Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Lehetséges lenne?

Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kiköltözni Japánba. Olvastam itt a gyakorin dolgokat, hogy szinte lehetetlen de nagyon akarom. Még persze van időm addig, de hogyha gyógyszerésznek tanulnék és letenném Japánból a felsőfokút akkor lehetne esetleg rá esélyem? Az hogy gyógyszerész akarok lenni az egy példa volt de elvileg csak a nagyon neves állások mellett tudok oda kiköltözni. Tehát hogyha pszihológiát akarok tanulni akkor felejtős a dolog? Tényleg lehetetlen megoldani ha nem vagyok full gazdag? Vagy full kitűnő mindenből? (Fizika, kémia, töri nagyon megy persze a többi tantárgy is viszont az angol a matek és a biosz ami már csak 4-es -_- ) Bármi áron ott akarok élni. Ha van olyan akinek sikerült írja le hogyan (priviben is szívesen beszelgetnék vele egy-k3t dologról Japánnal kapcsolatban) Trollokat, kötekedőeket, kioktatókat nem kérek!!

2017. jan. 17. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel olyanokat akik pl blogot vezetnek erről? youtube-on is láttam 1-2 embert aki Japánban élő magyar, itt szerintem kevés az esélye, hogy találsz olyat aki ott él :) Én csak 2 hetet voltam Japánban, szóval ha mindenképp menni akarsz akkor a japán nyelvre nagyon kapcsolj rá :D
2017. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan én látom, az itt válaszolók közül csak elenyészően kevés a gyógyszerész. Ráadásul azon halmazok metszete, melyben a gyógyszerészek és a japánban sikeresen megtelepedők vannak lényegében üres halmaz.

Az az érzésem, a kiutazásod sikerét alapvetően a te talpraesettséged, tehetséged és kitartásod fogja meghatározni, amihez sok sikert kívánok.

De tudnod kell, nincs olyan, hogy járt út. Ezt az ösvényt magadnak kellene kitapsonod a fenti 3 tulajdonsággal, no meg némi önismerettel.

2017. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy az akarok lenni az csak egy példa akart lenni. Olvastam hogy oda inkább nagyon neves állással lehet bejutni úgy, hogy le tudjak telepedni. Az addig oké, de hallottam hogy nagyon nehéz. Magamat ismerve eddig sok olyan dolgot akartam ami számomra nehéz volt és mégis megcsináltam. De azért köszi a válastokat. Ja és első am olvastam Japánról jó pár dolgot, és nem azt mondtam megint csak hogy az akarok lenni csak egy példa volt, és jobban érdekelne hogy hogyan tudnék oda költözni mert ha nem is látam testközelből a dolgokat, és nem is vagyok benne a kultúrában, akkor is elég szimpi a dolog és szívesen élnék ott, de mint említettem hogy olvastam hogy oda kell vízium, ami ha jól tudom 3 hetes max....de azért köszi a választ, a további válaszokra is kíváncsi lennék
2017. jan. 18. 10:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy ne sikerülne? :) Mellesleg nem tehetek arról hogy olyan tanárt fogtam ki aki nem hajlandó normálisan elmagyarázni a dolgokat. Remélem kinövöd egyszer az ilyen flegma, lenéző viselkedést. ;) Hidd el, ahogy te is a jövőbe látsz, ugyan úgy én is meg tudom jósolni, hogy nem lesz túl jó az életed, ha már az első benyomásod ilyen lesz, ha segítséget kérnek. :D
2017. jan. 18. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamiért manapság mindenki Japánba akar költözni. A dolog nem lehetetlen, csak majdnem :P


1. Keress olyan gimnáziumot, ahol tanítanak japánt. (Ha már gimnazista vagy, akkor ez valószínűleg tárgytalan).

2. Pályázz meg egyetemi alapképzés ösztöndíjat (bővebben a japán nagykövetség honlapján).

3. Pályázz meg egyéb ösztöndíjakat, ha már egyetemista vagy.

4. Ha az ösztöndíj nem jön össze, látogass el Japánba turistaként.


Nem árt, ha eltöltesz némi az országban, hogy lásd, hogy valóban ott akarsz-e élni.


