Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Állást kapni Japánban?

Állást kapni Japánban?

Figyelt kérdés
Van egy egész jó, piacképes szakmai hátterem (banki szoftverfejlesztés) és majdnem folyékonyan beszélek japánul is. Szerintetek van így esélyem rá, hogy állást szerezzek Japánban, vagy külföldiként, külföldről pályázva ez teljesen reménytelen?
2019. máj. 22. 18:38
 1/2 anonim válasza:
Keress rá a Youtube oldalon a ZSÍROS DESZKA névre. Van több videója a témában.
2019. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dornstadter ***** válasza:

Igy, hogy azt mondod, hogy majdnem folyekonyan beszelsz japanul, nem lehetetlen. Hisz az egy hatalmas plusz, azt hittem megint olyan kerdes lesz ahol a kerdezo meg csak most akarja elkezdeni a tanulast. :)

S foleg azert is, mert a szoftverfejleszto, programozo stb. nagyon keresett szakma Japanban.

Bar nem tudom, hogy van e nyelvvizsgad is de ha nincs akkor nem art ha meg van min JLPT N2, de N1-nek jobban orulnek. Emellett pedig egy nagyon jo angol tudas sem art ilyenkor, bar gondolom az szoftverfejlesztokent megvan.

Viszont, ahogy te is irtad, kulfoldrol palyazni lenyegesen nehezebb, mintha mar Japanban elnel is ugy probalnad meg. Ez foleg azert van mert a legtobb ceg nem akar bajlodni a munkavallaloi vizummal. Nagyon sok penzbe is idobe kerul nekik elintezni a papirokat, megindokolni, hogy miert egy kulfoldit vesznek fel arra a poziciora miert nem jo egy japan, stb. Bar mostanaban ugy hallottam enyhulnek a munkavallaloi vizum feltetelei, szoval lehet, hogy mar nem ennyire nyug a dolog.

Tehat nem lehetetlen, de nehezebb kulfoldrol.

Ajanlom az alabbi oldalt, sok allashirdetes van benne amire lehet kulfoldrol is palyazni. Erdemes atnezni, elovasgatni a forumokat is stb.

[link]


Valamint erdemes lehet Magyarorszagon is jelenlevo cegeknel is probalkozni, hatha sikerul rajtuk keresztul kijutnod. Bar szoftverfejlesztessel foglalkozo cegek nem tudom mennyire vannak otthon.


Esetleg ami meg eszembe jutott, egy kutatoi vagy egyeb osztondijat megpalyazni, aminek a reven par evre kijutnal Japanba, elvegeznel esetleg egy itteni MSc-t stb. S helyben mar konnyeb lenne esetleg megpalyazni egy allast.

2019. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!