Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak egy évet a világ másik felén tölteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy évre "elmenekülni" a világból.

Egy ismerősöm egy évre Új-Zélandra ment, egyszerű kiwi szedésből él, de sokkal kiegyensúlyozottabb az élete azóta. Szeretném követni a példáját. Más országok is érdekelnek, első sorban Ázsiában. Hallottam, hogy sok ázsiai országban szeretnek külföldieket foglalkoztatni angoltanárként. Ez jól hangzik, de gondolom, hogy ahhoz native speaker-ként kell menni...

Tudtok ajánlani valami programot, pályázatot, lehetőséget, munkahelyet vagy akármit, amivel rövid időre a világ másik felére lehetne menni?


Köszönöm!


20 éves egyetemista srác.



2016. nov. 28. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A világ benned van, kérdező. Nem tudsz elmenekülni előle, mert viszed magaddal. Ha bajod van vele, azt itt kell rendbe tenni.

57F

2016. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

szia!

igaza van az előző hozzászólónak, de nem jó helyen írja ezt le. Tapasztalni kell, élni, és ha nem érzed jól magad ott ahol vagy, mozdulni, és még ha jól is érzed magad, nem árt időről időre új helyekre utazni, felfedezni. Az egy dolog, hogy magadat is viszed mindenhová.

Most hirtelen ez jutott eszembe:

[link]

Itt mezőgazdasági önkéntes munkákra van lehetőség ( annyira nem tanulmányoztam még át, de engem is érdekel a dolog), a világ majdnem minden országába. A munkádért cserébe szállást és ellátást kapsz, és helytől függ, hogy esetleg némi zsebpénzt is.

Ezenkívül érdemes mindenre ráguglizni, főleg angolul, ami kicsit is érdekel.

pl ezt is találtam:

[link]

2016. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is világgá jöttem 14 éve,egy kisbőrönddel,300 Dolcsival.

Bejártam USA 29 államát.Dolgoztam(illegálisan)mosodában,takarítóként,mosogatóként,parkettásként,fizikoterápistaként,festőként,ezermesterként,s most lelkészként(diplomát még otthon szereztem).


Én is rájöttem,hogy a világot magammal hoztam,de boldogultam.

Egészen biztosan jobb megoldás volt,mint a metro festés.

2016. dec. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!