Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utaznank Azsiaba? Utaznank...

Utaznank Azsiaba? Utaznank Japanba?

Figyelt kérdés

Utaznank Japanba, de szeretnenk elobb a tapasztaltabb embereket meghallgatni akik jartak Japanban, hogy valojaban mire is szamitsunk odakint. Mind turista es mind a munka szempotjabol. Sot ha minden jol menne lehet megfontolnank az odakoltozest is.

Akinek esetleg hasonlo tervei vannak, szivesen valtanank veluk par szot!



#utazás ##koltozes
2017. jún. 4. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Turistának kimehetsz, dolgozni már nem olyan könnyű mert elég komoly feltételei vannak a work visának. Ha IT területen dolgoztok akkor mondjuk nem olyan vészesek a feltételek: diplomával, perfekt angol meg középszintű japánnak és 3 év munkatapasztalattal már jelentkezhettek, mérnököknél már 10 év munkatapasztalat az elvárt, persze így is kicsi esély van rá hogy meg is kapjátok.
2017. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Mondjuk, ha van egy 3 eves foiskolai Web Design diplomam, az konyebbe tenne ott a munkalehetosegeket?
2017. jún. 4. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Így hasra ütésre nem tudom, mert nem tudom hol szerezted, de az biztos hogy egy programozó vagy rendszermérnök hamarabb megkapja. De ha a nyelvtudás és a munkatapasztalat is megvan, akkor érdemes felkeresni az illetékes japán hatóság oldalát és pontosan utána nézni minden feltételnek.
2017. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OK! Hat jo angol tudasnak orvendek, es a Japan nyelv tudasa is folyamatban van! Koszonom a gyors valaszt!
2017. jún. 4. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindenféleképpen ajánlom mielőtt belevágnátok ebbe a dologba, hogy utazzatok el Japánba egy pár hétre :) Mi csak turistaként mentünk, az emberek nagyon kedvesek voltak mindenhol, de az angol nagyon nem megy nekik :D munka szempontjából jól bele kell húzni a japán nyelvbe az egyszer biztos
2017. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonló feltételekről olvastam már, mint az első írta. Épp ezért inkább hiányszakma a nyerő Japánban a külföldiek számára.


Tehát talán van közepes esély bár informatikus, prg-ozó, rendszergazda stb végzettség, X év tapasztalat, perfekt angollal.


Azonban inkább hiányszakmák esélyesek:


- Orvos diploma, minimum középfokú japán, de a honosításhoz mihamarább el kell érni a felsőfokú japántudást (N1 papír). Legalábbis itt gyakorin egy Japánban élő magyar orvos információja szerint.


Remélem, nem vagyok indiszkrét, biztosan ő is megosztaná veled itt ezen infót, ha nem én közvetítettem volna az infót.


- Nyelvész, felsőfokú japán és felsőfokú angoltudással.


- Kvantumfizikus, kvantumkémikus, középfokú angol és japántudás, tudtommal mindegy, hogy mely melyikből van meg. (Középfokú angol, plusz felső japán; avagy fordítva, vagy mindkettőből felsőfok.)


- Angol nyelvtanár.


Nem sok más szakmáról hallottam, amivel Japánban kint lehet maradni tartósan, hosszú évekre.


Hacsak nem vagy odaházasodni.

Avagy tartósan japánbeli állással rendelkező

nem-japán házastárssal is esélyes.


De hallottam már olyat is, hogy odaházasodva, perfekt japán+angollal se talált állást valaki hónapokig, és bizonytalanná vált az ottmaradása, japán házastárs ellenére, bár erről nincs biztos infóm.

2017. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy Japánban élő magyarokkal -javaslom- vedd fel a kontaktot, vannak vlogolók, pl youtube-on:


Dobri Andor, akiről fogalmam sincs, hogy tud évek óta kint maradni, nem tudom, hogy milyen szakmával,


Csak azt, hogy egyik vlogjában férfi modellként dolgozott átmenetileg.


De pl Bence kvantumkémikus, a vezetéknevét elfelejtettem, van youtube vlog oldala is, élményeiről, valamint japántanításról, valamint több nyelven oktató weboldala:


imulat.com


https://www.youtube.com/channel/UCnqHKzcqkiezGxKf2cDwchg


Aztán...:

Bogolette / youtube, Bogi weboldala.


Hirtelen ők jutnak eszembe.

2017. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pali1977 válasza:

Andor vblogját én is javaslom, mert olykor egyedül, olykor Tamással együtt megmutatják a várost, elmondják a legfontosabb tudnivalókat Japánról, pl hogyan vehetsz sim kártyát telefonba stb. Kérdezd nyugodtan róla, segíteni fog.

Am ha túristaként mész, akkor 3 hónapig maradhatsz az országban, ez idő alatt sok mindent be lehet járni. Én Budapest-Isztambul-Oszaka vonalon mentem Japánba, így is 15 óra körül volt az út a transzfert nem is számítva. Legyen egy hely, ahol megszálltok, mert a gépen ki kell tölteni egy papírt, és ezen rajta lesz az is, hol töltöd az éjszakát. Ezt le kell adni amikor belépsz az országba. Amikor belépsz, lesz retinaszken, ujjlenyomat vétel ilyesmi.

