Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Munkavállalói vízum érvényessé...

Munkavállalói vízum érvényességi ideje alatt lejáró útlevél?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdek egy dubaji munkahelyen - a munkáltatóm 3 évre megköti a munkavállalói vízumomat, ám a jelenlegi útlevelem 2017. augusztusban jár le.


Ebből lehet valami gondom? Ha a munkáltatóm meg is újítja a vízumomat az új útlevéllel, akkor azért nekem kell ajd fizetni; vagy hogy működik ez?


Vagy inkább csináltassam meg itthon gyorsan az újat??



2016. aug. 2. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkabb csinaltass ujat. 7-8 nap alatt megvan. Hazajonni meg visszamenni kozeli lejaratu utlevellel eleg nagy problemakat okozhat kesobb.
2016. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Béluska2016 ***** válasza:

Én is ezt mondom csináltass újat.

Hozzáteszem, hogy szerintem meg se adják erre az útleveledre a vízumot, mivel az igénylőlapon fel kell tüntetni a dátumokat, érvényességet és általános szabály, a vízum/kint tartózkodás után még 6 hónapi érvényesség.

Az 5 éves 7500FT, a 10 éves 14000Ft, ezzel ne spórólj! Húsz nap alatt kész, de valójában tényleg 5-8 nap. Hétfőn beadod, következő hét keddjén kész van...

2016. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az útlevelem egy év múlva jár le!
2016. aug. 2. 23:51
 4/11 anonim ***** válasza:
És?
2016. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Béluska2016 ***** válasza:

Az nem probléma, hogy még egy évig érvényes simán csinálnak újat. Ha esetleg kérdezik, megmondod, hogy három év munkavállalói vízum miatt kell. De nem akadékoskodnak, nem kérdezik, nincs ilyen kérdés az igénylőlapon. A te pénzedért veszel újat, örülnek, hogy fizetsz! :) Az enyém még kéz évig volt érvényes, de sok vízum volt benne, és gondoltam lecserélem egy "üresre".

Egyetlen feltétel van csak! Vidd magaddal a mostanit, mert érvénytelenítik (kilyukasztják) de vissza is adják. A repjegyet is az új útlevélszámmal vedd meg, mert ez is tud bonyodalmakat okozni.

2016. aug. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csináltass újat, az a legegyszerűbb.

Egyébként ha lejár az útlevél érvényes vízummal, akkor két opció van:

- az új útlevélbe át kell rakatni a vízumot, vagy

- a lejárt + új útlevél együtt érvényes

(ország függő, hogy melyiket alkalmazzák).

2016. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csináltattam újat.
2016. aug. 14. 19:10
 8/11 Béluska2016 ***** válasza:

Rendben. Így nyugodt lehetsz.

Azt elárulod így a végire, hogy fogsz csinálni Dubai-ban?

2016. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nahát, ezt a sok tudós embert, én évekig jártam az USÁ-ba úgy hogy a lejárt útlevelemben volt a vízum (még azelőtt kaptam hogy Magyarország vízummentes lett) és senkinek semmi gondja nem volt vele, ez így szabályos és széles körben elfogadott. Az a vízum pl. tíz éves volt, hacsak nem egy zsír új útlevélbe ragasztják akkor nyilván előbb jár le az útlevél. Tehát: felesleges volt kapkodni.
2016. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Turizmusban fogok dolgozni.


Arról én is olvastam, hogy Amerikában elfogadják a lejárt útlevélben lévő érvényes vízumot, azonban én nem Amerikába megyek, és sajnos a Külügyminisztériumban SENKI nem tudott biztos választ nyújtani arra a kérdésre, hogy hasonlóképp járnak-e el az UAE-ben is, vagy sem. És azt gondolom, egyszerűbb volt most megcsináltatni az útlevelemet, mint kínlódni vele jövőre, amikor így is-úgy is meg kellett volna csináltatnom.

2016. aug. 15. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!