Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szingapúr vagy Hong Kong?

Szingapúr vagy Hong Kong?

Figyelt kérdés
Aki járt mindkettő helyen, melyik tetszett neki jobban és miért ?

2016. júl. 30. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Voltam mindkét helyen, és őszintén megmondom, hogy csak egyszer nézhető városok. Baromi drága mindkettő, főleg Hong Kong. Mindenütt csak a hatalmas üvegépületeket látni, ami meg érdekes lenne, az meg mint írtam baromi drága.

Én inkább a rászánt pénzből olyan helyre mennék ahol van is sok érdekes látnivaló. Pl: Kína, Kambodzsa, Thaiföld, Vietnám..

2016. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem turista szempontból nézzük, hanem adódna karrier lehetőség jó fizetéssel melyiket választanád ?
2016. júl. 30. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet az elsővel, én mind a kettőt nagyon szeretem és bármikor visszamennék. Szingapúr nekem egy fokkal jobban tetszik. Hongkong kicsit olcsóbb, viszont Szingapúr szerintem élhetőbb. Hongkongba nem feltétlenül mennék lakni a lakáshelyzet borzasztó, plusz azért ott egyre fontosabb a kantoni nyelv ismerete is. Bizonyos helyeken pl. angollal nem boldogultunk, Szingapúrba ilyen nem volt. Plusz Szingapúr színesebb és az emberek nagyon nagyon kedvesek.
2016. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelent neked valamit: Hong Kong a korábbi "különállóságát" követő anyaországhoz való csatlakozás után mind jobban "bedarálódik" a népi Kína elnyomó rendszerébe, addig Szingapúr egy független és hihetetlen jólétben élő városállam.
2016. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Béluska2016 ***** válasza:
100%

Én csak Hongkongban voltam, valóban nagyon drága és a lakáshelyzet szörnyű. Viszont ezek ellenére szerintem, élhetőbb sokkal, mint Magyarország, vagy Eu, rengeteg szempontból. Azért van bőven látnivaló, tengerpart, meg át lehet metrózni Kínába is. Szingapúr "Indonézesebb" ezért lehet kedvesebbek az emberek, stb... De nekem Hongkongban sem volt semmi gondom. Karier, munka szempontjából, mindkettő jó hely.


[link]


[link]

2016. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lázár Gergely ***** válasza:
47%

HK elnyugatiasodott a 149 évnyi brit fennhatóság miatt. Hogy mennyire nem áll neki ez jól, azt nem kell részleteznem. Nincsen neki bája. Ráadásul a kínaiak panaszkodnak HK-ra, hogy nem mehetnek be. Én, mint európai mehetek simán. De a kínai nem. Neki csak 2x7 nap engedélyezett, nekem 90 nap. Az angolt HK-ban felejtsd el, úgy ahogy a kínait is. A szállodai recepciós is alig tudott angolul. A buszsofőr nem tud, az éttermi felszolgáló szintén nem. A sarki kisboltos, az igen. Kantoniul kéne HK-ban beszélni, hát úgy meg nem tudok, csak mandarinul. Tehát aki azt mondja, hogy Hongkongban el lehet lenni az angollal, az téved. Mert nem lehet. A politikai rendszert meg hagyjuk.

Szingapúr szintén drága, még világviszonylatban is az. De ott talán nagyobb eséllyel beszélnek angolul, mint HK-ban. A városállamban négy hivatalos nyelv van, az angol, a maláj, a kínai és a tamil. Leginkább a kínait használják és az angolt a mindennapokban.

2017. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!