Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Útlevél fénymásolása?

Útlevél fénymásolása?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkészül az útlevelem, mivel Európán kivül még sosem utaztam így hallottam olyat hogy sokan úgy csinálják hogy az útlevelet lefénymásolják hogy nehogy elhagyják.

A kérdés az lenne hogy ez mennyire biztonságos? Ezalatt azt értem ha már a reptéren kérik el az útlevelem fénymásolatát és ne adj isten valamilyen oknál fogva nem fogadják el... elég messze lakok Budapesttől szóval nem éppen van kedvem ingázni a 2 város között hogy az útlevelemért vissza menjek.

Köszönöm előre a válaszokat.


2018. aug. 10. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Haver, nem sok jövőt jóslok neked az életben. Egyrészt rettenetes a helyesírásod, úgy tűnik mintha átaludtad volna a szakiskoládat.

De ez a kisebbik baj. A nagyobbik az, hogy sz.r oldalakról tájékozódsz és még el is hiszed a hülyeségeiket.

Sok sikert kívánok neked ahhoz, hogy egy nap elővedd a fénymásold fecnidet egy igazoltatáskor!

2018. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát kérdező, te valamit nagyon csúnyán félreértettél ha neked az jött le, hogy a fénymásolt útlevéllel kell utazni és az eredetit otthon hagyni. Vagy csak trollkodsz.
2018. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az útlevél fénymásolatával sehol nem tudod igazolni magad. Ártani nem árt, ha van, az útlevelet bezárhatod a szállodában a széfbe, a másolatot tudod mutatni, ha az utcán, akárhol igazoltatnak, szerencsés esetben legfeljebb elkísérnek a szállodába, és ott bemutatod az eredetit. Őszintén szólva én még sose csináltam, van ruha alá rejthető, derékra csatolható irattáskám, abban hordom, a fotója megvan felhőbe mentve. Sose volt még rá szükség, pedig elég sokfelé jártam már, de inkább legyen nálam, nem kockáztatnék egy jó kis ázsiai vagy afrikai fogdát, amíg kiderítik, ki a fene vagyok.
2018. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
A szülőfalumban ismerek több idős nyugdíjast, aki a lefénymásolt személyijét hoprdja magával, nehogy elhagyja. Szóval tényleg van ilyen. De kérdező, ezt felejtsd el, a reptéren nem fognak elfgoadni egy fénymásolatot.
2018. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Hát kérdező, te valamit nagyon csúnyán félreértettél ha neked az jött le, hogy a fénymásolt útlevéllel kell utazni és az eredetit otthon hagyni. Vagy csak trollkodsz.
2018. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valahogy gondoltam hogy valóban nem ez a legalkalmasabb oldal sőt erre a véleménydre adok is.

A helyesírásomról meg annyit hogy ebben a pillatban nem azt figyeltem hogy most hogy írom le a kérdést, mivel határidőhöz vagyok kötve. Annyira szeretem mikor a magad fajta emberek rögtön kiszúrják a véletlen helyesírási hibát és abba belekötnek majd lehúzzák az adott illetőt. Remélem büszke vagy magadra most. De hogy boldogságot szerezzek még a napodba megmutatom hogy valójában hogy írok.

Másodszor nem szakiskolásba végeztem hanem gimnáziumba 4.5-ös átlaggal, mielőtt ebbe is kivetnivalót találnál. Én a helyedben elgondolkoznék, vajon miért csak 45%-ban adsz hasznos válaszokat? Szubjektív véleményem szerint...ja már látom is :D Harmadszor nem sz@r oldalakról tájékozódtam a te szóhasználatoddal élve, mellesleg egyik ismerősöm ezzel kapcsolaban már pórul járt. A helyedben kicsit elgondolkodnék hogy már most melyikünknek sikeresebb az élete vagy akár majd később a jövője.

Reménykedtem hogy a hétköznapi életbe lejjebb vihetem ezt a túlzott tárgyilagosságot és kicsit lazább lehetek az e fajta internetes weboldalakon de úgyérzem tévedtem.

Mindegy is. Neked is sok sikert kívánok kedves 45%-os válaszadó.

2018. aug. 10. 12:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó. A kérdésem komoly volt. És nem értelmeztem félre hogy az eredetit köteles vagyok itthon hagyni. Sokan biztonsági okokból fénymásolt útlevéllel indulnak el mert nem egy esettel találkoztam hogy az utazó az úgtja során elhagyta.
2018. aug. 10. 13:03
 8/13 A kérdező kommentje:
útja*
2018. aug. 10. 13:03
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

"Utolsó. A kérdésem komoly volt. És nem értelmeztem félre hogy az eredetit köteles vagyok itthon hagyni. Sokan biztonsági okokból fénymásolt útlevéllel indulnak el mert nem egy esettel találkoztam hogy az utazó az úgtja során elhagyta."


Linkelj már be csak egy komolyan vehető oldalt, amelyiken azt tanácsolják tapasztalt utazók, hogy fénymásolt útlevéllel indulj ki a reptérre.:D Elég sok utazóblogot olvasgatok, mert én magam is járom a világot, de ilyen baromsággal sehol nem találkoztam.

2018. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 D. Brasco ***** válasza:
26%
Ebben azert az a legdurvabb,hogy vannak emberek mint a kerdező,akik csont nélkül elhiszik az ilyen innen-onnan összeolvasott/hallott baromságot........allitasod szerint tanult ember vagy,mikozben azert a jozan paraszt észen kivul nem sok kell ahhoz hogy az ember belássa,egy darab fénymasolt cetlivel azeet nem biztos hogy hitelt érdemlően fogod tudni igazolni magad.....pláne kulfoldon.......ugy el tudom képzelni hogy a vizumot is meg a pecséteket is erre nyomatod rá........egy jó képességű fénymáaolt A4-es papíra......a mai vilagban ez mar csak igy megy.......de nem is ertem mi szukseg van erre mert én meg azt hallottam hogy név bemondas alapjan is tudod igazolni magad...........
2018. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!