Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Erhet barmilyen hatrany ha...

Erhet barmilyen hatrany ha kijelentkezek a magyarorszagi lakcimemrol?

Figyelt kérdés
5 eve koltoztem az egyesult kiralysagba szerencset probalni. Mindig ugy gondoltam, hogy egy nap haza terek de ez a nap meg nem jott el. Elmaradt tb miatt szallt ram a nav, bar tisztazni tudtam, viszont 2021tol havonta kovetelni akarjak rajtam, gondolom anglia eubol valo kilepese miatt. Mivel itt is fizetem havi szinten az illetekeket nem szeretnem otthon is, a taj kartyam ervenytelenitve lett, ha kijelentkezek az otthoni lakcimemrol, akkor megszunnek a nav ehhez hasonlo kovetelesei?
2020. dec. 29. 18:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg gondolok itt arra, hogyha mondjuk utlevelet ujra kell csinaltatnom akkor attol mert nincs magyaorszagi lakcimem meg tudom e csinaltatni?
2020. dec. 29. 18:39
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A tartozást továbbra is fenntartják és adó módra behajtható.


amúgy miért nem jelentkeztél ki a TB-ből, mikor kimentél? Sima ügy lett volna...

2020. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megtettem, a Navnal majd most 5 ev mulva kozoltek hogy nem igy volt. Tok mindegy eltoroltek a tartozast mert vissza menoleg megkaptak a papirokat az angol allamtol. A kerdes hogy ezek utan ha van bejelentett lakcimem tovabbra is zaklathatnak e hogy fizessek mert ugye mar anglia kilepett az uniobol es mar talan "jogosan" kovetelnek.
2020. dec. 29. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Én azért átgondolnám. Azért a havi 7000 körüli összegért, ami egy brit fizetésből lófütty, az egész EU területén érvényes biztosításod van. Ha szeretsz például utazgatni.
2020. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4: hivatalosan nem lehet két országban társadalombiztosítása!
2020. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A brit fizetesem miatt kervenyezhetek itt egy kartyat (most lepett ez ervenybe a brexit miatt) amivel szinten egesz europa teruleten kapnek ellatast. Tehat foloslegesen kuldozgetnem haza a 7ezer forintot..
2020. dec. 29. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elörebocsátom, nem tudom, mi a helyzet most Angliával. De leírom, nekem mi volt, amikor nem EU-s országba költöztem.

Az okmányirodában leadtam a személyimet. És kijeletkeztem az állandó lakcímröl. Kaptam új lakcímkártyát, amin a lakcím helyén az van, hogy külföldi cím. Az okmányiroda elintézte, hogy a belügyminisztérium adatnyilvántartásában úgy legyek nyilvántartva, hogy külföldön élö magyar. Ehhez csak egy nyomtatványt kellett kitölteni. Innentöl otthon nem volt se tb-m, se adószámom. Értelemszerüen külföldön van.

Mivel az ország, ahol élek, elismeri a kettös állampolgárságot, ezért van Magyar útlevelem is. Ahhoz elég a lakcímkártya és a korábbi útlevél.

Hivatalosan intéztem mindent, ezért soha nem zargatott az adóhivatal.

Ha hazaköltözök, ugyaneze lesz, csak visszafelé.

2020. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat! :) igy vissza gondolva mar megbantam, hogy nem tettem ugyanezt, de nem gondoltam volna hogy tovabb maradok mint ahogy terveztuk. Miota bizonyossa valt hogy valoszinuleg meg maradunk tovabb azota sajnos nem jutottunk el Magyarorszagra, hogy barmit is intezni tudjunk. Iden szerettunk volna csak hat kozbe jott a covid.. :/ utana jarok meghatalmazassal valaki tudna e eljarni az ugyemben.
2020. dec. 29. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
14 éve élek Angliában, de van magyar lakcímem. Ha kiköltözés előtt szüneteltetted volna a Tb-t, akkor nem szálltak volna rád, hogy tartozol. Addig amíg a szüneteletetést nem oldod fel, nem kell otthon Tb-t fizetned.
2020. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!