Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A buszon elestem és összetört...

A buszon elestem és összetört a telefonom. Kártérítés?

Figyelt kérdés
Tegnap egy nagy fékezés közben a helyijáraton elestem, a telefonom képernyője használhatatlan. Kiléptek a buszsofőr elé. Ilyenkor kapok bármilyen kártérítést?

2016. szept. 19. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A busztársaságnál érdeklődj. Általában viszont csak személyi sérülésre van biztosításuk, úgyhogy ne nagyon reménykedj. A következő telefonodra pedig vegyél baleseti és lopásbiztosítást.
2016. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem jár kártérítés.

Könnyen belátható, hogy a mozgó buszon telefont birizgálni akadályoztat téged a megfelelő kapaszkodásban. Az nem a busztársaság hibája, hogy te információfüggő vagy.

2016. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
HA van utasbiztosításod, és nem a te hibádból történt a baleset akkor kapni fogsz kártérítést, de csak akkor ha személyi baleset történt. Telefonodra tuti nem fogsz kapni, mert az első amivel elutasítanak, hogy kapaszkodni kellett volna, és nem a telefonodat nyomkodni.
2016. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért estél el , mert nem kapaszkodtál. Ebből az következik, hogy a te hibád okozta a bajt.
2016. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem te egy másik világban élsz, kérdező.
2016. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézzed meg ezt, és örülj, hogy élsz!

Ők is "csupán" telefonáltak...


[link]

2016. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
64%
Ha megtalálod azt aki kilépett a busz elé. Hajrá!
2016. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen járHAT kártérítés a busz elé kilépő személytől. Ilyen esetben mindenképp jegyzőkönyvet kell felvetetni (nem leszel népszerű a buszon) és ugye nem árt tudni, ki volt a tettes. Ezen túlmenően bizonyitanod kell, hogy tényleg volt összefügges a telefondon törése és a fékezés között. (Kapaszkodás közben is tudsz elvileg telefonálni, főleg ha jó az ügyvéded. Vagy elég ha azt mondod, más esett rá. Csak talald meg azt, aki ráesett.)
2016. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat, igazából csak elméleti kérdés volt, nem történt ilyesmi. De van egy törött telefonom, nagyon drága lenne a javítása, gondoltam bejátszom ezt hátha. :D úgyis olyan sokszor történik ilyesmi gondoltam megkérdezem:D
2016. szept. 20. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
És még büszke is vagy rá...
2016. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!