Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Aki esetleg volt már, vagy...

Aki esetleg volt már, vagy van, az hogyan valósította meg az útját Indonéziába, esetleg Thaiföldre? Mennyibe került, szállás minősége, összesen mennyi volt?

Figyelt kérdés
Melyik ország melyik részén voltál, mit látogattál meg?

2017. aug. 8. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Malajziában voltam, Kuala Lumpurt, a Cameron Highlandset, SElangort, George Townt néztem meg, és pár napig Langkawin pihentem, a tengerparton. A repülőjegyet skyscanneren néztem, szerencsém volt, kifogtam egy jó akciót, 125 ezer volt Emirates-szel oda-vissza. Szállást airbnb-n és booking.comon foglaltam, szuper volt mindegyik és olcsó. Kuala Lumpurban egy belvárosi, biztonsági kártyás, elegáns felhőkarcolóban béreltem stúdiólakást, volt recepció, benne kisbolt, edzőterem, körpanorámás étterem a tetőn, belső kert pihenősarkokkal, két úszómedence nyugágyakkal, egyik a tetőn, kilátással a nevezetességekre. Éjszakánként nem egészen 10 ezer forint. George Townban egy kis kávézó emeletén béreltem szobát az óváros közepén, külső, de saját vécével, zuhanyfülkével, 7 ezerért. Kaptunk ajándékba sütit és lassit, benne volt a reptéri transzfer is. Langkawin pedig egy ötcsillagos, szuper tengerparti üdülőkomplexumban béreltem faházat terasszal, reggelivel, transzferekkel és egy ajándék vacsorával volt 30 ezer forint éjszakánként. Két egésznapos kirándulásunk volt, az egyiket itthonról, neten szerveztem le, a másikat ott alkudtuk ki egy kedves kínai sofőrrel, mindkettő fejenként 20 ezer volt ebéddel, üdítőkkel, belépőkkel, idegenvezetéssel, egy kosár gyümölccsel, teával együtt. Országon belül repülővel közlekedtünk, az volt összesen 11 ezer fejenként, a kaja elképesztően olcsó és nagyon jó, food courtokban, piacokon, 2-3 alkalommal étteremben ettünk, boltban ásványvizet, kekszeket vettünk. Összesen a 10 napos út volt cca. 250 ezer mindenestül, plusz a szuvenírek, ajándékok.
2017. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

Thaiföldön voltunk 3 alkalommal. Mindig egyénileg oldjuk meg. Thaiföldön minden egyes utunknál mindig máshová megyünk,hiszen hatalmas és csodás ország. Mi kicsit luxus körülmények között nyaralunk, így egy 2 hetes nyaralásunk mindenestül olyan 2500-3000 GBP kerül. Ez átszámolva forintba 800. ezer- 1 millió-

Első alkalommal Bangkok, Kanchanabury, Khoi Samui szigetre mentünk. Második alkalommal Chaing Mai, Phuket szigetre mentünk. Harmadik alkalommal Ayutthaya és Krabi sziget.

Mint írtam mi kicsit luxusan nyaralunk. Ebbe beletartozik a premium economy repülőhely (air aisaval szoktunk menni) , benne vannak a helyközi repülőjáratok, vonat, taxi. Benne van a szórakozásra, kajára, és vásárlásra szánt összeg. Benne van a szálloda ami kicsit közép és felső kategóriás. Pl. Khoi Samui szállásunk közvetlen a tengerparton, külön magán elkerített tengerparttal. Krabi szállásunk saját medencés..

Jóval olcsóbban is ki lehet hozni, ha valaki nem annyira igényes mint mi.

2017. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, de az AirAsia nem az a kifejezett luxus repülőtársaság, ahogy a "premium economy" ülőhely sem.:-) Mi azzal utaztunk belföldön, 3-4 ezer forintos jegyekkel. Ugyanolyan minőségű szállások között pedig 4-5-szörös árkülönbség is lehet, de 4-5 csillagos hotelnél már alap arrafelé, hogy medencéje és saját tengerpartja van.


Mellesleg a miénk ez volt (30 ezerért éjszakánként:-)):

[link]

2017. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Mindkettőt nagyon hasznosnak találtam. Az elsőhöz viszont lennének kérdéseim ( persze csak ha van kedved válaszolni)

Mien volt malajzia? Borzasztóan tetszik, hogy egy ilyen helyen ennyiből kihoztatok egy nyaralást... Azért 125000 firintért oda-vissza jegy... De tetszett Kuala Lumpur, meg úgy Malajzia önmagában? Mert itt gyakorin csak azt olvasom, hogy lepukkant, nem ázsia szerű, nincs meg a varázsa. Cél volt az az ország is, de így egy kicsit lelombozot, azért is nem szerepelt a kérdésben. Vízum, pecsét oda nem kell?

2017. aug. 9. 09:24
 5/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, elírtam. Airasia-val a belső járatokat intéztük. China air és eva air-el szoktunk menni hosszú útra.
2017. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindharim helyen voltam. Malajzia nem lepukkant sot nagyon is europai szeru, nincs semmi hangulata sem azsiai feeling, en to be nem megyek oda, kellemes hely amugy de semmi tobb, nem Azsia.

Indonesia fantasztikus, de 1 honap per sziget es alig latsz valamit, meg visszamegyek par honapra.

A standard repjegy Budapest KL kozott kb 110-120E forint, on an olcson eljuthatsz barhova AirAsia- val.

Szallas, kaja mindenhol olcso.

2017. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja es ahol voltam

MALAJZIA: Melaka, Ipoh, Taiping, Kuala Kangsar, Cameron felfold, Penang

INDONEZIA: SZumatra, Java, Sulawesi, Lombok, Flores es sajnos Bali

Thaifold: Bangkok, Kanchanaburi, Sukhotai, Chiang Mai es Ami meg koztuk es korulogtuk van

2017. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos (?) Bali?
2017. aug. 10. 08:52
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként a választ
2017. aug. 10. 08:53
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Indonéziában voltam néhányszor, Sulawesi, Toraja, Bali, Jakarta, Yogjakarta. Októberben megyek ismét Balira és Sulawesire. Ha sikerül eljutnod, nagyon ajánlom Yogjakartát és Toraját...

Ha érdekel két kis videóm Baliról, egy rövidebb és egy hosszabb változat:


[link]

[link]

2017. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!