Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Az útlevelet magamnál kell...

Az útlevelet magamnál kell tartanom külföldön?

Figyelt kérdés
Két hónap múlva megyek 6 hetet utazgatni Ázsiába és felmerült az útlevél kérdése. Mivel viszonylag nagy, zsebben nem kényelmes hordani, a kirándulós táskát meg könnyedén ellophatják vagy elhagyhatom. Mennyire célszerű a szálláson elzárt helyen tartani? Vagy bajban leszek ha ellenőriznek valahol?
2017. nov. 6. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a ruha alá, nyakba akasztható tokok, abban tartsd és a pénz egy részét is. A szállás, táska, stb. nem biztonságos.
2017. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen nálad kell, hogy legyen, mert bármikor igazoltathatnak, vagy ha ne adj isten baleset ér, vagy bármi akkor tudd magad igazolni. Rendszeresen nyaralunk ázsiai országokban, és mindig van egy kis táska vagy övtáska nálunk. Végül is a pénzedet, bakkártyádat is vinned kell.
2017. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanugy, ahogyan itthon is mindig kell nalad legyen valami, amivel kozteruleten igazolni tudod magadat, ugy kulfoldon ez fokozottan igaz. Nem ajanlott dolog, hanem kotelezo.
2017. nov. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, mik a helyi szokások. Az olyan gyakran igazoltatós helyeken , mint a posztszovjet térség, mindig legyen nálad. Míg mondjuk Thaiföld turistás részein inkább a lopás a rizikó, szóval ott vagy a nyakbaakasztós megoldás kell, vagy szállodai széf. Utóbbi esetben a fénymásolat legyen nálad és mondjuk a magyar szemèlyi (ami persze hivatalosan nem elfogadott, de lazább orszàgokban elég lehet).
2017. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
legtobbszor nincs nalam, de mindig van nalam fenymasolat azutlevelrol is es a vizumrol is
2017. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En a szalloda szefjebe szoktam betenni, magamnal meg hordok fenymasolatot es a szalloda cimet. Ha netan igazoltatas lenne, akkor max felhivjak a szallodat hogy lakik e naluk XY, de az hogy ellopjak sokkal nagyobb veszely.
2017. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, a fénymásolat a legcélszerűbb, meg a széf, de jó megoldás lehet az övtáska is - én mindig azt használom ilyenkor :-)
2017. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fénymásolat nem árthat, de az útlevelet sosem hordozgattam magammal külföldön, sem Ázsiában sem Amerikában.


Az, hogy mindig legyen nálad az ilyen külügyi ajánlás. Nekem még sosem volt rá szükségem, pedig éveket éltem külföldön.

2017. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!