Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreában, vagy Ázsiában...

Dél-Koreában, vagy Ázsiában aki volt turista, tudna pár tanáccsal ellátni?

Figyelt kérdés
Hirtelen ötlettel vezérelve, most nyáron belefogok egy hátizsákkal Ázsiának féle utazásba. Első állomásom Dél-Korea, aztán hová tovább még nem tudom. Elsősorban az érdekelne, hogy hol lehet a legolcsóbban repülőjegyet venni, illetve hogy milyen szálláson érdemes megszállni. Nyilván nem szállodákban akarok, de néztem hosteleket, ahol 4-5 ember is van egy szobában. Nem az emberek zavarnak, hanem az esetleges lopás. Pénzt egy ilyen útra ki hogyan vitt magával? Nyilván gondolom nem egy köteg pénz a zsebbe, aztán had szóljon. Itthoni bankkártya működik, érdemes használni?

2018. máj. 30. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi tavaly voltunk Szöulban a fővárosban 6 éjszakát.

Mi az Eva air járattal mentünk, mert akkor ez volt a legolcsóbb. Legalábbis nekünk. Szállást booking.com oldalon néztünk.

Hostelba mi soha nem megyünk, mert 5 évvel ezelőtt amikor hostelt választottuk, ellopták a telefont, és a fényképezőgépet. (éjszaka amíg aludtunk) szóval hostel soha többé.

Pénzt vittünk valamennyi Dél Koreai vont, hogy legyen készpénzünk, de inkább kártyát használtunk.

Maestro kártya működik.(nekünk az van)

Árakat nem írok, mert mi nem hátizsákosan mentünk, és ami nekem elfogadható ár volt, az lehet neked egy kisebb vagyon.

Ha mindenáron hosteleek érdekelnek akkor is nyugodtan néz körül a booking.com oldalon. Ott találsz.

Repülőjegyeket meg keress úgy, hogy beírod hova mennél repülővel, és kiad egy csomó linket az ázsiai repülőjáratokkal. Át kell nézni, de meg lehet találni a kedvező árakat.

2018. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Mindenképpen hostelben mennék, mert több hétig szeretnék kint tartózkodni. Metróval közlekedtetek, mennyire drága/olcsó? Repülőtérről a szálláshoz vonattal mentetek? Éttermekbe ki vannak írva angolul a kaják, esetleg képek az ételről?
2018. máj. 30. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi kértünk reptéri transzfert, vagyis kijöttek elénk kocsival a reptérre, és ők vittek a szállodába. De a reptérről indul busz, és vonat is be a városba. Olyan 1 órás az út nagyjából. Nem tudom mennyibe kerülnek, csak annyit, hogy a taxi a legdrágább. Koreában nagyon sokan nem tudnak angolul, így azzal nem sokra mentünk ( de a kézzel-lábbal való mutogatást megértették) Étteremben, szállodákban ki van írva angolul az étlap. Mi beültünk helyi kis falatozókba,utcai kajáldákban is ettünk, Finom és olcsó. Ja, a koreaiak esznek kutyahúst..De csak menő éttermekben árulnak, és drága. (nekünk ezt a szállodában a recepciós mondta, hogy ne féljünk az utcai kajáldáktól, nem fognak kutyát etetni velünk, mert ínyencnek számít, drága) Én csirkét ettem szinte mindig mert nagyon finoman elkészitík ezer féle módon.

A párom a tenger gyümölcseit élvezte nagyon.

Mi metróztunk ami nem olyan drága, legalábbis a londoni metrójegy árakhoz képest olcsóbb. Én személy szerint nem élveztem a metrózást, mert teljesen más mint Budapesten ( bár ott is rég metróztam) vagy Londonban.

Pl: Nagyon sokan vannak, és nincs tolerancia a metróban. Alighogy megáll a metro már tolonganak is. Ha kiakarsz szállni a metróból bizony nyomulnod, tolnod kell magad, szó szerint igénybe kell venned az erődet. Ugyanis nem várják meg, hogy leszálljanak, hanem már nyomulnak is befelé, ezért elég nagy kavarodás van az ajtóban. Én attól féltem amikor kiszálltunk, hogy a tömeg benyom a metróba, míg a párom leszáll, én fent maradok..Szóval tolongani kell, és nyomulni. Ja, és nekünk a pénztárnál egy aranyos koreai lány (aki örült, hogy végre angolul beszélhet valakivel) mondta, hogy a metró kocsikban hátul hármas ülőhely van, oda soha ne üljünk le, mert az a kismamáknak, időseknek, van. Ha leülünk, lehet sok utas veszekedni fog velünk, az se kizárt, hogy kiakarnak rángatni az ülésből. ( végig állva utaztunk inkább..:). Ami még furcsa volt, hogy mindenki a mobiljával volt elfoglalva, és ha tömeg van akkor a képedbe tolnak vagy 10 telefont. Azt vettem észre, hogy mindegy hány megállót mennek, de a telefonon valami sorozatot néznek. Akár akartam akár nem, mégis láttam, vagy 20 különböző sorozatokat. Volt olyan utas, aki mutatta, hogy nézzem én is, majd a maga nyelvén próbálta a történetet elmondani, hogy miért sír a csaj, és a srác miért verekszik (mármint sorozatban) Igazi szappan sorozatok.. Hangos telefonálás is megszokott. Ami nekem kiábrándító volt, hogy minden szégyenérzet nélkül turkálták az orrukat, fikáztak. Nekem ez undorító szokás. De a legmeglepőbb, hogy Kínában amikor voltunk, és ott is metróztunk, szinte ugyanezek mennek mint Koreában.

