Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan tudnék beilleszkedni?

Hogyan tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés
9-es diák vagyok. Ahogy elkezdődött a középiskola, egyre magányosabban érzem magam. Az évfolyamban nincs senki, akivel tudnék barátkozni, pedig egy csomó ember az osztálytársam volt általánosban. Eléggé csendes típus vagyok, mikor már jobban megismertem a személyt, csak akkor nyílok meg jobban. Nem hinném, hogy a személyiségemmel lenne a baj, mivel sokan bírják a búrámat, de mégse akarnak velem barátkozni, én meg félek megnyílni, egyáltalán hozzájuk szólni. Félek, hogy kezdek depressziós lenni, semmihez sincs kedvem emiatt. Barátnőm sincs, ha úgy vesszük, soha nem is volt, pedig nem vagyok szerintem egy csúnya gyerek. Próbálok más lenni, mint a többiek, próbálom kerülni a ''tipikus mai tiniket'', akik ugyanúgy néznek ki.

2017. jan. 7. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tanuld meg az ázsiai ország nyelvét akkor legalább tudsz velük beszélni
2017. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9esként miért kéne, hogy legyen már több barátnőd? Nem értem. Gimi végére már gyereket is akarsz?
2017. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is értem, hogy miért vártam értelmes választ...
2017. jan. 7. 14:43
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdést meg véletlen rossz kategóriába soroltam
2017. jan. 7. 14:45
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Velem is ugyanez történt - és nyugi, ez egészen normális. Vannak sajnos olyan osztályok, amelyekben túltengenek (csak hogy a te szavaiddal éljek) a "tipikus mai tinik". Nagy valószínűséggel ők is inkább csak izgulnak, hogy milyennek láthatják őket mások - és ezért egy darabig sokan nagyon menőnek akar tűnni. Egy idő után úgyis le fog hullani ez az álarc, és akkor majd megmutatkozik az igazi személyiségük is. Lehet, hogy az osztálytársaid is csak ezért változtak meg hirtelen. Aztán meg ki tudja, lehet, hogy a "mai tinik" között van a legjobb barátod - csak meg kell ismerni őket.

Ha ezt figyelembe veszed, és nem csak a felszínre koncentrálsz, akkor remélhetőleg könnyebben fogsz majd velük beszélgetni. Talán kicsit nehezebben engeded el a régi iskoládat, ami ilyenkor teljesen érthető, sokan nem szeretik a hirtelen váltásokat az életükben.

Tudom, hogy klisés, és már a csapból is ez folyik, de ne félj felvállalni önmagadat! Ebben segíthet az is, ha az iskolán kívül találsz magadnak egy azonos érdeklődési körrel rendelkező társaságot - ez lehet egy sportegyesületben, vagy akármilyen klubban. A barátok ki tudnak ebből az állapotból rántani, de akár magadtól is ki tudsz evickélni a gödörből. Csinálj olyasmit, ami örömet szerez, és ez lehet bármilyen apróság is, a lényeg, hogy kicsit mozdulj ki a komfortzónádból. Ezek segíthetnek abban, hogy jobban érezd magad a bőrödben, és ha magabiztosabb vagy, akkor könnyebben lépsz kapcsolatba az emberekkel is.

Ráadásul semmi baj sincs azzal, hogy még nincs barátnőd. Az ilyesmit nem kell erőltetni, és ezt is biztosan gyakran hallod, de van még időd bőven.

Összegezve, valószínűleg tényleg jó fejnek tartanak, de mivel érzik, hogy félsz megnyílni, ezért nem akarnak veled barátkozni. Ebből az ördögi körből csak te tudsz kilépni, de az se baj, ha nem lesz legjobb barátod vagy barátnőd az osztályból. Az iskola falain kívül is megtalálhatod a társaságodat :)

2017. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú és értelmes választ! :)
2017. jan. 8. 11:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a legjobb barátom másik iskolába ment az általánosból, ott osztálytársak voltunk... Jobb lenne talán, ha átmennék az övébe? Szinte ugyanolyan iskola, mint ahova én járok, kéttannyelvű meg minden.
2017. jan. 8. 11:41
 8/8 anonim válasza:

Szia! (ötödik válaszoló vagyok)

Szerintem ne vált sulit, csak azért, mert a legjobb barátod nincs veled. Inkább fogd fel úgy, hogy ez egy új lehetőség arra, hogy több barátot szerezz! Ráadásul az iskola mellett is tudtok majd találkozni, persze lehet, hogy nem lesz olyan szoros a kapcsolatotok. De ne aggódj, az emberek jönnek és mennek, mindig lesz majd valaki akivel tudsz azonosulni, ha pedig úgy érzed, hogy mégsem, akkor hála a huszonegyedik század technikai vívmányainak akármikor le tudtok ülni chatelni :)

Szóval szerintem nem lenne érdemes, persze, ha nagyon nem találod meg a helyed az osztályodban, és emiatt komolyan kezded rosszul érezni magad, akkor fontold meg az iskolaváltást. De ezt is csak a legvégső esetben - inkább adj egy esélyt az osztályodnak :)

2017. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!