Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Utasbiztosítás, mint a vízum...

Utasbiztosítás, mint a vízum feltétele?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban utazom Oroszországba, amihez a vízumot intézném el. A feltételek között láttam az utasbiztosításra vonatkozó feltételeket és a biztosítási kötvény tartalmát. Az utasbiztosításomat online kötöttem egy olyan szolgáltatónál, ami a VHS honlapján is mint elfogadott biztosító szerepel. A problémám az, hogy az online kapott kötvényen nem szerepel az összes információ, amit a VHS-nél feltüntettek (egész pontosan a fedezet összege és a szolgáltatások felsorolását).


A kérdésem az, hogy ezt tényleg ilyen szigorúan veszik, és visszadobják a vízumkérelmemet?

Ha igen, akkor ha bemegyek a biztosítóhoz személyesen, kiállítanak számomra olyan kötvényt vagy igazolást, amelyet elfogadnak?

Vagy elég a szerződési feltételeket hozzácsatolnom a kötvényhez, amely már tartalmazza a megfelelő adatokat?


Ha valakinek ebben van tapasztalata, amit megoszt, azt megköszönném.


(Szorít az idő, sürgősséggel adnám be a vízumkérelmet, és nem lenne jó, ha egy valag pénz kiadása után visszadobnák az egészet ilyen hülyeség miatt...)


2016. márc. 26. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
1%

Olaszországba nem kell vízum! :-)

A vízumnak meg egyébként sem feltétele az utasbiztosítás!

Próbálkozz valami más ürüggyel! :-)

2016. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akárhányszor elolvasom a kérdést, minden alkalommal Oroszországot olvasok. De akkor álljon itt: Orosz Föderáció.
2016. márc. 26. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:

a biztosító tud kiállítani igazolást. Csak intézkedj gyorsan, mert nem mindig van meg 10 perc alatt...

hogy visszadobják-e a kérelmet ennek hiányában, azt nem tudom.

2016. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
OK, köszi! Ha megoldható így is, akkor nem kockáztatok.
2016. márc. 26. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
#1 Oroszországról van szó!
2016. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Minden biztosítónak többféle kockázatú szerződése van.

A Tieden szerepel, hogy melyiket kötötted.

Ennek (és a többinek) részletei szerintem megvannak a biztosító honlapján, gondolom letölthető.

Ezt nézd meg.

2016. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki Oroszországba utazik, az meg is érdemli a viszontagságokat!

Hajrá Putyin!

2016. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Én is most fogok intézni orosz vízumot és nekem az orosz ismerősöm mondta, hogy csakis irodán keresztül. Ott segítenek is, hogy tényleg minden papír rendben van-e. Kicsit drágább, de ebben az esetben szerintem megéri.
2016. márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szeretem az ilyen kérdezőt.Van humora!Ritka,fóleg itt.Jó utat Oroszországba!:)

Szép hely.

2016. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Valaki tud már biztosat arról, hogy elfogadják-e a vízumhoz az online kötött biztosítást? :)

2018. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!