Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Koreába költözés (? )

Koreába költözés (? )

Figyelt kérdés

Evek ota nagyon szeretem koreat, bevallom, kezdetben a kpop miatt figyeltem fel ra, es meg most is nagyon szeretem, de nem emiatt dontottem ugy, hogy Koreaban szeretnek elni. Nem vagyok egy nagy nyelvtanulos, de a koreait orakig tudom tanulni (az angolt kb 1 oraig max) csak akkor hagyom abba, ha mas dolgom van, imadom a tortenelmuket is, még a koreai hiradot is szeretem nezni, ugy is hogy nem ertem mirol beszelnek, mindent imadok. Youtubeon sok olyan angol videost nezek, akik kint elnek, szoval azt is tudom, hogy nem leanyalom ott elni, foleg kulfoldikent, sokszor probaltam lebeszelni magam errol a tervrol, de akkor boldogtalan lennek, ugyhogy mindenkepp meg fogom probalni, nem vesztek semmit, max elmulik ez a "vagyam" (de ez biztos nem tortenik meg) :)

Na, igazabol a velemenyetek szeretnem kikerni. Arra gondoltam (mivel mar vannak a vendeglatasban folytatott tanulmanyaim) hogy kint koreaban, nyitok egy cukrazdat vagy ettermet. Termeszetesen nem egy 5csillagosat egybol, de evek alatt bovitenem. Igy nem kellene azon gondolkoznom, hogy hol es hogy szerzek munkat, es nem lenne olyan stresszes a munkahelyemen dolgozni.(tudom, az lenne, de legalabb nem alaznanak meg folyton, azert mert kulfoldi vagyok.)

Tudom, ez milliokba kerul, de amig megtanulom a nyelvet, megszerzem az osszes szukseges vegzettseget/papirt, addig itthon vagy esetleg valamelyik nyugat europai orszagban, tudnek gyujtogetni, szoval nem penz nelkul vagnek neki.

A noverem is imadja koreat, es lehet a masik tesom is segitene ebben a tervben, ha ugy tunik hogy megvalosithato, szoval valami csaladi valalkozas szeru lenne, es max (mert ugy az igazi a magyar etel is ha magyar csinalja) 1-2 koreai alkalmazott lenne, a tobbi meg olyan magyar vagy mas nem koreai ember, aki nagyon szeretne kint elni, de a munkahiany miatt nem tud. Nagy terverm, hogy segitsek majd egyszer valakin igy. :) Es legalabb motivalt, megbizhato munkatarsaim lennenek. :)

Gondolom sok olyan ember fog ide tevedni, aki szinten imadja Koreat, es nagyon kivancsi vagyok a velemenyekre, hogy mit gondoltok errol?

Egyebkent 18eves vagyok, es kb 4 es fel eve szeretem az orszagot.



2018. ápr. 25. 23:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
42%
Én is szívesen mennék Koreába. Ott minden jó. Mindenkinek van munkája, ingyenes betegellátás, stb. És egyszerűen egy tökéletes istenség, Kim Jong Un vezeti őket.
2018. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Haha, ez vicces volt :')

Remeltem nem kell kulon feltuntetnem hogy Del-Korearol van szo, de ugy latszik tevedtem. :)

Nyilvan tudom, hogy erted mire gondoltam, es nem azert irtad ezt, de azert leirom, nehogy az legyen, h nem ertem a viccet.