Busszal is mentünk.A buszjegy olcsó. De kapaszkodni kell, mert minden busz sofőr forma egyes pilótának hiszi magát, és az utolsó pillanatban fékez a megállóban. Ha valaki nem kapaszkodik az megtanul repülni.

Na írok az utcai wc-ről is. Sok országban nyaraltunk már, és eddig Korea volt az ahol álom wc-k vannak. Még az utcai wc-k is. Minden van ott kezdve a szappan, törülköző, kézkrém stb. Ön tisztálkodó, sőt melegíti az ülést ha igényled. Szól a zene ha szorulásod van..(már szinte vártam, hogy helyettem is kitörli a fenekemet. Nőként sokszor mentem wc-re, és már meg sem lepődtem, hogy fogat mosnak (ja fogkefe-fogkrém is van) , sminkelnek a nők. Szóval elsőosztályú a wc. Borravalót ne adj. Nem várják el, sok helyen sértésnek veszik. Shoppingolni lehet hajnalig, mert minden nyitva van. Rengeteg szórakozási lehetőség van, és ne lepődj meg ha sok koreait látsz totál részegnek. Nagyon tudnak inni, de nagy zűrt nem csinálnak. Amit mi még észrevettünk ( bár ez a legtöbb ázsiai országokra jellemző,csak vannak országok pl: Thaiföld ahol tudják mosolygással leplezni) az idegen undort. Nem kedvelik a turistákat, de elviselik. Koreaiak között sokan nyíltan is fintorognak, lerí az arcukról a fehér ember elleni utálat.

Amúgy Szöul nagyon biztonságos város, akár hajnalban is sétálhatsz egyedül is. Mindenhol kamerák, és rendőrök.

Varázslatos ország, bár nekem a szívem csücske még mindig Thaiföld. (Japán is szép, de az még nekünk is drága országnak számít)

2018. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet, hogy ezeket mind leírtad. Igazából már nagyon régóta álmom Dél-Korea, Japán, Hongkong, mint úti cél, és imádom a kultúrájukat. Rengeteg filmet és tv sorozatot és youtube csatornát nézek, így sokminden amit leírtál, főleg az idegen utálat, meg hogyan viselkednek az emberek a hétköznapokban, csak megerősített. Mostanra vettem a bátorságot, és egyben most vagyok olyan élethelyzetben, hogy akkor belefogok. Nagyon remélem nem fogok csalódni, hisz már gyerekkorom óta imádom Ázsiát. :)
2018. máj. 30. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csalódni nem fogsz, hiszen felejthetetlen a táj, épületek, maga az egész ország. Japánban akkor voltunk amikor cseresznyefa virágba borult tavasszal, és bár láttam már cseresznyefát virágozni, de ott kint egyszerűen mesés.Még fesztiválokat is tartanak.

Megéri elmenni, nem hiába megyek már negyedik alkalommal Thaiföldre. Ha beleszeretsz az országba akkor kényszert érzel, hogy még többet láss belőle.

Sok sikert kívánok neked.

Egyébként te bátrabb vagy mint én, mert én nem mernék hátizsákosan menni, nekem kell a kényeztetés.De tuti hátizsákosan is élvezni fogod.

2018. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megtudják, hogy magyar vagy nem fognak fintorogni rád, undorral nézni, mivel mi azon kevés nép vagyunk, akiket nem, hogy elviselnek, hanem bírnak is.

Kint Dél-Koreában nagyon sokan tanulnak magyar szakon egyetemen, hasonló népszerűségnek örvend, mint nálunk az anglisztika.

Meg ugye hasonló volt a történelmünk.

Meg még mindig nem annyira gáz, mintha fekete lennél. Na, azokat nem bírják a Dél-Koreaiak.

2018. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vélaszolót kiegészíteném azzal hogy az 1950-es években jó pár magyar orvos ment ki Dél-koreába segíteni. Van is ott egy magyarok által alapított kórház.
2018. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!