Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Eszem megáll. Az összes...

Eszem megáll. Az összes biztosító ilyen? Tényleg ez a szokás?

Figyelt kérdés
Külföldön van a család 2 szülő két gyerek. Az egyik gyerek (baba) megbetegedett és kórházban lesz pár napig. A biztosító viszont nem akarja fedezni, hogy a család eltolja a visszautat (szállás, repülő), hanem csak az anyukának akarja, és az apuka a másik gyerekkel menjen haza. De nem szívesen hagynám itt a beteg gyerekemet. Ezen kívül logisztikailag is nonszensz. Az anyuka nem ismeri a nyelvet, a babával és babakocsival a csomagjait se tudná vinni, de nincs is annyi bőröndünk, hogy eloszthatnánk a csomagokat, stb. stb. Ez tényleg normális?

2018. febr. 20. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító a gyerek mellé EGY felnöttnek biztosítja az ellátását, ez van a kötvényben is.


A család többi része maradhat ott, csak saját költségre - és ez jogos is, mert a biztosító nem arra való, hoyg a családi nyaralást az ö költségén lehessen meghosszabítani!

Tehát NEM KELL otthagyni a ygereket meg az anyát, csak neked kell fizetni a többletköltségeket!


Azt nem értem, hogy ez neked miért nem természetes dolog?

2018. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
91%
Nem ártana néha elolvasni azt amit eléd tesznek mikor szerződést kötsz..........
2018. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Miért fizetné 3 főnek a plusz szállást, egynek az egészségügyi költségeket, 4-nek a repülőjegyet? Nem tisztem védeni a biztosítókat, én is küzdöttem már velük, de ez tényleg extrém elvárás. Egyébként anyuka semmit nem bír makogni legalább angolul? Okostelón is meg lehet nézni szavakat, nagyon egyszerű mondatokat google-fordítóval a legvégső esetben, egy kétgyerekes anyának azért ennyire fel kell találnia magát. A biztosító elküldi az új jegyet, beszállókártyát, ha máshol nem, a kórházban kinyomtatják neki, de a legtöbb reptéren elektronikusat is elfogadnak, ezzel nem kell küzdeni. Bőröndöt vagy legalább egy nagyobb táskát, hátizsákot bárhol lehet venni, hogy a legszükségesebb pár dolgot otthagyjátok anyukának, bárki segít a babakocsival neki. Vagy maradj te a babával, anyu meg hazamegy a nagyobb gyerekkel.
2018. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Tömör válasz: Igen, az összes, mások országok beliek is. És tényleg.


Egyébként elég széles skálán mozognak a biztosítási csomagok, de a legfőbb különbség a kártérítés felső határában van. Illetve a a drágábbak pár extrát is tartalmazhatnak.


Viszont a komplett család további kinttartózkodását nem fedezi egyik sem (amiket ismerek).


Azt csúnya megjegyzésnek tartom az egyik válasznál, hogy tovább nyaraltatást ír valaki.

2018. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

A negyedik válasz miért lett lepontozva?

Teljesen helytálló, amit írtam, s összecseng az első hárommal is, ami 100%-on áll.

2018. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Azt nem értem, hogy ez neked miért nem természetes dolog?"


nekem nem ez a természetes

nekem az a természetes, hogy amikor biztosítást kötök, akkor pénzt adok a biztosítónak, és ha nincsen semmi baj, akkor az az őve, ha viszont bármi baj van, akkor minden költséget áll, ami azzal a bajjal jár, és ha egy családnak az a normális, hogy ne váljanak szét a gyerekek és a szülők, pl. mert za anyuka egyedül nem is tudná ellátni a beteg gyereket külföldön, csomagot cipelve, nyelvtudás nélkül esetleg, és rengeteg más körülményt írhatnék, akkor ez a bajjal jár, hogy az apuka ottmarad segíteni, de egyébként is normálisan az apuka ne menjen haza a beteg gyerek mellöl

2018. febr. 23. 10:54
 7/12 A kérdező kommentje:
összehasonlítva más típusú biztosításokka il, a biztosítás fogalma nálam az, hogy össze kell hasonlítani a baj nélküli esetet a "baj történt" esettel és a kettő közti minden különbség költsége számít, ill. számítania kéne
2018. febr. 23. 10:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"nekem az a természetes, hogy amikor biztosítást kötök, akkor pénzt adok a biztosítónak, és ha nincsen semmi baj, akkor az az őve, ha viszont bármi baj van, akkor minden költséget áll, ami azzal a bajjal jár,"


Akkor nagyon el vagy tévedve, a biztosító elvileg a beteg költségeit állja, kisgyerek esetében még EGY szülöét, nem pedig mindenkiét, aki rokona a gyereknek.


"ha egy családnak az a normális, hogy ne váljanak szét a gyerekek és a szülők, pl. mert za anyuka egyedül nem is tudná ellátni a beteg gyereket külföldön, csomagot cipelve, nyelvtudás nélkül esetleg, és rengeteg más körülményt írhatnék, akkor ez a bajjal jár, hogy az apuka ottmarad segíteni, de egyébként is normálisan az apuka ne menjen haza a beteg gyerek mellöl"


Lehet, hogy NEKED ez a normális, rajtad KÍVÜL mindenkinek az, hogy a gyerekhez EGY szülö az, aki szükséges. Az, hogy az anyuka nyelvismeret nélkül megy külföldre, nem a biztosító problémája, ahogy az sem, ha nem tudja megszervezni azt, hogy eljusson a repülötérre, amit adott esetben egy taxival mindenki képes megoldani.


De midettöl függetlenül OLVASD EL a biztosítási kötvényedet, ami ott BENN VAN, az az eset az, amit fizetniük kell.

tA biztosító nem úgy müködik, hogy amit valamelyik bizotsított jogosnak talál, azt fizetik, mert az pofátlanságnak nincs határa sok ember esetében, hanem azt, amit a kötvényben vállal.

2018. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"összehasonlítva más típusú biztosításokka il, a biztosítás fogalma nálam az, hogy össze kell hasonlítani a baj nélküli esetet a "baj történt" esettel és a kettő közti minden különbség költsége számít, ill. számítania kéne"


Ez kb olyan hozzáállás, mintha kötnél egy autóbiztosítást, és kisebb kár esetén egy úgy autót követelnél.

2018. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha belerongyol valaki az autódba, és emiatt te lekésel egy fontos üzleti tárgyalást, így buksz mondjuk 10 milliót, azt sem fogja neked a vétkes fél felelősségbiztosítója kifizetni. Csak az autódban keletkezett kárt, a járulékos dolgokat nem. Az esetleges utasaidnak végképp nem.:-) Egyébként érthetetlen, hogy 1. miért is képtelen anyuka egyedül ellátni a beteg gyereket a kórházban, 2. miért nem maradhat apuka vele kint, egyedül, ha már neki van nyelvismerete.:-)
2018. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!