Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japán munkavállalással kapcsol...

Japán munkavállalással kapcsolatban elvesztem picit, van itt valaki aki tájékozódottabb az ügyben?

Figyelt kérdés

Jelenleg Magyarországon élek, a japán nyelvet pedig most is tanulom, a hiraganákkal már nincs gondom.

Nagy álmom a kint élés, teljesen el is határoztam magam a gond csak az, hogy kamionsoforként dolgozok és nem tudom hogy kint tudnék-e vele vízumot kapni. Azt már tudom hogy a jogosítványok beszerzése nem egyszeru, és hogy hiány van a szakmában. Minden jellegu információt a dologgal kapcsolatban hálásan köszönök!



2018. júl. 22. 00:54
 1/4 anonim válasza:
51%

Szia. Nem könnyű munkát kapni Japánban, de nem lehetetlen. Sok külföldi él ott, de az már más kérdés, hogy hogyan illeszkedtek be a társadalomba. Tokyoi emberek a legvisszahúzódóbbak, nehéz velük a kommunikáció. De ha egyszer szerzel egy japán barátot, az örökre szóló.

Vízumot lehet kapni, sőt... Kijött egy különleges vízum. Magyaroknál is elérhető. Japán Nagykövetségnél kell érdeklődni. Egy vízum, ami egy évig érvényes, és dolgozhatsz abban az egy év alatt. Viszont minden harmadik hónapban munkát kell cserélned. Pontosan nem tudom, miért. Japánok... (ne értsd félre, az egyik kedvenc népem. Nekem is az volt az álmom, hogy Japánba megyek, de hatalmasat fordult a kocka, amikor megismertem egy másik országból való ázsiait)

Szóval, a lényeget most már leírom;

Van Youtubon egy csatorna (igazából több is), aki Japánban él, és megossza az élményeit. Na, ott találni fogsz egy videót, amiben részletesen elmond mindent a vízumról, megélhetésről, mindenről. A csatorna neve: Zsíros Deszka. A címét nem tudom, de elég ha annyit írsz be a keresőbe, hogy Zsíros Deszka Japán vízum. Remélem tudtam segíteni. Privátot is írhatsz, ha van speckó kérdésed a japánokról. A nyelvüket, kultúrájukat, etikettjeiket jobban ismerem. Üdv.

2018. júl. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Munkavállalói vízumot nem nagyon fogsz kapni kamionsofőr mesterségre.

A legegyszerűbb az, ha összeházasodsz egy japánnal, akkor megkötés nélkül dolgozhatsz bármit. (Az első hozzászólásban említett working holiday vízumnak elég sok feltétele van + valószínűleg sokan is pályáznak rá.)

Tényleg elég nagy hiányszakma, szóval ha megvan a vízum, akkor nem nagyon lehet gond a munkakereséssel sem :)

2018. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értékes, értelmes válaszokat! Mindennek alaposabban utánanézek amit mondtatok, Zsíros Deszkának is. Mondjuk a japán feleség szerzés nem olyan könnyu innen, tekintettel arra hogy csak a vízum miatt nem kötnék házasságot.
2018. júl. 22. 18:00
 4/4 anonim válasza:
65%
Zsíros deszka egy hülye aki megszökött az opniból és átcsempészték japánba.
2018. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!