Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Angkor-Wat (kambodzsa) -...

Angkor-Wat (kambodzsa) - Hogyan juthatnék el? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg skóciában élek, és fogalmam sincs hogyan juthatnék el oda. Hogyan kell nekikezdeni egy ilyen útnak. Vannak túrák, vagy nekem magamnak kell megszervezni mindent? Honnan jobb indulni? Innen vagy esetleg magyarországról? Bármilyen hasznos infót vagy ötletet szívesen veszek!

2017. jan. 5. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Szervezett útra nem érdemes elmenni, de lehet, hogy neked mégis azt kellene tenned. Ha ennyire nem vagy képes magad utánajárni, akkor nagyon ki leszel szolgáltatva, ha egyedül mész. De komolyan, sosem hallottál a tripadvisor.com és hasonló oldalakról? Amennyiben hallottál róluk, de nem tudod érdemben használni őket, az még aggasztóbb. Skóciában élsz, elvileg tudsz angolul, az utazásodhoz szükséges információk pedig legnagyobb számban angolul állnak rendelkezésre. Persze elvileg megtehetik neked a válaszolók, hogy 100 apró lépésben elmagyarázzák neked, de te akkor védtelen leszel, ha utazás közben valami apró, de váratlan fordulat áll be. Kellő mértékű asszertivitás nélkül nem érdemes elindulni. Most elsősorban magadnak kell bizonyítanod, hogy képes vagy helytállni ilyen alapvető feladatokban, mint az információgyűjtés.
2017. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És most válaszolnék egy konkrét kérdésedre. Honnan érdemes indulni? Ha Skóciában vagy, akkor Budapestről semmiképpen, mert Budapestről repülővel nem tudsz elutazni Ázsiába, hanem előbb át kell szállnod egy nagy európai reptéren (például Londonban, ami neked ugye közelebb van, mint Budapest) Könnyen belátható lenne, hogy tök felesleges Budapestre eljönni, számodra mégis kétséges volt. Ebből is érzékelhető, hogy inkább társaságban kellene utaznod, mert egyedül nem menne.
2017. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából nem néztem még semminek utána, nem kerestem rá semmire, ide írtam ki egyből a kérdést (tudom lustaság). Illetve soha nem nyaraltam/utaztam még, se társas úton, se egyedül. Más dolog európán belül hazarepülni és vissza, és más ilyen távolságra.
2017. jan. 5. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még sohasem utaztál, akkor érdemes megkeresni egy utazási irodát és tőlük kérni ajánlatot, hogy van-e ilyen útjuk. Átnézed, hogy miket ajánlanak.

Aztán még mindig dönthetsz úgy, hogy majd egyénileg megszervezd. De az ajánlatokból biztosan sok ötletet merítesz majd. Pl. hol érdemes megszállni.

Neten szerintem találsz leírásokat, blogokat. Azokban is szoktak lenni az élmények mellett ilyen hasznos infók is utazással, szállással, közlekedéssel kapcsolatban.

Illetve trip advisor oldalán is sok mindennek utána tudsz nézni, képekkel, véleményekkel.

Szerintem először járj utána, olvass utána és majd utána gondolkozz a konkrét lépéseken.

2017. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Képes vagy egyedül megszervezni utad?

Oda eljutni nem elég! Minimum szállás is kell, de nem árt uánnanézned az ottani életnek! (Mi milyen és mennyi...)

2017. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hogy ertelmes valaszod is legyen, en voltam.

Londonbol vagy akar Budapestrol is repulj Bangkokba ez kb 120E ft return, onnan vagy szarazfoldon agy AirAsia segitsegevel repulj Siem Reap-ba, ha ottvagy akkor akar biciklivel akar tuk-tuk-kal felfedezheted Angkort. Sokkal egysgerubb mint gondolnad.

2017. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, ötleteket!


Az utolsónak külön köszönöm a konkrét infókat! Azt nem tudom kik pontozták le, és hogy miért!

2017. jan. 5. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha meg nem indultal el, akkor nehany tanacs. Ket lehetoseget latok. Edinburgh-Doha innen van ket valasztas: 1. Doha- Phnom Penh ( Kambodzsa)onnan belfoldi jarattal Siem Reap ( ott van Angkor Wat). Vagy azonnal atszallas SR-be vagy par napot tolteni a fovarosaba Phnom Penhbe ( en a masodikat javasolnam). 2. Doha-Bangkok majd Bangkok-Siem Reap. Nyugaodtan vagj bele egyedul nem nagy ugy a 21. szazadban. Szallast a neten is talalsz... easy, don`t worry. Ha barmi kerdesed van iej privat uzit. En kambodzsaban elek 10 eve, most is itt vagyok, szivesen segitek.
2017. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!