Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínába kivándorolni megérné?...

Kínába kivándorolni megérné? Jó ott az élet magyarországi szemmel?

Figyelt kérdés

Valamennyit tudok a kínai kultúráról és társadalomról és találkoztam már kínaiakkal is, szerintem szimpatikus emberek és a kultúra is tetszik.


Azt tudom, hogy vidéken nagy a szegénység, de már ott is vannak tűrhetőbb helyek amik elérték Románia szintjét, a városok pedig nagyon fejlettek, érdekes hogy az új közterek, utcák inkább hasonlítanak Budapestre, mint a Nyugat-európai városokra csak ilyen sci-fisebb kivitelben.



Van itt olyan, aki járt, esetleg élt is Kínában? Szerintetek jó hely? Lelkileg, hangulatilag jobb kínaiak között élni, mint magyarok között?



2017. júl. 23. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Mesélj nekem kérlek, hogyan tervezted a kiköltözést, a munkakeresést és az albérlet keresést?
2017. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem kapsz erre jogosító vízumot, ennyi a történet.
2017. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Voltam egy honapot Kinaban, nagyon Jo hey AZ emberek sokkal de sokkal segitokeszebbek es baratsagosak mint a barom magyarok. Varosokban hatalmas a vasarloero AZ emberek messze nem szegenyek, videken szegenyebbek de ez is orszagreszenkent valtozo. Mi fejletsegben meg sem kozelitjuk Kinat semmilyen teren, mig a Magyar tarsadalom mukodeskeptelen addig a kinai nagyon is jol mukodik.

En barmikor kikoltoznek Kinaba de komoly vegzettseg es nyelvtudas nelkul eselyed since hogy Ott elhess

2017. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Ráadásul kínában albérletet se adnak ki külföldieknek vagy ha igen, nagyon ritkán és nagyon drágán.
2017. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
7%
Bolond vagy?
2017. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha először valami egyszerű munkát vállalok (pl. pénztáros lennék a pekingi Starbucks-ban) azzal meg tudnék élni ott?


Valamelyik piacon is szívesen lennék árus, ha ezzel eleget lehet keresni egy alapvető életre.


Jobban meg szeretném ismerni a kínaiakat és az országukat. Szerintem egy csodálatos kultúra és társadalom, amit sajnos sokan félreismernek, mert mindent úgynevezett "modern nyugati" szemszögből néznek.

2017. júl. 23. 22:12
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Kína nem bevándorló ország.


Még bevándorló országok kínai közösségei se fogadnának be. Csak a legalja kínaiak állnának szóba veled, azok is csak a vélt haszon miatt, amíg fizetsz. És igazuk is van.


Ha férfi vagy, esetleg tapadnának rád a lányok, amíg ki nem derülne, hogy nem viszed el őket nyugatra.

2017. júl. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Nyelvtudás nélkül esélytelen...

Pénztáros?Eladó? És mégis hogy fogsz kommunikálni az emberekkel?:) Nem rossz indulatból írom, de szerintem ebbe kicsit bele kéne gondolni.

2017. júl. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Egy újabb álmodozó.....
2017. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
94%
Álmodozni sosem baj, sőt, de hogy valakinek ennyire ne legyen realitásérzéke...
2017. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!