Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen az élet Izraelben?

Milyen az élet Izraelben?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
attol függ mire érted, a muzulmánokra a zsidókra vagy a keresztényekre, hisz mindeniknek már, de szerintem amugy jó:P
2008. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
85%
Ott nincsenek rovarok, bogarak.
2008. okt. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mozgalmas mert ilyen az emberek mentalitása. (Néha nekem zsibvásár-kategória volt.) Bárhova bemész belenéznek a táskádba meg átkutatnak, ez tök természetes.

Egyébként attól is függ hogy hol az országban. Mivel gazdag ország, az infrastruktúra meg a szolgáltatások nem olyanok mint itthon, és mivel "fiatal" ország is, nincsenek a betokosodott szoci maradványok mint nálunk, hanem majdnem minden új (vagy annak látszik). A szociális támogatások is jobbak mint itthon (nem mindenben de általánosan).

Mindenhol gyerekek vannak, mert (állítólag) ha van 3 gyereked még el se kezdtél gyerekeket gyártani. Lehet ettől is van a nyüzsi. De azért a bevásárlóközpontban a földön csúszó mászó gyerekhad nem semmi.. Lazán veszik ezeket a dolgokat.

Most csak ennyi jut eszembe, talán írj hogy mire lennél pontosan kíváncsi?

2008. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszi, nagyon jókat írtál. Tel-Avivra gondoltam elsősorban. MIlyen a mindennapok hangulata? Mennyire tiszta a város? Milyen a tömegközledés és a boltok? Mennyire befogadóak egy újonnan érkezettel? Milyen az időjárás ilyenkor télen pl? Meg lehet élni a fizetésből? Tulajdonképpen minden érdekel!
2008. okt. 30. 08:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én ennyi mindent nem tudok sajnos, főleg nem Tel-Avivról. Viszont biztos, hogy befogadóak, főleg Tel-Avivban, ha pl. Jeruzsálemet kérdezted volna az teljesen más.

Tel-Aviv nagyváros, mivel tengerpartja van nagyon bulis hely. Vannak kicsit lepukkant részei is meg modern is mint minden városban. Munkáról nem tudok infót.

2008. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
88%
Sokatmondó, hogy mikor egy kiutazott zsidó ismerősömmel leveleztem kb ugyanerről, mesélte, hogy milyen jó, szép meg minden, mikor rákérdeztem, hogy és a muzulmánok hogy élnek, mert hogy annyi mindent hallani a tévében, valahogy elmaradtak a levelek...
2008. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
97%
Az ottani emberek mentalitásukat tekintve eszméletlenül közvetlenek, ne lepődj meg ha pl tisztára belemásznak a magánszférádba nem bántásból teszik. Náluk ez a megszokott, közelről beszélnek a másiknak, igyekeznek keresni a szemkontaktust. Általában véve nagyon rendes emberek, mert nincs az a nagy társadalmi rétegződés mint pl nálunk nem nézik ki élből az embereket megjelenés, első megszólalás stb alapján. Bár mint mindenhol azért az első benyomás itt is fontos. (nem saját tapasztalat, tanárom járt ott, és ő mesélt róla igyekeztem nem elvenni és nem hozzátenni ahhoz amit ő mondott) :)
2009. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Elég szar lehet :(
2009. márc. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Egyik ismerősünk mondta (ő volt kint rokonánál), hogy versenyt űznek abból, hogy mennyire szegényesen néznek ki (20 éves autók etc..). Meg amikor vallási okokból nem lehet semmit csinálni, elzárják a vizet, az áramot, meg talán a gázt (nem központilag, de a legtöbb- vagy majdnem az összes?- zsidó házban van ilyen rendszer). Jah, és ilyenkor sehová se mennek, csak ülnek a lakásban.
2009. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
37%

izrael? olyan mint töröko :D


a bazi nagy török lagziban kiderül..(nem görög- török lagzi)

nézzétek meg


egyik nap néztem a tv-ben és elég furcsa szokásaik vannak.. de a film nagyon jó :D vicces :D

2009. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!