Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A Franciák nem veszik figyelem...

A Franciák nem veszik figyelembe az Eu-s egészségügyi biztosítókártyát?

Figyelt kérdés

Volt egy esetem, hihetetlenül feldagadt a térdem, mutattam a kártyát, bevettek. Másnap felhívtak telefonon, hogy azonnal jelentkezzek, mert a leleteim alapján életveszélyben vagyok. 1 hétig feküdtem kórházban. Pár hónap után küldözgetnek többezer eurós számlákat. Röntgen, minden benne. Beszéltem ügyvéddel, azt mondta, röhelyesek, küldözgesség csak.

Valaki még járt így?

Soha többet nem teszem a lábam abba az országba.



2017. dec. 17. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha jol tudom, a kartya csak azt fedezi, ami az adott orszag "alap TB"-jeben benne van. Tehat, elofordulhat, hogy az x napos korhazi ellatasert Franciaorszagban naponta x eurot kell fizetni, ahogyan a kulonbozo kezelesekert is, ha nincs rendes biztositasod, mert az naluk nincs benne az alapcsomagban. Tehat bar behajtani nem fogjak tudni, de teljesen jogosan kerik, hogy fizess a szolgaltatasert, hiszen azt nekik igy nem fedezte senki.
2017. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
EU kártya ide, EU kártya oda, ezért szoktam én minden utamra rendes biztosítást kötni, még az 1 naposokra is.
2017. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként trombózis volt?
2017. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Mindegy. Annak is utána néztem. Kórházi ellátás napi 18-25 €-ig. 25x7=175

Orvosi vizsgálat(2x), az is olyan 30€ legfeljebb.

1 rtg volt, fájdalomcsillapítók(paracetamol), antibiotikum 2 napig.

Ez hogy lett 4000€?

Nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy mindenféle magánbiztosítást kössek.

A munkáltatóm ezen spórolt, nem fizetett utánam semmit. Mivel maradandó károsodást szenvedtem, ráadásul munkabalesetben, azon gondolkozom, ha nagyon ugrálnak, kártérítést követelek, bár egy nemzetközi perre rámenne a nemlétező lakásom.

A kérdést azért tettem fel, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata, számomra az azt jelenti, hogy a keletieket hülyének nézik.

Hivatalos figyelmeztető levelet küldettem a biztosítótól(ők sem értik a dolgot), hogy a számlákat szíveskedjenek oda küldeni, nem nekem.

Ráadásul egy szóval sem figyelmeztettek, hogy pénzbe fog bármi is kerülni.

2017. dec. 17. 22:59
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

[link]


[link]


Ez csak akkor nem működik teljes egészében, ha klinikán voltál, mert azok Franciaországban magánkézben vannak, és ott tobbe kerül az ápolás, gyógykezelés, mint a kórházakban.

Valamennyit azért akkor is visszakapsz, de el kell menned az illetékes magyar hatóságokhoz az összes papírjaiddal együtt.

Egy rokonom csúnyán elesett Lyonban, és kitörte a lábát. 5 napig volt kórházban, és utána is járnia kellett kezelésre. Egy árva fillért nem kértek tőle, a két ország egészségügyi intézetei egymás között bonyolították le a pénzügyeket. (Otthon valamit ki kellett fizetnie, de az csak egy jelentéktelen kis összeg volt.)

Úgyhogy nagyon sajnállak, hogy ilyesmi történt veled, de valamit roszul csináltál.

Remélem, azóta jobban vagy!

2017. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre írtunk, nem láttam még a hozzászólásodat.

Ha a munkaadód nem fizetett, akkor csakis ő a hibás, nem a francia-magyar biztosítási intézetek.

Ha munkában ért a baleset és ezt bizonyítani tudod, olyan bírságot kap a munkaadód, hogy megnézheti magát!

2017. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit zavaros az ügy. Most akkor kinn dolgoztál? Feketén? Vagy milyen biztosítóval küldettél levelet? Kit kellene perelned a baleset miatt? Kinti, vagy hazai munkáltatót? Az ügyvéded meg nem biztos, hogy ért is hozzá...

Mindenesetre járj a végére, nem az a megoldás, hogy "oda se megyek többet", ha nem gyűjtesz infókat, tapasztalatot, a következő helyen ugyanígy jársz majd.

