Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínai utazást tervezek....

Kínai utazást tervezek. Szervezetten, utazási irodán keresztül?

Figyelt kérdés
A kérdésem: az itt használatos okostelefonokat beengedik e az országba, vagy kilépéskor ellenőrzik e a tartalmát? A külföldiek által használt mobilnetet korlátozzák e, mint ahogy a helyi eléréseket? Erre vonatkozó infót nem találtam a szolgáltatóm (telenor) honlapján. Mennyi költőpénzt érdemes vinni, esetled a dombornyomott mastercard/visa bankkártyát elfogadják e?
2017. jan. 10. 02:00
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, nem, Atm-ben tudod hasznalni a kartyat., ahol 6 jegyu a Pin ott irj utanna ket nullat.

Utazasi iroda akkor kell ha balfax vagy kulonben felesleges.

2017. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kínában az ázsiában népszerű UnionPay bankártyák az elsődlegesek. Sok helyen elfogadják a Mastercardot vagy a Visa-t, de sok helyen nem. Vagy volt ahol egy 15 perces cirkusz volt (Tesco) amig hoztak egy kézi leolvasót. Szóval a KP a legegyszerűbb. Az ATM-ek-ből a hazai kártyákkal is lehet általában pénzt felvenni, ott sem mindergyikben,de a Bank Of China ATM-ekben pl mindenhol.


Mobilnetet nem használtam , csak Wifit így azt nem tudom, de mivel gondolom valami helyi hálozaton át történik így korlátozhatják. De a korlátozás wifi esetében is könnyen kivédhető egy VPN előfizetéssel.

Amúgy meg korlátozás mellet is egész jól meg lehet lenni, 4-5 nap után már nem hiányzik a Facebook, amikor itthon ujra van akkor meg rájösz , hogy jobb volt nélküle :)


Okostelefonokat beengedik, semmiféle tartalom ellenőrzés nincs, sem ki sem befele. Én vitem laptopot, Ipad-et és telefont is. Rá sem néztek. Nincs ott ilyen terror. :)

2017. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!