2018. ápr. 26. 00:35
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ezek gyerekálmok, ébregyé má fő!
2018. ápr. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
66%
Oda mesz lakni, ahova akarsz, legalabbis egyelore. Aztan ki tudja, mikor lesz nalunk is Eszak-Korea... Mivel mint latod a videokon, sokan elnek kint kulfoldikent, nyilvan nem lehetetlen feladat, tanuld meg a nyelvet aztan hajra, de szerintem egyszerubb lenne egy sima alkalmazotti allassal kezdeni, mert a sajat akarmi nyitasa sok macera, papirmunka stb lesz, es addig is kint kell elned es laknod valahol...
2018. ápr. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Jo otletek szerintem, nagyot kell almodni mindig. En egyedul a magyar eteles reszt gondolnam at, mert a magyar konyha kb. nalunk nepszeru, es meg a legtobb europai orszagban is csak immel-ammal esznek egy goulascht es utana, inkabb koszi hagyjuk (pl. a török konyha izvilaga es alapanyagai nehol hasonloak, de meg igy sem ennek meg a magyar etelek eleg nagy szazalekat, egy koreainal meg ennel csak nagyobb lesz az izles kulonbseg).
2018. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
25%
Kb 10éves kisgyerekeknek vannak ilyen ábrándjai/lázálmai........18éves létedre elég rendesen belelóg a bilibe a kezed......
2018. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
70%

Nem értem miért ilyen begyepesedettek az emberek...

Mi az, hogy gyerekes álom? Ember..okés, hogy neked nem voltak céljaid az életben, ettől függetlenül semmi gyerekességet nem látok.

Ha egy ugyanilyen kérdést tett volna fel, csak Németországba akart volna menni, akkor nem lenne gyerekes, ugye?:D

Drágább, de aki megteheti, miért ne tegye?

Furcsák az emberek...

2018. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igaza van annak, akik azt mondjak hogy gyerekalom, hisz meg gyerek voltam amikor eldontottem, hogy ott szeretnek elni, de meg fiatal felnotkent sem talaltam mas olyan celt, ami elegge motivalna ahhoz, hogy reggelente felkeljek :)

Inkabb csalodok ha megvalositottam, minthogy egesz eletemben banjam, hogy meg sem probaltam :)

A Magyar eteles dolog, csak egy hasonlat lett volna, egyebkent a Koreaira gondoltam, hogy azert lenne 1-2koreai alkalmazott, mert egy kulfoldi mindig kicsit mashogy kesziti, remelem ertitek hogy gondolom.

A menut myilvan nem keszitem el evekkel elotte, foleg ugy, hogy meg semmi sem biztos, de egyebkent lennenek azsiai es europai etelek is. Nem az a celom, hogy michelin csillagos ettermem legyen, gondolom azert lenne kereslet erre, a tobbi meg mar csak azon mulik, hogy kit mennyire fog meg a hely.

2018. ápr. 26. 14:32
 9/13 anonim válasza:
100%

Ne foglalkozz azokkal akiknek nem voltak céljaik ilyen idősen! Nekem is volt hasonló, hogy megtanulok kínaiul és most itt csinálom a szakmai gyakorlatom amellett, hogy nyelvet is tanulok.


Az elgondolás jó, de az ázsiai ízvilág teljesen más mint az európai. Van amit szeretnek van amit nem nyílván ezt ki kell tapasztalni. Kínai részről annyit tudok mondani, hogy minden európai étel amit itt lehet kapni étteremben akárhol stb. az a helyi ízvilágra van igazítva, tehát egy bolonyai spagetti sokkal keserűbb és több paradicsommal készül mint otthon nálunk, de ez csak egy adott példa. Étteremben már énis gondolkodtam, de 2 menüt csinálnék ha itt elkezdenék egy vállalkozást. Egy a helyieknek és egy azoknak akik az "otthon" ízeit akárják visszakapni.


Ugyanakkor iszonyú sok munka lesz megnyitni egy ilyen helyet, cukrászdát a te esetedben. Borzasztó sok papírmunka, regisztráció, speckó dolgozói vízum is fog kelleni stb stb. Ha Szöulban tervezed nyitni akkor piszokdrága a bérleti díj is.


Összegezve sok szerencsét kívánok, remélem 10 év múlva hallunk rólad a TV-ben, hogy "Dobostorta Koreában kapható". Ha tényleg elhivatott vagy ezzel kapcsolatban tarts ki mellette amíg meg nem valósítod az álmod!

2018. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ZoltanAnglia ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az egy-ket hulyevel itt. Valositsd meg az almodat.

52 eves vagyok 27 orszagban jartam ...as remelem masik 27-be is fogok.

2018. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!