Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Trópusi utazáshoz milyen...

Trópusi utazáshoz milyen szúnyogrisztó sprayt/krémet kellene használni? És hol lehet ezeket megvenni, simán a DM-ben?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Èn mindig tropusi moszkítokhoz veszek szunyogriasztót. Sprayt én jobban ajánlom, és ha sokan mentek vigyél kettöt is, föleg ha napközben sokat fogtok kirándulni.
2018. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A DM-ben is van, nagyobb patikákban is, de jó eséllyel ott is kapsz, ahova mész.
2018. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van ott is, de hidd el, helyben bármelyik gyógyszertàrban töredèkàron kapsz jó termèket, ami kifejezetten a helyi fajtàra (tigrisszúnyog) van kifejlesztve.

Én trópuson lakom, itt nàlunk rengeteg van, elég szemét egy állatfajta, az otthoni szúnyogriasztó semmit nem èrt ellene. Úgyhogy helyi sprayt veszek mindig, plusz a füstölős spirált, az mindig bevàlik.

Viszont ha az adott országban épp tèl van, akkor nem kell nagyon tartani tőlük (van egy pàr de nem sok). Nyáron viszont folyamatosan kenni kell magát az embernek.

2018. márc. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A dm-ben is simán kaphatsz,az is jó.De lehet hogy valamennyivel jobb amit ott a helyszínen adnak,ahová mész.Mert ott azokra a bogarakra gyártották.
2018. márc. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Polybével is megpróbálkozhatsz mellette még, nekem itthon bevállt, nem csíptek a szúnyogok, pedig a 2010es árvíz idején használtam, akkoriban meg annyi volt, hogy a környékünkön malária és egyéb szúnyogok általl terjesztett betegségekre is akartak riadót kiadni (Sajó mellett lakunk, így alapjáraton is dögivel van szúnyog).
2018. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Trópusokon nem a szúnyogcsípéstől kell félni, hanem a maláriától.

Oltasd be magad!

2018. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 attisattis válasza:

Malária ellen nincsen védőoltás. Az orvossal írass fel tablettát (Malaron, vagy Lariam), ha rövid időre mész. Hosszú távon ezeket nem lehet szedni. Sárgaláz ellen kell beoltatni magad, nem tudom hova mész, de sok országban a reptéren kérik az oltási könyvet a sárgaláz igazolással. Illetve a hepatitisz oltás ajánlott, de az nem kötelező.

Malária ellen a legjobb védekezés: légkondi használata (hidegben nem csípnek a szúnyogok), alváskor szúnyogháló használata, szúnyogriasztó krémek, stb...

2018. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dengue-láz is sok helyen van, szintén szúnyogok terjesztik. A legjobb védekezés a helybeli szúnyogriasztó, és strandon kívül a könnyű, szellős, de hosszú nadrág és hosszú ujjú felső, ha bírod hordani. A Polybétől büdös leszel, de nem véd, a maláriaellenes gyógyszereknek pedig elég ronda mellékhatásaik lehetnek, mérlegelni kell, mennyire endémiás malária szempontjából a hely, ahova mész, megéri-e szedni.
2018. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!