Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha olyan országban történne...

Ha olyan országban történne velem baj ahol kórháti napi díjat kell fizetni, de van utasbiztositásom, akkor az úgy rendben van? Ha nem tudok magamtól fizetni de sürgősségi ellátás kellene attól még ellátnak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 23:41
 1/9 anonim válasza:

Ha elcsap egy kamion, nyilvánvalóan előbb rendbe raknak majd utána rendezed az orvosi számládat..

Ha sűrgős ellátás, tehát élet/halál, baleset,stb nyilván ellátnak, ha más okból látogatod a kórházat akkor már előbb a pénz/biztosítás és aztán a Mi a gond? kérdés hangzik el.

2016. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban, mert így nehéz válaszolni.

Pl. EUs TB kártyával Németországban ingyenes a sürgősségi ellátás, viszont a kórházi napi díjat neked kell fizetni. De az nem egy nagy összeg pár éve tízen valahány Euró volt/nap.

2016. nov. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem az eus kártyára gondoltam hanem utasbiztosításra.
2016. nov. 22. 08:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt a biztosításod apróbetűs részét áttanulmányozva tudhatod meg. Amúgy ha fizeti is a napidíjat, akkor is több, mint valószínű, hogy neked kell zsebből kifizetni a kórházban és később a biztosítód megtéríti neked.
2016. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kizárólag hirtelen jött, ill. halaszthatatlan esetben térítenek.

Ha kiderül, hogy már itthon is kezelhettek volna, akkor te fizeted a számlát.

2016. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában van egy összeghatár - párszáz euro, ameddig te fizeted, ha ennél drágább az ellátás, a biztosító közvetlen fizeti.

Egy rokonom síbalesetet szenvedett, nem volt súlyos, de helikopterrel vitték kórházba. Az egész ügy kb. másfél millió volt, a biztosító közvetlenül kifizette. Azért is kötsz biztosítást, hogy ne kelljen ekkora összeget előfinanszírozni.

2016. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahány eset annyi variáció. Tesómnak volt láb műtéte külföldön, a biztosító csak bizonyos százalékát fizette ki.

Fizetned szerintem mindenképp kell a kinti kórháznak, az már őket nem érdekli, hogy utána te a magyar biztosítóval mit intézel.

Én egyszer elvágtam a kezem külföldön, össze kellett varrni, és a kórházban semmi nem érdekelte őket, hogy milyen papírjaim vannak, vagy milyen biztosításom. 200 dollárt kikellett fizetnem csak azért, hogy megnézze az orvos, és azon felül lett volna még plusz a kezelés, de olyan rendes volt az orvos, hogy azt mondta nem ír nekem semmit a papírra, csak annyit, hogy megvizsgált.

2016. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a lényeg:

attól függ, hogy milyen eü-i szolgáltatóhoz mész.


ha a biztosítód le van szerződve vele, akkor nem kell előfinanszírozni. Ha kettejük között nincs szerződés, akkor kellhet az előfinanszírozás (bemész olaszországban egy magán szolgáltatóhoz és nem fogadja el az utasbiztosításod, mert az X biztosító a múltkor sem fizetett neki) akkor lehet hogy ki kell fizetned a kezelést és utólag megtéríti neked a biztosító.

De ha káreseménykor felhívod a biztosítót és elmondod, hogy mi a probléma és hogy nincs nálad egy forint sem, akkor leszervezi neked a teendőket.

2016. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Ha van TB kártyád akkor ingyenes
2016. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!