Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Kotelezo biztositast kotni...

Kotelezo biztositast kotni kulfoldi nyaralashoz?

Figyelt kérdés

Unitravel-el fogunk menni jovohonapban Gorogorszagba nyaralni es nem tudom, kotelezo-e utasbiztositast kotni. Mert az utazasi irodaban ugy erzem csak rank akartal beszelni es nem.is kotelezo.

Es ha kotelezo, de en mashol szeretnem megkotni a biztositast az lehetseges, ugye?


Koszonom a valaszokat elore is.



2016. júl. 25. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Ahol így hazudnak és csapják be az embert, ott még az utazást is visszamondanám. Kötelező biztosítás csak az autosoknál van, a kötelező felelősségbiztosítás. Utasbiztosítást ott kötsz, ahol akarsz, megjegyzem, egy "normális" biztosítótársaságnál olcsóbb, mint egy másodkézre dolgozó, más profilú butikk, mint egy utaz\asi iroda. Kerüld a sarlatánokat.
2016. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Te vagy a vevő, te fizetsz.

Ha nem tetszik, nem fizetsz. Nincs olyan szabály, hogy az iroda kötelezővé tehetne egy biztosítást. Persze vannak sunyi irodák, aláírathatnak veled olyan szerződést, hogy kötelező illetéket fizetned, kötelező mindenféle sarcot fizetbned, sőt még a biztosítás is a te sarad, de tudnod kell, ez a lúzerek terepe. Ne írj alá baromságokat.


Személyes véleményem szerint egy egészséges európai polgárnak külföldi tengeri utazáshoz a következőkre van szüksége: személyi igazolvány, Eu egészségbiztosítási kártya, bankkártya, fürdőgatya, strandpapucs.

Az EU kártyát feltétlenül váltsd ki, a strandpapucsot ne feledd, a többi csak sallang.

2016. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem irtam ala semmifele papirt utasbiztositassal kapcsolatban. En nem szeretnek utasbiztositast kotni, ezz kozoltem is a holggyel aki mellebeszelt, hogy jo ha van de miutan megkerdeztem, hogy ez ugye nem kotelezo elkezdett hablatyolni hogy de. Meg nem kotottuk meg dr nen is szeretnem. Es mivel nincs tapasztalatom ezugyben ezert neten is nezegetek, hogy ez a 10ezer ket fore, 10napra megeri e.
2016. júl. 25. 10:06
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom láttad-e, de a Ryanairnél 30-40 euró per út árban repülhetnél tenmagad Athénbe, a Wizzairnél ugyanez Thesslaonikibe, mindkét helyen ülhetsz kompra, buszra, bármire. Augusztusban.

Szeptembertől, amikor szintén nagyon jó idő van, 5000 Ft ugyanez irányonként.

Szállást sokkal, de sokkal olcsóbban találsz saját magad. Mielőtt döntenél, kérlek csak egyetlen pillantást vess a trivago.hu oldalra.

Miért is p.csölsz ilyen senkiháziakkal?????

2016. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Utazasi biztositas kotese nem kotelezo, es ott kotsz, ahol akarsz. Viszont az igaz, hogy EU kartya legyen nalad, de azt is tudni kell, hogy az nem feltetlenul jelenti azt, hogy vedve is vagy es egy fillerbe nem fog kerulni az ellatasod.

Az EU kartya nem ved meg, ha :

-csomagod elveszik vagy megsemmisul (biztositas ez esetben terit valamennyit)

- balesetet okozol vagy valakinek kart okozol (pl berelt autoval vagy motorral). A biztositas ilyenkor felelossegbiztositas is, es sok formula eleve tartalmazza a jogi asszisztenciat is. De sok bankkartya (a komolyabbak persze) tartalmaz ilyen biztositast, ra kell kerdezni a banknal.

-olyan orvosi ellatasra van szukseged amit az orszag alapbiztositasa nem fedez. Europaban sok helyen nem olyan a TB rendszer mint nalunk! Mentovel valo szallitast pl kiszamlazzak de kemenyen, de ugyanigy pl a korhazi surgossegi ellatasnak azt a reszet is, ami az alapellatason feluli. Es sok orszagban a TB visszautalasos rendszerben mukodik, tehat elore ki kell fizetned, majd visszaterittetned a szamlak alapjan. Biztositas eseten az elolegezest is a biztosito vegzi.


