Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek Japánba vagy...

Szerintetek Japánba vagy Kínába lenne érdemesebb ellátogatni?

Figyelt kérdés
500.000 Forint kb. mennyi időre lenne elég? Úgy értem a repjegyen és szálláson kívül lenne ennyim. Semmi extra vágyam nincs amúgy, utazgatni nem nagyon akarok, hanem inkább egy városban illetve annak közvetlen környékén tölteném az időt. Pl. Tokyo és környéke vagy Beijing és környéke vagy Shanghai stb...

2016. dec. 14. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Kínába k..vara érdemes elmenni. 1-2 max 2,5 hónap persze nem 5 csillagos szállodában viszont nem egy helyben ülve és mindent látva. Nagy hülyeség lenne csak egy városban lenni. Pekingre szánj 4 napot plusz a fal attól függően melyik részére mennél. Aztán egyéni érdeklődés alapján tovább menni.

Japán annyira nem vonz így ott nem jártam.

2016. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%
japán:3
2016. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én biztos japánba mennék! :)
2017. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha "szerencséd van", Taivan-on beleszagolhatsz a radioaktív levegőbe, hmmm, fincsííí... És talán még egy kis agent orange is érződik manapság is...


Persze választhatsz olyan területeket, ahol a kettő ártalom közül csak az egyik van jelen, mind Japánban, mind Koreában, mind pedig Kínában.


A páratartalom nagyon magas nyáron Japánban (is), légkondi / ventillátor / legyező nélkül kiobirhatatlan, mert izzadással nem hűlsz, télen meg a legtöbb szigeten fagyoskodhatsz. Kivéve talán a legészakabbin, Hokkaido-n, mert ott már évtizedek óta létezik központi fűtés.


A hab a tortán a skorpió és a vipera, meg izgi pókocskák, ha a természetben is szeretnél kirándulni. De Fukushima közelében lehet, hogy gyorsabban kell szaladnod, mert arrafelé talán a kilenclábú pók se ritka...


A középső, legnagyobb szigetre, Honshuu-ra (pl Tokyo) mind Koreából, mind Kínából olykor a tüdőre ártalmas sivatagi port is belélegezhetsz, többek között ezért van "divatja" a maszknak Japánban és Koreában.


Persze nem akarlak elrettenteni a távol-kelettől, engem is érdekel a kultúrájuk, és még a terrorizmus se jellemző Japánban, ott elég jó a közbiztonság.

2017. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó te teljesen beteg vagy.:D
2017. márc. 11. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:

A 9lábú pók csak vicc volt ;) , de a többin gondolkozz el... Japánban élő magyarok panaszkodtak a Kínából érkező sivatagi porra, amit odafőj a szél, bizonyos hónapokban...


Ezen kívül Fukushimáról te is hallottál... Meg a magas páratartalomról. Stb.


Szóval arra gondoltam, a nehézségeket is számold bele, mielőtt utazol. Segítségképp soroltam fel néhányat.

2017. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem is a 9 lábú pókról van szó... A sivatagi por meg egy olyan dolog, hogy a széljárást nem tudja senki befolyásolni. De az, hogy ez miatt lenne divatja az arcmaszkoknak Japánban nettó hülyeség. Az agent orangeról nem is beszélve. A páratartalom meg szintén éghajlati tényező.
2017. márc. 11. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Megkeressem neked Dobri Andor beszámolóját a sivatagi porról? Mert most nincs előttem pont az a videója. Kis híján ledöntötte a lábáról a Kínából érkező sivatagi porfelhő. "Influenza kettő"... Andor VLOG-ot vezet a youtube-on, Japánban immár 5-6 éve élő magyar.


És mint hangsúlyoztam, TÖBBEK KÖZÖTT ezért viselnek maszkot. Nem csak ezért. Vannak távol-keleten, akik más okok miatt viselnek maszkot. Erre is utaltam szavaimmal. Meg arra is, hogy a sivatagi por se állandóan érkezik.


Az agent orange sem marhaság... ha tudnád, mi mindent titkolnak... Sellafield-hez (ÉNY-Anglia) képest Csernobil hosszútávú hatása alig valami, pedig Csernobilé se kutyafüle...


...És Sellafield-et is próbálják bagatellizálni, mint az agent orange szintén több évtizedes hatását.


... "hát" ennyire "nettó hülyeség"...


https://www.youtube.com/watch?v=QAGCVYDJHss

https://www.youtube.com/watch?v=IWsQgmq-fNs

2017. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Dobri Andor videóit én is láttam már, egyébként már fél éve abbahagyta... Az összeesküvés elméleteiden meg úgyis csak mosolyogni fogok.
2017. márc. 13. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok. Puszta elméleteket nem igazán tartok érdemlegesnek, se mérvadónak.


Én inkább erősen valószínűsíthető dolgokra helyezek hangsúlyt, melyek többszörösen, különféle forrásokból alátámaszthatóak.


Gondolkozz alapvetően önállóan. Meg fogod látni a mázat a dolgok felszínén, és hogy esélyesen mi van alatta.


Ehhez még tájékozódni se kell sem valódi leleplezőktől, se a kamu "leleplezőktől".


Amiket linkeltem, a világ egyik leghíresebb zenekarától vannak, a Kraftwerktől.


Egy későbbi, 1991-es "dal" verzióban is "éneklik" (robothang szól) a minimalista dalszövegükben, hogy


"Csernobil, Harrisburg, SELLAFIELD,

Hirosima", később "Fukushima".


Ez önmagában elgondolkodtató egy igen sokak által hallgatott zenekartól. Vajh' miért pont e négy város...?


Nyilván arra utal a zenekar, hogy mindegyik nagy súllyal bír, a radioaktív katasztrófák vonatkozásában.


De én egyébként tudományos tényekre hivatkoztam, melyeket félig-meddig megpróbálnak máig eltussolni az érintettek.


Vagy szerinted nem szokás eltussolni dolgokat nagyvállalatok -és politikusok- részéről -például a gátlástalanul megszerzett profit megtartása érdekében...?


A vezető politikusok szerinted rendesek, becsületesek, alapvetően a polgárokért vannak, és illatosakat finganak? :)

2017. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!