Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Jakarta, Szingapúr vagy Kuala...

Jakarta, Szingapúr vagy Kuala Lumpur?

Figyelt kérdés
Ti melyik dél-kelet ázsiai fővárost választanátok inkább és melyiket nem?
2017. ápr. 24. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szingapúrban és Kuala Lumpurban már voltam, és annyira nem dobtam hátast tőle. Arról nem is beszélve, hogy elég drága városok. Jakartában nem voltam, de gyanítom, ott is a drágaság fog megmaradni.. Vannak sokkal érdekesebb, szebb ázsiai városok amik árban is jobbak, és szebbek.
2017. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

első vagyok:

Az lemaradt, hogy angliai fizetéssel mérten is drága..szóval egy magyar fizetés mellett sem lehet olcsó..

2017. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Bangkok?
2017. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

KL esJakartaban voltam, de annyira nem erdekelt hogy huztam is tovabb, SIN sem erdekel igy oda el sem mentem

en is Bangkokot ajanlom vagy Kathmamdut esetleg Peking vagy Hanoi

2017. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bangkok max 3 napos kikapcsolódás. Szép, olcsó, igazi kultúrsokk de 3 napnál többet nem érdemes ott tölteni.
2017. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utazni? Szingapúr onnan pedig játszva ellehet jutni a másik két városba. Szingapúrból Malajziába vonattal, hajóval is mehetsz. Én hajóval mentem, nagyon szép út. Jakarta kb. 1:45 órás repülőút Szingapúrból, rengeteg járat van, szóval ha ügyes vagy nagyon jó áron kitudsz fogni jegyet oda. Ha nem ragaszkodsz Jakartahoz, Szingapúrból komppal kb. 1 óra alatt Indonéziában vagy. Jakartaban nem jártam, de nekem Szingapúr nagyon tetszet, ha csak egyet lehet választani biztos oda mennék.
2017. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lázár Gergely ***** válasza:
Jakarta annyira nem drága, mint Szingapúr. Más kérdés, hogy Jakarta sokkal nagyobb, mint SGP, kb. 3x annyian laknak ott. Szállás szempontjából eléggé olcsó az indonéz város, 7000 Ft-ért már reggelit is kapsz egy saját szobával. Bp-en ennél sokkal többet fizetsz. Viszont JKT-ban zéró a látnivaló. Az óváros csak-csak, de egyébként semmi. Ha látnivalót akar valaki, az inkább a természetben keresse, Jáván utazgasson.
2017. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mire? Jakarta egy szarfészek, minden turista menekül onnan - jó okkal. Szingapúrban és Kuala Lumpurban el lehet tölteni külön-külön 2-3 napot.


De DK-Ázsiába nem városlátogatási céllal utazik az ember Európa közepéből...

2017. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

5 éve élek ebben a 3 városban, de leginkább Jakartában.


Ez szubjektív, de nekem SIngapore tetszik a legjobban. Iszonyat tiszta, iszonyat szép, nagyon jól szervezett, tele van látnivalóval. Viszont messze a legdrágább.

KL van középen, ott is sok látnivaló van, olcsóbb mint SG, de kicsit leharcoltabb is.

Jakarta ... én imádom. De ne gyere ide, kivéve ha nagyon autentikus helyi kísérőd van. Jakarta iszonyatosan sok "kincset" rejt, de ezt csak az fogja tudni neked megmutatni, aki nagyon jártas benne.

Egyébként ha vendég érkezik hozzám, mindenki a sztereotípiák miatt, nyilván azt szeretné látni, hogy a "maláriás, terrorista utcagyerek, nyers kígyóbelet eszik egy szeméthegyen" (erős túlzás volt, remélem átment a szarkazmus). Aztán mindenki meglepődik, hogy mennyire normális nyugatias életet lehet itt élni.

2017. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval akkor arrafelé nem lehet Budapest jellegű metropolisz életet élni? Lehet költöznék 2 év múlva, de nagyon hiányozna a metropolisz feeling.
2022. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!