Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Hogy kell kiváltani a nemzetkö...

Hogy kell kiváltani a nemzetközi eu-s tb kártyát?

Figyelt kérdés
Érdemes egyáltalán, vagy jobb ha biztosítást kötök?
2008. máj. 29. 14:56
 1/5 anonim válasza:
95%

BPen a tb központban lehet, ha nincs nagy sor akkor hamar megcsinálják helyben.

jó ha van biztosítás is.

2008. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tade ***** válasza:
91%
SZia. En SZlovakiaban csinaltattam EU-s tb kartyat, nekem is mondtak, hogy kossek biztositast, de nem kotottem es igy is ervenyes a kartyam. SZoval kulfoldon eleg, ha EU-s tb kartyad van....nem kernek semmifele biztositast, mert ha tortenik valami azt a EU-s tb kartya fedezi. En mondjuk mar 1 eve OLaszorszagban elek, en mar lecsereltem itteni tb kartyara....szal szerintem eleg ha csak csinaltatsz EU-s kartyat...
2008. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

az eu-s tb kártyát a tb-nél kell kikérni. amit kérnek hogy legyen fizetve otthon a tb-d. ha dolgozol, tanulsz, munkanélküli vagy, tápénz(gyes...) akkor automatikusan fizetve vagy, ha nem dolgozol akkor neked kell fizetned.

ez kell az eu-s országokban, minden olyan ellátást kapsz ami fáj. pl egy torokfájással is elmehetsz a dokihoz, vagy baleseted van. stb. amire nem tuti hogy biztosít, extrém sprotok, (ebbe a búvárkodás is bele tartozik vagy síelés), és fogorvos. semmit nem kell tenned csak mikor bajod van bemutatod az ue-s kártyádat, és a többit az országok egymásközött elintézik. DE ha nincs otthon fizetve a tb-d akkor behajtja rajtad a magyar tb.


amiért érdemes utasbiztosítást kötni, pl, hogy ha a csomagjaidat zárt helyröl elopják az utasbiztosítás azt is fedezi. (de pl ha repcsin tünik el ott mindenképpen a repülötársaság fizet szóval oda felesleges.) de az sem fedezi az extrém sport balesetet vagy fogorvost, arra plussz biztosítást kell kötnöd.

2008. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly eléggé utánajártam a kérdésnek, mert pont aktuális volt nálam is a téma, és lényegében arra jutottam, hogy jó ha van eu kártyád, de mellé igen is kell biztosítás. Az oka igen egyszerű. Amikor infót kértem a központban a kártyáról, akkor azt mondták, hogy ugyanolyan ellátásra jogosít fel, mint bármelyik kinti állampolgárt. Tehát ha te Belgiumban vagy és problémád akad, akkor ugyanolyan ellátást kapsz, mint egy belga, a bökkenő csak annyi, hogy a hölgy elmondása szerint az eu-ban egy országban sincs akkora egészségügyi támogatás mint Magyarországon, tehát ha pl sürgős műtétre szorulsz hiába van eu kártyát, lehet még így is rámegy a gatyád.

Én kötöttem utasbiztosítást is, csomagokra, balesetre, halálra, utazásra, mindenre... nem volt túl drága, és szerencsére szükségem sem volt rá, de jobb félni, mint megijedni...

2009. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

EU-s kártya mindenképpen kell, hogy külföldön ellássanak. Kell hozzá személyi igazolvány és munkáltatói igazolás, valamint a TB kártyád. Ott helyben, a Tb központban megcsinálják az orrod előtt, nem kell a postázásra várni.


Biztosítást emellett mindenképpen érdemes kötni, mert az EU-s kártyával csak a sürgősségi ellátást veheted igénybe. Azaz pl fogfájásnál, medúzacsípésnél, hegyi mentésnél, hazaszállításnál te fizetsz, hacsak nincs saját biztosításod.


Jó hír, hogy egyre több bankkártyához, hitelkártyához jár valamilyen külföldi balesetbiztosítás. Kérdezz rá a bankodnál.

2009. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!