Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan lehet manapság Magyaror...

Hogyan lehet manapság Magyarországról Észak Koreába utazni?

Figyelt kérdés

Teljesen magán emberként, milyen feltételekkel lehet utazni, mennyit kell várni, mit kell szervezni?

A "hülyeség" és "mi értelme?" válaszokra nem vagyok kíváncsi.



2018. aug. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
2018. aug. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Írd be, Google-be hogy Visiting DPRK és láss csodát. Nem olcsó mulatság, de végülis all inclusive utazás egy meglehetősen monopolisztikus gazdaságú országba. Az indulás helye Peking.
2018. aug. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Ezt az oldalt nézd meg:


[link]


Az árak csak Pekingtől számítanak. A Magyarországról Pekingbe való eljutást tőlük függetlenül kell megoldanod, még időben.


Én azt ajánlom, hogy inkább csoportos túrán gyere. Az olcsóbb.

Szerintem több magyarral is össze tudsz fogni. Az utóbbi pár évben elég népszerű lett ez az úticél. Sok a magyar turista.


Ha úgy döntesz, hogy meglátogatod a helyet, akkor felajánlom a segítségem!

Alapjában véve elvből nem foglalkozom magyar turistákkal! Legfeljebb akkor, ha a csoportba bekerül 1-2 akkor kénytelen vagyok.

Van anyanyelvi szinten magyarul beszélő Koreai idegenvezető! Ha valami van, vele lehet beszélni!

Egy idő után meguntam, hogy amikor megtudták, hogy magyar vagyok, rögtön rajtam keresztül akartak mindent intézni.

Ha valaki nem az én csoportomban csinál hülyeséget és rajtakapják, akkor annak megpróbálok segíteni.

Azonban ha valaki az én csoportomból szegi meg a szabályokat, akkor azt jelentem. Utána oldja meg ahogyan akarja!

Tudom, hogy más csoportoknak is elmondják a szabályokat, de sosem lehetek benne biztos.

A saját csoportomnak viszont én magam mondok el mindent. Ha nem fogják fel elsőre, hogy mit szabad és mit nem, miután direkt kiemelem a kisebb "semmiségnek" tűnő bűntetteket is, az én sem tűröm.


Ha nem az én csoportomba kerülnél, akkor két alkalommal vagyok hajlandó segíteni:

1: Előre jelzed, hogy mikori csoporttal leszel. Én pedig elétek megyek, és elmondom érthetően, magyar konyhanyelven a szabályokat. (Azt tudom, hogy mások még ha el is mondanak mindent, szeretik a törvényeket ledarálni, úgy viszont nem lehet rendesen megérteni és megjegyezni mindent.)

2: Ha nem az én csoportomban vagy, nem tartottál be egy szabályt és elkaptak. Akkor megpróbálok enyhíteni a büntetésen. (Kivétel, ha kérted az első lehetőséget)


Nos...

Az Államalapítási Napra már nem tudsz jönni, mert aug. 6 volt a határidő. Pedig az a legnagyobb buli egész évben (a Május 1. és az Újév mellett).

A Kínai Nap nem annyira éri meg. Olyankor sokkal inkább érződik a hely kínainak, mintsem Koreainak.

Amit én ajánlok, az a Munkáspárt Alapítási Napja, vagy valamelyik novemberi túra.


Bár ha megfogadod a tanácsom, akkor én inkábbazt ajánlanám, hogy várj jövő tavaszig, és a Május 1 túrára gyere ki! Vagy a Felszabadulás Napjára nyáron!


Korea tavasz közepétől ősz elejéig a legszebb!

Októbertől már eléggé ködös a hely napközben is. Télen viszont szintén szép, de az a közép-európaiaknak nem annyira szokott tetszeni. Azt inkább a nyugatiak élvezik.


K. N.

2018. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!