Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföld letelepedés, munkavál...

Thaiföld letelepedés, munkavállalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok a közel jövőben leszeretnék telepedni Thaiföldön.

Utána olvastam de nagyon lehetetlennek tűnik.

A munkavállalás nagyon nehéz a workpermitet megkapni még nehezebb.

mennyivel érdemes kimenni? Mibe lehet belekezdeni?

Érdemese közös bizniszt nyitni egy thai-al?

Nincs diplomám és ez még jobban megnehezíti a helyzetet.

Kérlek olyan írjon aki jártas és tud segíteni. Nagyon fontos.



2016. nov. 18. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fontos,akkor nezzel szet mondjuk a facebook-on...biztos van valami thaiföldes csoport ott tudsz érdeklődni,vagy a konzuli szolgálat oldalat ajanlanam,vagy utikritika.hu vagy a googlet!
2016. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Oszt' miféle bizniszt? Te is lángosozót akarsz nyitni mint oly sokan mások?
2016. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elveszel egy thai nőt. Problem solved. Thai-al üzletelni pedig a helyi nyelv ès szabályrendszer ismerete nèlkül öngyilkossàg.
2016. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Thaiföld már teli van magyar lángos,meg kürtöskalács sütödékkel.
2016. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg Thaiföldön ? Nyomorultabb országot nem találtál ? Thaiföldön még az is nyomorog, akinek jó munkája van...
2016. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos nem jut eszembe a blog címe, de van egy férfi aki ott él már sok éve, és elég jól leírta a dolgokat. Azt írta ő is, hogy munkát szerezni nagyon nehéz, meg vízumot is, normális thai nyelvtudás nélkül szinte lehetetlen.


Ilyen külföldre költözős témáknál mindig beírják, hogy angollal lehet boldogulni, bla bla. Ez 95%-ban nem igaz. Csak abba kell belegondolni, hogy ha idejönne magyarba egy külföldi, egy közepes angol tudással, vajon hány hónapig vagy évig tartana, hogy felvegyék valahova? Ahhoz kifejezetten olyan munkahely kell, ahol angolul interjúztatnak, a kollégákkal lehet angolul beszélni, és a munkahelyen minden rendszer és dokumentum angol nyelven van.


Az sem igaz, hogy Thaiföldön mindenki nyomorog. Az biztos, hogy infrastrukturálisan óriási lemeradásban van Magyarországhoz képest, sokkal nagyobb a korrupció, és tényleg harmadik világbeli állapotok vannak. De én mikor kint voltam, meglepődve láttam, hogy szinte teljesen ugyan olyan árak vannak mint itthon.

És a fizetések is elég hasonlók!

Az országos átlagfizetés kb 115 ezer forint havonta, a diplomások akár 150-200 ezer forintnak megfelelő összeget keresnek. És persze ott a többmillió szexmunkás, akik közül sokan szintén megkeresnek többszázezret. Csak sajnos ott mindenki abban a tudatban él, hogy ők mennyire szegények, és úgy képzelik, hogy Európában mindenki milliókat keres. Sok helyivel beszélgettem, és szerettek panaszkodni, néha mikor alkudoztam, még be is szóltak, hogy mi az hogy az nekem drága. Meg kétszer is megjegyezték, hogy ha volt pénzem eljönni Thaiföldre, miért ne tudnám kifizetni az ő szolgáltatásukat.

2016. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hülyeség hogy szegény ország és szegények..

Én 3 hónapot voltam kint. Nagyon jól élnek...

2016. nov. 20. 15:58
 8/9 anonim válasza:
Igen, biztosan azert jonnek ide ők ks bevandorolni es a westendben thai gyors kajat uzemeltetni mert ott kint olyan jol elnek
2016. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem voltál kint addig hülyeséget ne beszélj
2016. nov. 27. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!