Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Európai egészségbiztosítási...

Európai egészségbiztosítási kártya kötelező?

Figyelt kérdés
Pár napot leszünk csak külföldön (EU) és repülővel utazunk.Hallottam egy ilyen kósza pletykát,hogy ez kötelező,valaki épp az utolsó pillanatban váltotta ki ...stb Én úgy tudtam eddig,hogy opcionális,kiváltod-e,azt,hogy mihez kell,olvastam több helyen is,de ebből nem derült ki,hogy,kötelező lenne. Csak a biztonság kedvéért szeretném tudni.
2017. máj. 25. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező, de egy rendes utasbiztosítást javasolt.
2017. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Külföldi utazáskor ajánlatos vagy Egészségbiztosítási kártya vagy betegség, baleset és poggyászbiztosítás - egyszerűbb nevén utasbiztosítás.

Ha egyik sincs és úgy utazik az ember külföldre, az már a vakmerőség határát súrolja...

Sokan megjárják külföldöt úgy, hogy nem kötnek és semmi bajuk nem lesz, de ha baleset történik vagy elveszik a poggyász, akkor az igen-igen sokba kerülhet.

2017. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom,miért lenne vakmerőség, jó persze biztos akkor történik valami az emberrel,ha nincs kéznél ilyen kártya.. Az itthoni orvosom is kb. kétszer lát egy évben.Na de azért köszi a válaszokat, majd eldöntöm,kiváltom-e.
2017. máj. 25. 21:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért?

Elég egy rossz lépés,. egy medúzacsípés, egy gyomorrontás - hogy ne a legrosszabbakról beszéljek.


Javaslom, olvasd el ezt:

[link]


Meg ezt:

[link]

2017. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,miért lenne vakmerőség"


Majd rájössz ha éppen elüt egy autó mondjuk és külföldön kell megműteni.

2017. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a kiváltása ingyenes, még csak pénzbe sem kerül.
2017. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Utasbiztosítást érdemes kötni, ha van EU-s tb kártyád akkor az állja a legtöbb azonnali ellátást. Tehát, ha baleset ér és EU-e kártyád van, akkor bevisznek, ellátnak, de a kórházi napokat viszont kiszámlázzák.


Ha nincs az adott országban érvényes biztosításod(társadalom vagy utasbiztosítás) akkor az azonnali ellátást is kiszámlázzák, ami viszont igen nagy összegre rúghat.


Ha jól tudom EU-s tb kártyát egy hónapon belül simán meg lehet kapni, ha van TB kártyád.

2017. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, nem kötelező egyik biztosítás sem.

Magyar országon sem kötelező a társadalom biztosítást fizetni, ha nem alkalmazottként dolgozol, csak akkor pénzbe kerül az ellátás.

2017. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

EU-s tb kártyát nem egy hónapon belül, hanem azonnal, ott helyben megcsinálják (persze csak ha van egészségbiztosításod) - legalábbis nekem legutóbb úgy volt.

Persze, csak ha bemegy a kérdező a volt OEP-be, most Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő

[link]

2017. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem váltsd ki, máskor is jól jöhet. A bitosítás egyébként úgy működik, hogy kifizeted az ellátást, és utólag (van, hogy hónapok múlva) nagy kegyesen utalja az összeget a biztosítód. Ha viszont olyan ellátásra van szükséged, ami jár ezzel a kártyával, akkor nem kell fizetned. Szóval még biztosítás mellett is hasznos. Pár perc az életedből kiváltani...
2017. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!