A szemetet össze kell gyűjteni, mert a japánok mindent szelektíven gyűjtenek, külön kell majd kidobni a műanyag palackot például, vagy más műanyag csomagoló "edénykét" stb. Nem tudom, mennyire tudtok japánul, de amikor ott voltam, a Kansai reptéren lehetett venni egy kis füzetet, amiben volt egy csomó ingyen jegy, ezzel Oszakában (Japán második legnagyobb városában) egy csomó mindent megnézhettél ingyen, és volt jegy, amivel ingyen utazhattál. Ennek érdemes utána kérdezni.

Közlekedés: Nincs tülekedés, lökdösődés, a japán kivárja a sorát. A buszon a felszálás a hátsó ajtón történik, ahol kapsz egy számot az automatábol (ez fent van a buszon) és a sofőr feje mellett látni fogod, hány jent kell majd végül fizetned. Leszállás elöl, ahol a soför mellé a kasszába bedobod a pénzt meg a jegyet.Ha nincs apród, ugyanitt válthatsz.

A vasútnál ki van ugye írva honnan jön a vonat hova megy és látni fogsz egy jelet mellette még (kör, négyzet háromszög ) A földön ugyan ezeket a jeleket fogod látni. Ha beállsz a jelhez, amit a kijelzőn látsz, halálosan pontosan előtted nyílik majd ki az ajtó.

Ha túristaként mész, lesznek olyan helyek, ahol ki lesz írva, hogy tilos fényképezni. Ez azért van, hogy az ott található tárgyakat ne lehessen lemásolni. Lehetőleg itt te se fényképezz.

A shinkanzen elég drága mulattság, de azért egyszer nem árt kipróbálni ezt sem, szerintem :)

Különböző éttermek vannak, és mindegyik mást árul, ezért a japánok bemennek az egyik étterembe, ahol esznek mondjuk yakitorit (sültcsirkét) aztán átmennek a másikba ahol esznek valami mást, mondjuk rament, gyouzát vagy amit megkívánnak.

A szaké nem lesz olyan erős mint a mi pálinkánk, igazából csak 15%-os alkohol nagyjából.

Vegyél a repülőtéren átalakítót, ha tölteni akarod a telefonod vagy a laptopod (ezek univerzális töltők így tudod használni ezeket a szerkentyűket 110V-tól is, de...) az amerikai szabványt használjáz, így földeletlen, lapos dugó megy be az ajzatba! A szálloda portán lehet kérni, de ennek a bérlése is pénzbe kerül.

Nagyszerű reggeliket lehet enni a Sukiya-kban (ami egy gyorsétterem) Majdcsak minden kajához van nekik különböző szószaik, ami nekem fura volt először. A rizs nagyon finom náluk, egyáltalán nem fogjátok hiányolni a kenyeret de ehettek persze azt is, vagy hambit, olasz, franci kaját, magyar étterem viszont kizárólag csak Tokióban van(!) annak ellenére, hogy Osakában az egyetemen magyar nyelvet is tanítanak!!!!

Hja, majd elfelejtettem, a busz jobbról fog érkezni, ezt nem tudtam megszokni én sem, mert bal oldali közlekedés van. A biciklisekkel és egymással is türelmesek, pedig elig vadállat voltam a bringával XD

Állomások nevei: van ahol ki van írva romanjival is, de könnyebben elboldogul az ember a japán használatával, mert csak nagyon kevesen beszélnek angolul, és az angol nyelvű feliratokat lefordítva elég vicces dolgokra bukkanhatunk.

Nem árt utasbiztosítást kötni, mert ha megbetegednél, akkor lesznek olyan helyek, amik bele vannak foglalva ebbe az utasbiztosításba, így ott az ellátásért nem kell fizetnetek. Ha mégsincs ilyen hely a környéken, kérj számlát, utólag vissza lehet igényelni az ellátás díját (itthon Magyarországon). Élelmiszerboltokban is van gyógyszerrészleg ahol szakképzett eladó segít neked kiválasztani a megfelelő gyógyterméket.

Vannak használt könyvesboltok, ahol újszerű állapotú manga köteteket is megvehetsz potom pénzért. Fukuyamában egy 18 kötetes School Rumble mangasorozatot 1200 yenért tudtam volna megvenni, csak már annyi cuccom volt, hogy hogy hozom el? :)

A japánok ügyelnek arra, hogy ne sétáljanak bele a képbe, amikor fényképezel, figyelj erre te is. Mit írjak még? :D Más nem jut eszembe hirtelen.

Kaják amiket ajánlok megkóstolni: a szusi, a tempura, gyouza, ramen, gyudon (amire öcsém azt mondta hogy úgy néz ki mint a banános pacal) BBQ (mert az amerikaiakhoz hasonlóan imádnak grillezni) Népi sport a baseball, és amit máris elkönyvelhetsz magadnak, tuti amerikainak fognak nézni.

Én csak a túrista részhez tudtam szólni, munkakeresés meg ilyesmi kimaradt :)

2017. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!