Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » OKJ végzettséggel dél-kelet...

OKJ végzettséggel dél-kelet ázsiai munkavállalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén végzek egy rendszergazdai okj-t és érdeklődnék, hogy mennyire van esélyem munkát találni Malajziában vagy thaiföldön mint System Administrator?


Régóta szeretnék külföldön dolgozni, távol, valami egzotikus helyen. Szeretem más ország kultúráját és számomra Magyarország borzalmasan szürke.


Sajnos más kontinens beli országok csak diplomás embereket foglalkoztatnak. Azzal pedig én nem rendelkezek.

Hozzáteszem nem tartom magamat átlagosnak. Imádok fejlődni a szakmámban. CCNA képesitésem már van és tervezek többet is begyüjteni, ahogy Microsoftosat is ami még itthon is elég sok ajtót nyit ki szakmán belül. + script nyelvek mint shell, illetve webprogramozás. Szóval lényegében a tudásom bőven megfelel egy egyetemet végzetthez.


Ha itthon dolgoznék hogy legyen x év munkatapasztalatom, akkor lenne e bármi esélyem okj-s végzettséggel kint munkát vállalni, vagy inkább engedjem el a dolgot és örüljek ha egy unios országban rámköpnek?


2018. ápr. 14. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
ha beszéled folyékonyan a thai vagy maláj nyelvet akkor lehet ellenkező esetben pont nulla az esélyed, hacsak nem valami nyugati cég küld ki a saját cégéhez de ez nulla tapasztalattal kb megint a nullát súrolja
2018. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értelemszerűen az adott ország nyelvét megtudom tanulni. Szeretek nyelvet tanulni. Megy a spanyol jelenleg gyenge középszinten mert nem rég kezdtem el tanulni. mellette anyanyelvi szinten románul, magyarul habogok és angol szintén felsőfokon.


Maláj, thai nyelvet is megtanulnám ha tudom, hogy van esélyem.


MUnkatapasztalat nélkül természetesen meg se próbálnám. elöbb itt dolgoznék. Már egy középvállalatnál van is fix munkám miután végzek.


csak annyira de annyira elkeseritő, hogy mindig nézem a vizum követelményeket és mindenhol diploma.

2018. ápr. 14. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen miért nem szerzel diplomát? Mármint bocs, ha ennek valami személyes, családi oka van, de alapvetően akkor fognak komolyan venni igazán, ha ezt màr letetted az asztalra.
2018. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hat azert a malaj es thai nyelv nem spanyol' tonalis nyelv nagyon nehez, Malajziaban tobb eselyed lenne vagy esetleg Szingapur. Azert Azsiaba nem lesz egyszeru kimenni, viszont ha sikerulnmillioszer jobb helyek mint barmelyik nyugati orszag.
2018. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Leginkább azért nem szerzek diplomát mert már nem tehetem meg.


középsuliban sajna a rossz légkör és lustaság miatt nem igazán tanultam. utolsó évben érettséginél szedtem össze magam. Érettségi után kimentem két évre egy barátomhoz németországba dolgozni. majd visszajöttem elvégezni egy szakot. Mindig is szerettem az informatikát, így abban jártas vagyok. egyetemet nem kezdhetek el mert apám megmondta hogy többet nem tanulhatok vagy ki vagyok vágva.


Újra kéne érettségiznem és letolni 3évet egyetemen az én esetemben már nem kivitelezhető.


Az okj vizsga mellett minél több nemzetközileg is elismert tanusitványokat szerezni, ezáltal piacképesebbé tenni magam.


Csak hát ugye egyes országokban tök mindegy milyen tudásom van ha nem kellek mert nincs diplomám, hiába tudok annyit. igy csak olyan országok jöhetnek szóba ahol okjval is van lehetőség. ha nagy mázli is kell hozzá nekem az is elég hitet és motivációt tud adni.


vésztartaléknak spanyolország - portugália - málta kivitelezhető mint eu-s országok..de egy fokkal egzotikusabb helyre vágyok.

2018. ápr. 14. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Thaiföldön és hasonló egzotikus országokban nehezen kapsz állást, mivel nem szívesen adnak munkavállalási engedélyt. Bár nem is értem miért akar ott bárki dolgozni amikor elég nagy szegénység van ott. Thaiföld a második otthonom. Fél évet ott vagyok, fél évet Angliában. Thaiföldön például nagyon keresettek azok az emberek akik nagyon jól beszélnek angolul, és kint tanítanák az angol nyelvet a helyieknek. De oda is diplomásokat várnak. Mindegy milyen diploma, csak tud bizonyítani a diplomáddal, hogy tanult ember vagy..
2018. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Thaifoldon semmi eselyed sincs.

Thaifold munkavalalasi torveny alapjan kulfoldi nem valalhat olyan munkat amit egy helyi megtehet.

Szoval rengeteg tiltott munka van.

Csak diplomaval fogad be az orszag es csak is tanari allas de azt sem konnyu .

2018. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alice1212 válasza:
Szigapúrba angolul sokan beszélnek úgyhogy szerintem ott van esélyed.bár nem könnyú az biztos.na sikerült valami azóta?
2018. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

perpillanat még itthon dolgozok a szakmában. sajna tapasztalat nélkül alapból nem vágnék neki semmilyen külföldi dolognak.


továbbra is álmaim az ilyen helyek, szóval nem valószinű hogy lemondok róluk. főleg úgy, hogy mon a politikai légkör mindent megtesz annak érdekében, hogy ne tervezzek itthon.

2018. nov. 6. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!