyezett víz, korrupt rendőr, lehúzós hotel, taxis, mifene. Van elég látnivaló civilizált országokban, EU, USA, Kanada, Japán, Ausztrália, Új-Zéland, nem elég egy emberélet arra sem hogy ezt mind bejárjuk, hát minek ilyen helyekre menni.

2016. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Új-Zélandon minden egyes hotelban, parkolóban ki volt írva, hogy semmit ne hagyj őrizetlenül. Malajziában nem raboltak ki, Új-Zélandon igen. Erről ennyit..

Szerintem érdemes körülnézni hová nem érdemes utazni. Rengeteg infó van ilyen szempontból.

2016. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Pl azért, mert a bátyám Ausztráliában él, és neki így Malajzia az egzotikus :)

Amúgy eleve hülye kérdés, teljesen más egy ázsiai ország, mint egy USA vagy, Kanada, és vannak sokan akiket az ázsiai jobban érdekel. Én egyszer voltam, és bármikor mennék vissza, de sajnos nem telik rá.

Az étel probléma is elkerülhető lett volna, ha rendes éttermekben kajálnak, csak a tesómnak mániája, hogy inkább utcai árusoktól vesz, meg a helyi piacon vásárol. Nem a pénz miatt, az a legkevesebb neki, hanem meg akarja tapasztalni milyenek az "igazi" dolgok, amiket a helyiek fogyasztanak. Csak ő lett rosszul, a családja nem.

2016. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Üzbegisztán: biztonságos, főleg történelmi helyek miatt érdemes menni, Szamarkand, Khiva, Bukhara

Türkmén: szuper biztonságos diktatúra, nem egyszerű menni, csak utazási irodával lehet vagy tranzit vízum ami max 5 napos

Pakisztán: na ez érdekes, valószínűleg a Föld egyik legszebb országa, az emberek szuper barátságosak de a városk a terrorizmus miatt nem túl biztonságosak

Tádzsikisztán: átlagos biztonságú, a GABAO terület van mikor zárva a villongások miatt van mikor nyitva

Kazahsztán: átlagos biztonság

Mongólia: a nagy távolságok és gyér lakosság miatt, na meg az alkohol miatt lehet veszélyes de még mindig biztonságosabb mint bármely Európai állam

Malajzia (voltam): sokkal biztonságosabb mint Európa de nekem túl fejlett nyugatiasodott

Indonézia (voltam és leszek): a Föld legjobb országa minden téren, és ezt nem is kell tovább ragozni

Ázsia kevés kivételtől eltekintve sokkal biztonságosabb mint bármely Európai (Uniós!) állam nem beszélve az USA-ról, az emberek sokkal de nagyon sokkal barátságosabbak, a közbiztonság is sokkal jobb a legtöbb helyen, az ételek is sokkal jobbak nem beszélve a gyümölcsökről. Majdnem egy évet utaztunk a párommal Ázsiában és csapvízzel mostuk a gyümölcsöt, utcán ettünk stb de egyetlen egy alkalommal sem volt még egy enyhe hasmenésünk sem.

Olyan meg nincs hogy "iszlámok", nem kell agymosottnak lenni és folyton a TV-t bámulni. Az iszlám vallású emberek legtöbbje pont ugyanolyan mint te vagy én, sőt talán még becsületesebbek is, max annyit látsz hogy fejkendő van rajtuk.

Akkor menj Ázsiába ha nyitott vagy az újra és a másra és még nem mosták ki teljesen az agyad és garantáltan nem az lesz az utolsó utad oda.

2016. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Béluska2016 ***** válasza:

Elég érdekesen keverednek itt az országok, vallások... Mit nevezünk Ázsiának? Én sem a közel-keletet, sem Indiát nem sorolnám oda, Mondjuk talán Mongóliától kezdve keletre... A hozzászólásból kiderült, hogy nem egy "komoly" ételmérgezés volt "csak" rosszullét ami bármi mástól is lehet...

A pénz szerzés, megélhetés, azt hiszem mindenkinek fontos, Ázsiában a nagy szegénység mellett, a becsület a legfőbb érdem! Természetes, hogy a pénzt bennünk látják, és többet kérnek mint a helyiektől a szolgáltatások ért. Ez nem lehúzás, nem becsapás, ez piacgazdaság. Miért drágább az Iphone, mint a Samsung?

A korrupcióról meg csak annyit, hogy azt hiszem mindannyiunknak jobb élete volt volt Magyarországon, amíg egy rendőr megegyezett veled a büntetés összegében, mint most, hogy ha nem fizeted be a csekket, mehetsz a börtönbe. Ázsiában átlagosan jobb a közbiztonság, mint bárhol Eu-ban, USA-ban. Itt egy blog, Új-Kaledónia (Francia gyarmati sziget), hogy bizony lopnak:

[link]

Én Kínában, Hongkongban, Macaun nem tapasztaltam ilyet, és soha sem hallottam vagy olvastam Thaiföldről, Malájziáról, Indonéziáról, Szingapúról rosszat. Maradjunk annyiban, hogy a muszlim vallás, és az iszlám terrorizmus nem ugyan az. A föld legjobb helye minden szempontból szerintem is Indonézia.

2016. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 "Kovács" Ernő válasza:
igen :)
2016. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nemrég jártam Malayziában, ott nincs mitől félni, egy fantasztikus város és teljesen biztonságos. Bár Budapest lenne ilyen erőszakmentes mint Kulala Lumpur .
2016. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint Kuala Lumpur fasztasztikus város, Malayzia ország ugyebár, csak rosszul fogalmaztam. Az előző voltam...
2016. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!