Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen izrael? Biztonságos?

Milyen izrael? Biztonságos?

Figyelt kérdés

2019. márc. 19. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legbiztonságosabb hely ahol életemben jártam. De tényleg, pedig még a jobb helyeken is ellepik a turista központokat a zsebesek meg a tolvajok de ott lazán otthagyhattad a tengerparton a cuccaidat. Láttam olyat akinek ott volt a napágyon az Iphone XS Max a Go Pro 7-es kirakva és a csávó vígan bent úszkált és senki nem figyelt a cuccaira.
2019. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Izrael biztonsagos minden szempontbol.

De azert nem kell tulzasba vinni a bizalmat, tolvajok mindenutt vannak.

2019. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KulGery válasza:

1988ban még biztonságos volt; 1989-től egyre kevésbé az. Sok orosz vándorolt ki... Híresek a bűnözésről.

De ha úgy nézem, biztonságos, mert Magyarországhoz képest radikálisan biztonságosabb. Persze eltekintve a "néhány" terror esetet, és időnként bekapcsoló vaskupolát.

2019. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lefted válasza:
8%
Annyira biztonságos,hogy érdemes lenne a magyarországi zsidóknak mielőbb kivándorolni izraelbe!
2019. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó.. Látom a sötétség határtalan :)

Igen biztonságos az utóbbi 2 évben 2x voltam az egyik körutazás a másik csak Eilat és búvárkodás, pihenés. Barcelonában vagy Párizsban hamarabb kirabolnak.

Jeruzsálem tele van katonákkal(mondjuk sok embernek ijesztő főleg hogy itthon vagy bárhol az EU-ban nem ez a megszokott látvány). Érdemes tudatosítani hogy kik ők és miért vannak ott. Egyébként fiatal fiúk lányok, ha eltévedtél szívesen útbaigazítanak. Ugyan úgy hülyéskednek amikor nincsenek szolgálatban, ott vannak a bevásárlóközpontokban, a tengerparton 'civilben' DE ameg az IDF-nél szolgálnak a fegyvert kötelező maguknál tartani. Értsd: lemegy egy csapat csinos lány a tengerpartra, eszik a kis gyümölcsöket napoznak nevetnek de a törölközőn ott van a fegyver mellettük.

Tel Aviv mellett volt az apartman, az első ami feltűnt hogy a bejárat (mint itthon egy társasháznál vagy panelnál nyitva van vagy alapból nincs is(nem az apartman ajtaja hanem a komplexumé). És nem egyedi eset. Bármelyik társasházba be tudtam volna sétálni ha akarok. Éjjelente egyedül nőként(!) mindig sétáltam egyet vagy leültem a közeli parkban kicsit nézni ki a fejemből. Sokan futnak, kutyát sétáltatnak beszélgetnek senki nem akart lefejezni vagy felrobbantani.

Kelet Jeruzsálem picit neccesebb, nem volt semmi konfliktus de azért ott többször nyúltam a zsebemhez. Az egyetlen gondom ott a nyomulás volt. De ezt egyébként alapból érdemes megemlíteni hogy a privát szféra kicsit mást jelent az Izraeli zsidóknál is(szekulárisok nem az ortodoxok). Hangosak brutálisan őszinték náluk nincsen felesleges udvariaskodás.

2019. ápr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!