Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » 4 éves gyerekkel merjek-e...

4 éves gyerekkel merjek-e nekivágni Indiának?

Figyelt kérdés
Féléve 200 euróért találtam jegyet Indiába, és az olcsóságán felbuzdulva azonnal megvettem. Utólag tájékozodtam a potenciális veszélyekről: malária, Dengue-láz, cholera... Nincs rengeteg pénzem, hogy drága szállodákban, külön autóval járjam be Indiát. Coughsurfinggel, vonattal, busszal, magunkra...Ti bevállalnátok egy ilyen útat??? Főleg aki volt Indiában.

2017. júl. 16. 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Ki van zárva. Tuti, hogy nem vinném. Egy ekkora gyerek az alapvető higiéniát sem tartja be automatikusan, nemhogy felmérje a potenciális veszélyeket (pl. csapvíz).
2017. júl. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésed alapján egy éretlen, egyedülálló tinédzser anyuka lehetsz, és ilyenekre vágysz:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Felhívom szives figyelmedet arra, hogy az öngyilkosságnak vannak olyan formái is, amik olcsóbbak, és kevésbé fájdalmasak. De KÉRLEK, a gyermekedet hagyd ki ebből !!!

2017. júl. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ezt egyedul, de meg parban sem vallalnam be, nemhogy egy kisgyerekkel. Plane couchsurfinggel... India szep orszag, de nem egeszen azok a szabalyok ervenyesulnek mint egy europai orszagban.
2017. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem, még gyerek nélkül sem. Nem magányos nőnek való hely.
2017. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

indiai vonatok

[link]

2017. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Leszögezném hogy voltam a párommal Indiában hátizsákosként.

- messze nem olyan koszos mint ahogy mondják és gondoltuk

- a vonatok AC1 és AC2 sokkal jobbak mint itt nálunk és semmilyen veszélyt nem rejt a rajtuk való utazás

- azt olvastuk hogy majd a páromat tapogatják stb ezzel szemben kínosan ügyeltek hogy hozzá se érjenek

Viszont ennek ellenére én sem javasolnám hogy egyedül nőként menj egy gyerekkel couchsurfinggel.

Indiában a szállások rendkívül jó ár érték arányúak, egy 20 USD-s szállás rendkívül tiszta és kényelmes, hűtővel, meleg vízzel, mindennel.

Ha ezt megtudod fizetni, és tudsz vonattal (pl éjszakai vonattal) 1-2 osztályon utazni, amúgy városokban nappal nézelődsz akkor szerintem simán bevállalható, nem rejt több veszélyt mint pl sétálni Budapesten.

2017. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek nélkül sem mennék oda.
2017. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyetértek az utolsó előtti hozzászólóval. Én is beutaztam Dél Indiát, hátizsákkal. Szállások ár-érték arányban tényleg jók. Viszont :

Gyerekkel én sem mennék (gondolkoztunk rajta a férjemmel mert innen tőlünk nagyon olcsón el lehet jutni, közvetlen járat van Chennaiba, stb) de nem.

Egyrészt mert rengeteg oltást kell neki beadatni, plusz a maláriagyógyszer igencsak megterheli a felnôtt szervezetet is, nemhogy egy kisgyerekét. Ráadásul az én kislányom allergiás lett rá amikor Szváziföldön be kellett adjam neki.

Másrészt a higiéniás körülmények valóban nem valók kisgyereknek akinek az immunrendszere még kialakulóban van. Felnőtt ember már védett valamilyen szinten, de ha kisgyerek kap el valamilyen betegséget, annak súlyos következményei lehetnek. Vagy pl ha fagyit kér, akkor azt hogyan mondod neki, hogy nem ehet? (Ehet, persze, ha bírja a gyomra... meg ha meg bírja enni a fagyit amit ghee-ből készítenek, ami egy speciális vajfajta, ebből eredően elég tömény).

Mondjuk Goa vagy Kerala ebből a szempontból annyira nem veszélyes, ott viszonylag jobb állapotok uralkodnak, de a többi helyről / nagyvárosról ugyanez nem mondható el.

A városok nagyon szennyezettek (levegő, víz) aminek nem biztos, hogy kitenném a gyerekemet.

A mellékhelyiségek általában nem európaiak, leginkább egy lyuk a fürdőszoba közepén, az általunk bérelt lakàsban pl rendszeresen felmásztak a patkányok a csatornán, úgy kellett agyoncsapni / visszanyomni őket. Namost ezt egy felnőtt még megteszi, de a gyerek már nem biztos, a patkányharapàs egészségügyi veszélyeit meg már ne is említsük.

Ha nem egy helyre mész, akkor, ha nincs pénzed mindenhova repülővel utazni, akkor szàmíts 12-24 órás vonatutakra, amit egy ilyen kisgyerek még nem biztos, hogy elvisel.

Goa és Kerala kivételével nem igazán szoktak fürdeni a tengerben sem, a helyiek között nem nagyon szokás, nomeg eléggé szennyezett is sajnos.

Kulturális tekintetben viszont csak ajánlani tudom, de inkább egyedül / párban, viszont egy ekkora gyereket az x-edik templom, szentély vagy ashram látogatása nem tudom mennyire köt le.

Ami a veszélyt illeti : nekem nem lett semmi bajom, de tény, hogy Indiában nem utaznak nők férfi kíséret nélkül. Valamint a turista helyek kivételével nem árt beszerezni helyi ruhát (churidar vagy szari) de ha ezt nem akarod, akkor is vess át egy kendőt a melleden, az ugyanis az indiai szokások szerint vulgáris, ha egy nőnek a ruhán keresztül látszik a melle, és akkor érhetnek atrocitások. Persze ez is helyfüggő, Északon vagy a turista részeken inkább látsz pl nőket európai ruhában mint Délen.

Gyönyörű ország és rengeteg élménnyel, én mindenképp visszamegyek még, de megvárom míg nagyobb lesz a gyerek.

2017. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A gyerekem felig Indiai, bar sosem jart meg ott. Vajon genetikailag van vedettsege igy a fertozesekre? Ha egy kendot kotok a fejemre, es a leheto legcsunyabbnak probalok kinezni, akkor talan nem kotnek belenk? A patkanyokba azert belehalnek, h ilyen is van.
2017. júl. 17. 23:56
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

kendő... attól szebbnek látnak! - a gyerek nem védett semmitől, hogy képzeled? rengeteg oltást kell kapnotok...

rohadt felelőtlenség lenne elmenni

2017. júl. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!