Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ezekben az Országokban tényleg...

Tomszi 21 kérdése:

Ezekben az Országokban tényleg nincs Egészségügyi Társadalom Biztósitás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az Ázsiai országokban tényleg minden ön költséges az Egészségügyi területen és nem érvényes a Magyarországi Társadalom Biztósitás pld :Thaiföld, Korea, Kína, Japán, Vietnam stb.. Vagy van valami lehetőség, hogy ingyenes legyen úgy mint itthon?
2018. okt. 13. 07:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne érvényes egy magyarországi biztosítás Magyarországon kívül? (kivétel az EU)


Amúgy igen, önköltséges, eü. biztosítást kell kötnöd egy biztosítóval. Itthon is ez lesz idővel úgy tűnik.

2018. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon sem ingyenes, de ne zavarjon.
2018. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első, a magyar egészségbiztosítás nem érvényes külföldön.
2018. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Magyarországon sem ingyenes, úgy értettem, hogy nem én fizetem közvetlen ki a kezelés költségét helyszínen.

Akkor EÜ - biztosítás és útas biztosítást, élet biztosítást kell kötni ha külföldi országban szeretnék tanulni és dolgozni?

2018. okt. 13. 09:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarorszagon levo rendszer a ritkabb fajta. Nem is jut eszembe masik orszag, ahol egy jelkepes havi osszegert ellatasban reszesulhetsz. Szoval, igen a legtobb orszagban kell egy jo biztositas, amirol magadnak kell gondoskodnod.
2018. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon mindenkinek sír a szája, hogy így szar a magyar egészségügy meg úgy szar miközben, ilyen rendszer hogy TB máshol nagyon nincsen. Kínáról tudok nyilatkozni mert vannak kínai ismerősök a városba ők elvannak teljesen hűlve milyen jó ország ez, hogy ha itt fizetnek tb-t akkor részben ingyenes ellátásban részesülnek.

Kínában ilyen nincs sőt, ott még kórházba sem mehetsz csak úgy először keresned kell egy orvost aki egy vagyonért hajlandó esetleg kezelésbe venni úgymond fel kell fogadni, és akkor még a kezelés egyéb beavatkozás benne sincsen. Ők nem is értették, hogy mi itt csak úgy besétálunk a kórházba és ellátnak, hát máshol nagyon nem így van.

2018. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az útólsó két válasz adónak köszönöm, hogy rendes válasszal szolgáltak számomra. Most már tisztábban értem a dolgot :)
2018. okt. 13. 13:04
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
#6 persze, csak nem mindegy, hogy arra fizetsz ki év 100 rugót, hogy betolnak egy kórterembe megdögleni, vagy hogy több pénzt fizetsz ki, de meg is gyógyulsz.
2018. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Én Ausztriában lakom, itt van egészségbiztosítás, a fizudból vonják, pont, mint Magyarországon, szóval nem tudom, miért írják itt mások, hogy kb sehol sincs. Ja, és Németországban is van, meg Angliában is.
2018. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

#6

Egyrészről ez nem biztosítás ami itthon van hanem járulék. Mindenki fizeti akkor is ha nem veszi igénybe. Másrészről ezért elég szegényes ellátást kapsz, még európai szinten is. Én pl 10 euróval többért minden igényemet kielégítő high tech ellátásban részesültem Hollandiában.

2018. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!