Tehat nem kotelezo biztositast kotni, de megfontolando.


Jo pelda erre a par evvel ezelotti egyiptomi buszbaleset, ahol az utasok nagy reszenek nem volt biztositasa, igy nem tudtak kifizetni sem a mentest, sem a korhazi ellatast. Sok csalad meg ma is azt a kolcsont nyogi.

2016. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Utasbiztosítást egyáltalán nem kötelező kötni.Ha legközelebb beszélsz azzal aki ezt mondta,mondd meg ,hogy tudod ,hogy nem kötelező és ne próbáljon átvágni.

Viszont amellett is szeretnék érvelni ,hogy milyen fontos dolog is az utasbiztosítás.Mi a családdal mentünk Görögországba 2013-ban. Nagynénikém vakbélgyulladást kapott.Kijött hozzá a helyi orvos,megvizsgálta,mivel mentővel azt mondták ne is próbálkozzunk,(annyira kevés van és csak nagyon sürgős esetekben jönnek ki) ezért taxival vitték el Thessaqlonikibe.Ott megműtötték mert nem lehetett már halasztani a műtétet.Szerencsére pont az napig szólt még a biztosítása.Nekünk busszal vissza kellett mennünk másnap Magyarországra.Őt meg másfél hétig a kórház látotta el.

Összegezzünk,a biztosító fizette:

-a helyi orvost aki házhoz jött és megvizsgálta

-a méregdrága és hosszú taxi utat

-a műtétet

-másfélheti kórházi ellátást (mondjuk görögöknél nem minősíteném :D )

-visszafele busz helyett repülő utat

Ha nem lett volna biztosítása 700 ezer forint alatt nem úszta volna meg.Szerintem ez egy elég nagy indok a biztosítás mellett.Ha nem is történik semmi végül akkor sem tartom kidobott pénznek.Az egészség az első!

2016. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen,ebben egyetertek veletek aki azt mondja hogy nem art es inkabb keszuljunk fel, gondolkodom is ezen, mar kertem arajanlatot is par helyen. Eu kartyaja van paromnak, en most szeretnek igenyelni.

Egyebkent mar kifizetzuk az utat teljesen, szoval mar nem tudunk visszatancolni, de ha kotok is biztositast akkor azt biztis nem az irodan keresztul fogok. Egyebkent busszal fogunk kimenni es olcso volt nagyon. Neten lattam ezt a hirdetest es mikor bementunk az irodaba ott foglaltuk le.


Koszonom a valaszokat, sokat segitettetek.

2016. júl. 26. 18:03
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom elolvastad-e a válaszomat, a biztosítás sem nem kötelező, sem nem szüklséges. Felsoroltam azokat az eseteket, amikor érdemes. Tudod, rák, sünbelépés meg ilyenek.

Ne légy hülyemagyar, aki azért csinál valamit, mert a másik hülyemagyar azt mondja.

2016. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na
2016. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na kedves "lepontozok es leszolok mindenkit" 51%-os konkret hulyemagyar baratunk visszajott osztani az eszt.

Vicces, de egyre inkabb ahogy olvasom a valaszait rajovok, hogy pont az o tanacsait nem fogadnam meg ha utaznek es nem lenne benne tapasztalatom :)Tok egy kaptafara valaszol mindig es raadasul total olyan dolgokat amik felinformaciok vagy nem igazak... de ha valaki ramutat mert mondjuk abbol kifolyolag hogy ott el es van helyismerete, na az rogton "hulyemagyar" :)))

O az aki pl a tropusokra elkuldene az esos evszak kozepen a szerencsetlen turistat, illetve kepes amellett ervelni, hogy joval dragabban menjen felreeso repterekre, csak mert a repjegy eppen olcsobb... hogy aztan a szerencsetlen fizessen ki joval tobb lovet a varosba valo bejutasra... az idofaktorrol nem is beszelve.

Szoval kedves 51%-os, eddig nem szoltam, de szerintem a hozzaszolasaid alapjan te maximum fotelbol utazgatsz, mert hogy gyakorlati tapasztalatod nem sok van, az is tuti.

2016. júl. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!