Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ennyire rossz a helyzet Koreaban?

Ennyire rossz a helyzet Koreaban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek kint tolteni egy kozepiskolai felevet Del-Koreaban (nem K-pop rajongo vagyok, egyszeruen erdekel az orszag es a kultura es esetleg a nyelvet is szeretnem egyetemen tanulni kesobb). Tudom, hogy 17 evesen eleg meredek a vilag masik felere koltozni egy idore, de paran olyanokat mondanak, hogy “uristen, nehogy menj, egy europai lanyt biztos eladnak prostinak meg ott vannak az eszakiak is, tuti lebombazzak oket, stb.” Es gondolom ezek elegge paranoid feltetelezesek, de peldaul az eszakiakkal tenyleg huzos a politikai viszony, ennek lehet valamilyen kovetkezmenye a kozeljovoben?
2019. jan. 22. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem fenyeget semmi veszély Észak-Koreától, főleg nem az hogy lebombáznák őket. Inkább gyanús, hogy már eleve azt nem akarják hogy kimenj fél évre érettségi nélkül, tehát még csak nem is erasmus programon belül vagy ilyesmi. Őszintén szólva, a szülők helyében én is azt akarnám hogy legalább az egyetemi éveket várd meg, ez nem olyan "hú de komoly" korlátozás szerintem.
2019. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
88%
Dél koreaban egyaltalan nem rossz a helyzet!Nem értem miről beszélsz!Az északi az ahol a cirkusz van!De azoktól meg nem kell tartani azok határon belül elbohóckodnak maguknak.
2019. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy se kell tartani tőlük se. Diplomáciai okai vannak a fegyverkezésnek, eszük ágában sincs megtámadni sem Amerikát, sem szövetségest, Dél-Koreát aztán végképp nem. A turistákat is a tenyerükön hordozzák, csak belső lakók számára van diktatúra (meg persze ha meg akarod gyalázni a vezetőjüket, akkor csúnyán a szádba léphetnek). De azt a diktatúrát neked kívülállóként kb esélyed sincs megtekinteni, szóval ilyen fenyegetés nincs.
2019. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Szép vágyak, de jól tennéd, ha visszatérnél a realitások talajára.

.

Gondolod, a 'középiskolai félév' ugyanazt jelenti ott is, mint itt, oda csöppensz - és folytatod?

A matamatika, fizika ugyanaz, ha nem is azonos szinten tanultad itt és tanulnád ott.

Mit csinálnál pl. a történelem, az irodalom tantárgyakkal?

Van lövésed a koreai irodalomról, történelemről?

'Sima' középiskolába nem mehetnél, hiszen oda ismerned, tudnod kéne a nyelvet.

Az idegennyelvű iskolával pedig nem sokra mennél, hiszen annak kevés köze van koreához.

.

Az pedig, hogy hipp-hopp kimész és ott iskolába jársz, cak álom. Ahhoz komoly felkészülés kell. (Lakhatás, megélhetés, elemi szintem magad megérttetése koreai nyelven [közlekedés, vásárlás, nem biztos, hogy bárki beszéli az általad ismert idegen nyelvet, magyarul pedig szinte kizárt...])

2019. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, ha egyszeruen rakerdeztel volna, hogy hogy mennek ki, szivesen valaszoltam volna es nem lett volna szukseg arra, hogy olyanokat leirj, amik nyilvanvaloak (magyarul nem fognak megerteni 🤷🏼‍♀️). Amugy az AFS programjaval szeretnek kiutazni.

Koszonom a valaszokat.:)

2019. jan. 23. 08:38
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

#5.Kérdező:


Akkor gondolom tudod, hogy egy 5 hónapos program Dél-Koreába (ha jól emlékszem) az AFS-en keresztül kb. 1.900.000HUF, valamint még az oltásokat és a vízum- és útlevél díjakat is külön fizetned kell.


Viszont ezen felül ami nincs benne a programdíjban:

-Taneszközök (tankönyvek, stb.)

-Egyenruha (ami egy kisebb vagyon, és nincs benne a beiskolázási díjban)

-Közlekedés (ami nem olcsó, viszont valahogy be kell jutnod az iskolába, illetve a szabadidődben közlekedni)

-Költőpénz (Ami elegendő az 5 hónapra. Ugyanis a Dél-Koreai elfogadóhelyek és ATM-ek nagy része nem támogatja az Európában használt kártyákat, így ha csak nem azon kevés elfogadott típusból valamelyik a tiéd, akkor nem lehet eljátszani azt, hogy Anyuci és Apuci utánad utal pénzt!)


Szóval ez a kis mutatványod kb. 3 misibe fáj a szüleidnek! Ezt vedd figyelembe!


K. N.

2019. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az Erasmussal pedig úgy tudsz kimenni, hogy még ösztöndíjat is kapsz :D
2019. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy az anyagiak lesz a kovetkezo tema.:) Kivancsi vagyok, ki utasitana el ezt a “kis mutatvanyt”, ha “anyuci meg apuci” miatt megengedhetne maganak.

A segito szandeku valaszokat termeszetesen megkoszonom, de nem hinnem, hogy elitelendo lenne az, ha valakit erdekel egy masik orszag kulturaja es szeretne odamenni tanulni (es nem szorakozni). Az meg hogy mibol.. egy nevtelen forumon nem tul celravezeto masnak a zsebeben turkalni

2019. jan. 23. 15:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia Dél-Korea az egyik legbiztonságosabb ország. Rettentő felszereltségek vannak. Ha ott hagyod az utcán a táskád senki ismétlem senki nem lopja el. Ott lesz ahová letetted. Prostitúció?! Mi?? Hol hallottad ezt a hülyeséget? Magyarországon hamarabb megtörténik a baj. (Bár azért itt sincs ilyen nagyon hálaistennek)

De én a helyedben érettségi után mennék. Értem én hogy nagy vágy nekem is az. De felkészültél arra hogy ott egyedül leszek? Senkivel se fogsz tudni magyarul beszélni. A kezdeti időkben teljesen magadra leszel utalva. Mellesleg rengeteg papírmunka, határidők betartása. Csak gondolj bele értem hogy egy álom de mégis csak 17 évesen egyedül egy idegen országba? Mellesleg ott se mindenki befogadó a külföldiekkel. De a veszélyek miatt egyáltalán nem kell aggódni. Csak jól gondold át, végezz kutató munkát.

Sok sikert!:)

2019. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Felejtsd el az egészet. Nem politikai, stb okokból, félévvel kitörölheted a fenekedet. Tudod mi lenne neked az a félév? Egy nagyon gyors felkészítő a többi külföldi diákkal, nem nagyon tanulnál a többi koreaival.

Leírták előttem mi a gond: a humán tantárgyak meg a nyelv.

Nem, nem vennének csak úgy át, hogy te ezeket a tantárgyakat kihagynád. Így maradnának a külföldieknek szánt iskolák, azok meg ott húznának le anyagilag, ahol tudnak.

Meg nyelv nélkül tényleg felejtsd el. Fiatalok még beszélnek is valamennyire angolul sajátos akcentussal, de felnőttek nem nagyon. Kimennél a városba venni valamit meg lennél halva.

Akkor már inkább tedd le itthon az érettségit, utána leraksz egy diplomát, utána meg TEFL vizsgával ugyanúgy kimehetsz Koreába, csak dolgozni (angolt tanítani).

Meg lehet a kiesett félév miatt még évet is ismételned kellene vagy osztályozóra kellene menned utána. A koreia tananyag mellett meg totál nem maradna időd felkészülni a hazai iskolád tananyagára is felkészülni.

2019. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!