Munkavállalói vízumot baromi nehéz szerezni, viszont ha már kint vagy Japánban tanulóvízummal, akkor kereshetsz egy mazochista céget, akik vállalják a vízumkérelemmel járó tortúrát.

Külföldön élő, "majd egyszer, pár hónap múlva talán kapok vízumot" típusú munkavállalót nem nagyon csipázzák, sokkal egyszerűbb felvenni egy japánt, aki már ott van helyben. Ez alól talán az egyetlen kivétel az angoltanár, ott viszont az angol anyanyelvűeket preferálják (de abból aztán jöhet a leganalfabétább gyökér is).


Alternatív megoldásként összeházasodhatsz egy japánnal, és szerezhetsz házastársi vízumot. Ebben az esetben viszont egy csomó dokumentummal bizonyítani kell, hogy nem érdekházasság történt, hanem tényleg "dúl a love" :P


Anyagi szempontból nem leányálom a bolygó másik felére költözni, bár ez nagyban függ a körülményektől. Azért pár millió forint legyen a farzsebedben, különben éhen döglesz az első fizetésedig :)

2017. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előttem már jól leírták én a pszichológia témára válaszolnék, mert az kimaradt.


Az a baj avval a munkakörrel, hogy teljesen más a mentalitásuk,a szokásaik, a kultúrájuk. Hogyan is vehetnének fel ha európában tanultad a szakmád és nem ismered a japánokat?

2017. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan szakmát válassz, amit szeretsz csinálni, mert egy életen át fogod csinálni. Gyógyszerészként el lehet helyezkedni Japánban, bár a diplomát nagy valószinűséggel honosítani kell. Ugyanakkor a gyógyszerész szak nagyon nehéz, és elég száraz. Akkor vágj bele, ha tényleg ezt szeretnéd.

A pszichológust nem javaslom, hiszen ott szinte a szavaidból élsz. Ott nagyon apró részletekig meg kell érteni a nyelvet, neméppen külföldinek való.


Ami a Japánba költözést illeti, semmi sem lehetetlen, ha nyitott szemmel jársz. Angol tanárként is ki lehet jutni például, ha nem ragaszkodsz a nagyvárosokhoz. Tokió, Oszaka, Kiotó tele van amerikai és ausztrál emberkékkel, akik betöltik a helyeket, de ha te angoltanárnak jelentkeznél például Yamagata tartomány egy városába, ott simán találhatsz munkát. Ilyen vidéki helyekre külföldiek elvétve jutnak csak el, ott már nem ragaszkodnak az anyanyelvi tanárhoz, már az is előrelépés, ha a tanár nem japán.


Szóval angolul mindeképp tanulj meg, szerezz egy felső fokú nemzetközi nyelvvizsgát. Japánul tanulj meg minimum alap társalgási szinten. És tanulj meg egy szakmát, amit esetleg kint használni akarsz. Ezzel a kombinációval már megpróbálhatod, hogy megpályázol egy vidéki angoltanári állást, és ott nyugodtan dolgozgatva nézelődsz, nem találnál-e helyet a saját szakmádban.

2017. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utóirat: Sőt, azt is megteheted, hogy angoltanárként dolgozva összespórolsz valamennyit Japánban, és beiratkozol egy helyi szakiskolába. Az iskola típusától függően egyes helyeken erre igényelhetsz tanulóvízumot. A tanulóvízum mellett valamennyi munkát is végezhetsz, szóval a megtakarítással és egy kis keresettel nem halnál éhen. És amikor elvégezted az iskolát, kapsz egy japán képesítést, amivel könnyebben elhelyezkedhetsz.
2017. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!