Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire biztonságos az...

Mennyire biztonságos az utazás ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk utazgatni Ázsiába, pontosabban Izrael->India->Kína->Thaiföld. Izraelbe csak Jeruzsálembe szeretnénk menni, meg a Galileai tengerhez. Utána Indiában Calcutta, Bombay, Taj Mahal, Delhi. Kínában Tibet, Peking, a nagy fal. Majd Thaiföldön Bangkok, meg ki tudja mèg mi.

Valaki volt màr ezeken a helyeken? Mennyire veszèlyes India pèldàul kettô 19 èves lánynak? Angolul tudunk, màs nyelvet nem beszèlünk.

Mire ügyeljünk? Tapasztalatok?

Valamint ha még vannak tippek szèp helyekrôl Ázsiában szivesen fogadjuk.

Nagyon szeretjük a természetet, a gyönyörû termèszeti csodàkat, hegyeket, régi épületeket. Ugyhogy inkább ilyen helyekre mennénk, nem akarunk a zsufolt vàrosokban sokat idôzni, de azèrt az is beletartozik az utazàsba.

Valamint vèdôoltàsokkal mi a helyzet? Minden tippet, tapasztalatot szîvesen fogadunk.


2018. máj. 27. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, India egy végtelenül izgalmas ország és megértem, ha kíváncsiak vagytok rá, de az indiai férfiak viszonyulása a nőkhöz olyan kockázat, ami miatt a külügy sem ajánlja, hogy nők férfi kísérő nélkül utazzanak az országban. Szerencsére rengeteg olyan ország van Ázsiában, ahol ez nem akkora gond, válasszatok más úticélt India helyett.


Általánosságban fontos, hogy elolvasd utazás előtt a Konzuli Szolgálat tájékoztatójàt és az ismert turista fórumok (pl VirtualTourist) tanácsait a kerülendő helyekkel és magatartásokkal kapcsolatban.

A védőoltásokat illetően mielőbb keressétek fel a Nemzetközi Oltóközpontot, hogy legyen elég idő (akár több hónap is kellhet).

2018. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Voltam Indiában, Kínában és Tajföldön is és az összes DK ázsiai országban.

Az elsővel ellentétben:

1. el ne olvasd a konzuli szolgálat honlapját, paranoid barmok, elavult haszontalan infok, olvasd az angol külügy honlapját [link]

2: az oltóközponz is baromság, jól lehúznak, háziorvos felírja és beadja az oltásokat, Hep A és B esetleg tífusz elleni, ha maláriás vidékre mentek (ahogy látom nem) akkor az ellen tabletta.


India: Kalkuttában mit akartok, egy nagyváros, nézzetek szét Rajasztanban, pl csináljatok egy Delhi-Agra- Udaipur, Jodhpur-jaisalmer- Jaipur kört és még ami közte van.

Mint az első írta India izgalmas, rengeteg a látnivaló, egy szubkontinens. És igen Indiában más a nőkhöz való viszony, nagyon kell vigyázni két fiatal lánynak, nagyon fel kell készülni.

Kína: szuper hely, hatalmas tele látnivalókkal, talpraesettnek kell lenni mert csak nagyon kevesen beszélnek angolul viszont nagyon barátságosak és segítőkészek. Biztonságos. Viszont Tibetbe csak szervezett uttal lehet menni, nincs egyéni utazás.

Tájföld: semmi különös, biztonságos nyugodtan mehettek.

Én még ajánlom Indonéziát (nem a koszfészek Balit) na ott aztán van minden.

2018. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es, a legutóbbi frissítés a Konzuli Szolgálat oldalán e hónap második feléből datálódik, ez szerinted elavult? Én ugyan általánosságban nem vagyok elégedett a magyar kormányzati szervek működésével, de magyar állampolgárként megkerülhetetlen és fontos információkat tartalmaz az oldaluk, amivel minden felelős utazónak tisztában kell lennie. Elolvasod, megérted, aztán még mindig dönthetsz úgy , hogy paranoid barmok és leszårod, de legalább tisztában leszel a kockázatokkal. Én elég szabad gondolkodású vagyok és kifejezetten tájékozott, jártam is a térségben és közel 50 másik országban, de nem tudom azt mondani, hogy felelős döntés lenne két fiatal nőnek férfi kíséret nélkül Indiában utazgatnia.


Ami az oltásokat illeti, számos kollégám jàr a térsegbeli irodáinkba, ők elég korrektnek, bár valóban drágának írták le az oltóközpontot. Ha kétségeid vannak, érdemes a WHO oldalát is böngészni és összevetni azzal, amit az oltóközpontban ajánlanak.

2018. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Indiát nem kell túllihegni. Igen van probléma, de folyamatosan dolgoznak a megoldásokon, meg ezeket a dolgokat amikor csoportosan megerőszakolnak majd megölnek nőket ezt a helyiek többsége is elítéli. Óvatosnak kell lenni csak a forgalmas turistákkal teli részeken kell maradni. Azokon kívül egy férfinek sem életbiztosítás tartózkodni. Mondjuk az alapján az útvonal alapján amit írtál hanyagolni is lehetne mert sikerült a legérdektelenebb városokat részeket kiválasztani.
2018. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3.-s en majdnem egy evet toltottem abban a tersegben utazgatassal, ha te a magyar konzuli szolgalat honlapjarol tajekozodsz akkor szived joga en se le sem rabeszelni nem akarlak, en sok orszaggal kapcsolatban olvastam es eddig mindenhol masok voltak a viszonyok mint amit a konzuli szolgalat leirt.
2018. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"es eddig mindenhol masok voltak a viszonyok mint amit a konzuli szolgalat leirt."


A konzuli szolgalat ajanlasai komoly statisztikakon alapszanak. Lehet, hogy nem esik semmi bajod egy varosban, ahol aznap halalra eroszakoltak 10 not, es valoszinuleg ezekrol nem is ertesulsz, de a megfigyelesed es megallapitasod, hogy a varos biztonsagos, nem relevans.

2018. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Indiát ne hagyjátok ki, de az útvonalat átgondolnám. Érdemesebb egy Delhi-Varanászi-Agra-Dzsaipur kört nyomni északon, aztán eldönteni, hogy Radzsasztánba mentek vagy irány Goa vagy Kerala (esetleg mindkettő) délen. Tapasztalatlan utazóknak nem a legjobb hely, alapvető dolgok intézése, mint egy szállás elfoglalása, egy taxizás vagy pát vonatjegy megvásárlása is lehet órákat igénybevevő és rohadt frusztráló időtöltés. Ettől még megéri, de ha eddig csak keleten voltatok, akkor India rossz kezdés.
2018. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha Índiába mentek

-mindenképp takarjátok az arcotokat(ez a férjes nőknél szokás,ha lehet ne mutasáttok az arcotokat)

-SEMMIT mutató pólók mert sérti a kultúrájukat

(Ha mégis azt vesztek fel növeli az esélyét hogy megerőszakoljanak mert ők csak a saját vallásukat látjâk és nagyon komolyan vesszik)

Nálluk nem tudom mennyire megy az angol😅

A kínaiak pedig nagyon jól tudnak angolul többségük.

A Thai nyelv meg olyan mintha mindig mérgesek lennének😅

De tudtommal ők is jól tudnak angolul

Az oltás meg területtől függően😁

De a házi orvos beadja csak nem árt meg kérdezni^^

2018. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!