Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Törökországot miért, , sztárol...

Törökországot miért, , sztárolják" sokan?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallani, hogy mennyit fejlődött, mennyit költenek építkezésre, hogy Törökország maga egy megtestesített "csoda" stb...Én voltam egy csomó helyen Törökországban és amint kiléptél a szállodából, mentél vagy 300 métert már egy putriban találtad magad. Ez Alanyában történt még 1-2 éve. Voltam Trabzonban, Antalyában, Izmirben, Ankarában, nekem valamiért nem tűnt fejlettebbnek Magyarországnál, sőt!

Az emberek közel olyan "jól" élnek, mint Magyarországon, Ankarától keletre már rosszabbul.

Akkor mi ez az ingyen reklám mindig? Görögországban például nem ezt tapasztaltam, az sokkal jobb! Nyilván az aki ki sem mozdul az ötcsillagos szállodából, annak nyilván jó lehet, de ennyi erővel, akkor Szomália "is" jó hely, vicc nélkül!



2017. jan. 23. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez szerintem leginkább Istanbulra jellemző. Mármint a nagy építkezések (de egyébként nem véletlen van külön szó a török nyelvben az egy éjszaka alatt felhúzott épületekre :D), meg a nagy költekezések. Az ország többi részében ez nem annyira jellemző, viszont az, hogy jobban élnek (az én tapasztalataim szerint, persze) az például igaz bizonyos szinteken, mert pl. a párom török, és itthon például ő már nagyon-nagyon gazdagnak számítana, míg ott teljesen átlagos életszínvonalt képvisel az átlagemberek között is. Tehát pl. nekem ez fura volt így látni. Meg pl. egy átlag 2 gyerekes családnál alap a két autó, a 150 négyzetméter körüli lakás, és az évente min. egyszerri 2 hetes nyaralás a tengerparton (hangsúlyozom ez az átlag család, de azért Magyarországon sajnos ezekért az alap dolgokért már hajlamosak gazdagnak bélyegezni az embert), és ezek mellé a feleség általában nem dolgozik, tehát egy fizetésből is megvalósíthatóak.

A gazdasági fejlődés most ugyan visszaesett, aztán még ki tudja mi lesz, de az előző években viszont iszonyat érdekes volt az a gazdasági struktúra amit felépítettek maguknak a semmiből kb. De annak ugye nem rögtön lesz látványa, tehát az alap török város képe még nem sokat változott a nagyvárosokon kívül.

De ezek csak az én tapasztalataim Istanbulban élve meg Dél-Kelet Törökországban :).

2017. jan. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Én csak Isztambulban voltam,szóval gondolom ahol jártál ott úgy van,ahogy mondod. De nekem Isztambul fejlettebbnek tűnik,mint Magyarország és Budapest.

Már a reptér is:D

A sok és nagy épületek, felhőkarcolók..Itt tényleg sokat építkeznek.

Meg a közlekedés,mármint a módszer,hogy kártya van,meg ajtók és nem csak mutogatod az ellenőrnek a jegyed.(ez itthon annyira fáraszt.Miért nem lehet elektromosan megoldani? Jó persze így legalább csalhatsz kicsit..)

Én is ismerek török családokat, és szerintem átlagnak minősülnek,de hogy 2 autót simán megengedhetnének maguknak azt kétlem,még 1 autót is nehéz venni ,mert nagyon drága,akárcsak a lakások.Isztambulban ha venni akarsz egy picike lakást,rossz környékkel kb abból a pénzből vehetsz Budapesten egy szép kertesházat.

Habár most romlik a líra..

2017. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Mert gyorsan fejlődik és ezt EU-s pénzek nélkül teszi. Nyilván vannak olyan részei amik kevésbé fejlődnek, de ha megnézed miket építenek (tenger alatti metro és alagút, harmadik híd Isztambulban, harmadik repülőtér stb), nem véletlenül sztárolják :) Itt Budapesten az életveszélyes hármas metrót sem képesek felújítani végre.
2017. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Törökországban elek, így első kézből írom le, mi is van itt. Szóval először is fontos amit az előző irt, hogy ezt saját pénzből csináltak meg, a másik pedig az, hogy Törökország a 90-es években egy sz@r volt. Kb semmi nem volt itt, Sziria sokkal fejlettebb volt Törökorszganal akkor, összeomlott gazdaság, elképesztő infláció, az egészségügy olyan szinten volt, hogy az emberek nem mertek kórházba vinni a rokonaikat, egy orvosra napi 200 beteg jutott, állandó gyógyszerhiány, alig működő mentőautók, nem volt szemétszállítás, sokan meg városokban is az utcai kutakat használtak, majd minden évben volt tetujarvany az iskolákban, és lehetne meg sorolni. Na ahhoz képest most évente adnak át új metróvonalakat, reptereket, az egészségügyben pedig világszinten itt van az egyik legkomolyabb betegszállító flotta (mentő repülők, mentő helikopterek, mentő szánok, miegymás) 99-Ben 36 kórház volt az egesz országban, most 160 van. Na ez a nagy szam, hogy abból ami it volt elértek ide, persze félre értés ne essék nem vagyok egy nagy híve a mostani kormánynak, meg ugy tűnik, ez a nagy jólét most fog véget érni, de azert tenyleg sokat fejlődött ez az ország. Ankaratol keletre regen meg ennyi se volt, most mar van egy csomo egyetem, repülőtér, munkahely, (persze most megint kezdik rombolni ami ott van), de azt is abból a szemszögből kell nézni, hogy korábban meg annyi se volt ott, van egy jo haverom Şırnak-ból, anyja apja analfabéta, meg sátorban született, mert amugy a családja nomád volt, csak a 90-es években a hadsereg hatalmas területeket aknázott alá (többek között azert is, hogy a pasztorkodó helyi lakosságtól elvegyék a megélhetésüket) a srác most írja a doktoriját, úgy hogy mondom apja anyja analfabéta, és nem ő az egyetlen barátom aki egyet,de jár de egy vagy akar mind a két szülője analfabéta, tehát lehet, hogy a keleti országrész egy hatalmas putrinak tűnik, de ahhoz képest hogy mi volt ott korábban nagy változások történtek.
2017. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit, hogy a két kocsi azért erősen túlzás, itt a kocsik nagyon drágák (ugyebár mindenre hatalmas vámot raknak amit kintről hoznak, autót meg nem gyártanak, így csak a drága külföldi marad), a nagy lakás meg kulturális dolog, ugyebár eleve az a gyakori, hogy több generáció lakik együtt, ez a fajta két szülő egy gyerekkel, nem gyakori eset így eleve lakásból alig van 100 M2 alatti, a szoba-konyhát nem is ismerik, max utóbbi években épített modern lakóparkok az találni kisebb lakásokat, de azok sem gyakoriak, igy itt nem feltétlen azért lakik mindenki nagy lakásban mert nagy a jó lét, elsősorban azért mert csak az van.
2017. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az értelmes, normális választ! Ment a zöld kéz!

Igen, volt olyan időszak, amikor egy tankolás 1 MILLIÓBA KERÜLT! Hihetetlen volt!

2017. jan. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!