Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha kiskorú vagyok megcsináltat...

Ha kiskorú vagyok megcsináltathatom az útlevelet szülő jelenléte nélkül ha a szülőm ír egy papírt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kiskorú vagyok és csak anyám van.Sürgősen meg kell csináltatnom az útlevelemet Kárpátaljára,de anyám nem tud elmenni velem.Ha anya kiállít egy hivatalos szülői engedélyt(illetéket),de nem jelenik meg személyesen az okmányirodában,akkor lehetséges hogy megcsinálják az útlevelemet okt.4-ére?
2018. szept. 21. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

[link]

Arak, intézés itt vannak!

[link]

Azt irják, hogy lehetséges hozzájáruló okirattal (ill úgy tudom igazolnod kelk, hogy csak anyukáf van)

2018. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. szept. 21. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, ez arra vonatkozik, ha a különélő szülő nem tud jelen lenni. A kérdező kiskorúként egyedujl nem igényelhet útlevelet, az anyjának ott kell lennie.
2018. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt tapasztalatból vagy ebből sikerült kiolvasni?

Csak mert egyáltalan nem tér ki ilyenre. Csak, hogy a hozzájáruló nyilatkozat meglétét kell vizsgálni!

2018. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, és az információk között is ott van .

"Kiskorú vagy gondnokság alatt álló kérelmét a törvényes képviselő nyújtja be. A személyes megjelenés kötelezettsége alól a kérelmező nem mentesül, kivéve, ha kiskorú, és útlevelének az ún. második biometrikus adatot nem kell tartalmaznia."


 

2018. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!