2017. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Sok sok tapasztalatot gyűjtöttem. A munkám egy családnál volt, érkezéstől számítva 8 napon belül kötelesek bejelenteni, és társadalom stb.biztosítást fizetni rám,amit természetesen nem tettek meg. Ez pl. adócsalás. Tisztában vagyok a jogi oldalával. Az ügyvéd biztosított az igazamról. Nem szeretnék bővebben beszélni az esetről.

Ellenben, fr.állampolgár rokon a családomban itt elhunyt. azonnal értesítettük a fr.hatóságokat, nagykövetséget, stbstb. Bizonyíték van róla, hogy megkapták a levelet. Errefel, pár hónapra rá, felszólítást küldtek, hogy fizessünk ki ennyimegennyi ezer frankot, mert nem értesítettük őket a halálesetről, és tovább fizették neki a mittomén mijét. Azt is küldözgették éveken keresztül.

Most meg én jártam így.

Ezek után nincs kedvem arrafele menni.

2017. dec. 17. 23:42
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Én itt élek, 11 éve,rendelkezem némi tapasztalattal.


Elöljáróban annyit, hogy én villámgyorsan lecserélném az ügyvédedet, ha még azt sem tudja, hogy tavaly január óta inkasszózhatják a számládról a tartozàs összegét kamatokkal tarkítva akár Magyarországi cím + bankszàmla esetén is. Az eljárás hosszadalmas, de a kamat nagyobb lesz, ès adók módjára behajtandónak minősül. Szóval èn befizetném mert különben egy darabig le fogják tiltogatni a fizetésed egy bizonyos szàzalèkát.


Szóval Franciaországban dupla biztosítós rendszer van.


Ha csalàdnàl dolgoztál akkor 2 lehetőség van :

CESU- vel alkalmaznak (Chèque Emploi Service) amivel veled kötnek egy szerződést, kifizetnek, de neked kell elindìtani a TB felé az eljárást (Sécuritè Sociale szám igénylèse. 2-3hónap alatt megkapod a Carte Vitale-t, de addig is előlegezned kell az orvosi költségeket, aminek 70%-àt utólag a Secu visszautalja). Ha viszont magyar Tb kártyád van, és nem jelentkeztél ki, akkor ebből lehet a gond, két helyen nem lehetsz elvileg biztosìtott, és most már le tudjàk kérdezni.


2. Cégen keresztül dolgoztàl, ugyancsak szerződéssel, de a cég kellett fizesse utánad a járulèkokat. Ebben az esetben valóban a céget terheli a felelősség, de a CV igénylését ekkor is magadnak kell megindítanod.


Azonban Franciaországban a Carte Vitale sem jogosít fel mindenre.

Azaz :

- csak az alapellátást állja, a tiers payant-t nem. Ez annyit tesz, hogy általànos orvosnàl (hàziorvos) 23-36 eurot ki kell csengess mindig, szakorvosnàl 36-tól felfelé, határ a csillagos ég. Nekem 2 hét kórházban fekvés után terhesen jött ki egy 10 ezer euros számla (közkórházról vam szó) , szerencse hogy volt kiegészítő biztosítàsom is ami fedezte.


- sok helyen ahol nincs chipolvasó, előre ki kell fizetni a teljes összeget, a secu utólag utalja vissza az alapellátás összegènek 70%-át, a feuille de soins visszaküldése után.


A magyar EÜ kártyát elfogadják, de ugyanolyan feltételekkel, mint a carte vitale-t, vagyis meg kell előlegezni a költségeket, de utólag a tb 70%-ot visszautal - de itt is csak az alapellátàsra vonatkozóan. (ezért szoktuk írni, hogy senki ne utazzon utasbiztosítás nélkül, mert érhetik kellemetlen meglepetések).


Amit mindig a kiegészítő biztosítàs fedez :

- az alapellátás 30%-a (tiers payant)

- biztosítási formulától függően a szakorvosi ellátás fennmaradó rèsze (alapdíj + dépassement honoraire meghatàrozott százaléka)

- kórházi kezelés esetén minden olyan plusz ami nem közvetlen az életmentéshez szükséges (kórhàzi ellátás díja, röntgenek, vizsgàlatok, infúzió, stb). Magánkórhàz esetén egy meghatározott összegig térìt, függően a választott biztosítási formulàtól. Az én kiegészítő biztosítàsom (mutuelle) pl tartalmaza a magànklinikai ellátàst is, ugyanis én tudtam hogy ott szeretnék szülni, így direkt ilyet kötöttem...

2017. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Édes Jó Istenem.
2017. dec. 18. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!