Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha egy bankkártyához tartozó...

Ha egy bankkártyához tartozó éves utasbiztosítás utazásonként max 30, vagy 90 napra szól, de én egyhuzamban tovább fogok maradni, hogyan tudják ellenőrizni, hogy mióta vagyok külföldön?

Figyelt kérdés

2019. máj. 3. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Alapesetben senkit sem érdekel, tehát a biztosítást megkötöd, de nem veszed igénybe.

De ha történik veled valami, a biztosító csak akkor fizet, ha bizonyítod a kint tartózkodásod körülményeit. Ennek számos lehetséges dokumentációja van. Például az odaútra szóló repülőjegy foglalása, az érvényesített beszállókártya, a célország pecsétje/vízuma az útleveledben (ha olyan ország, ahol ez a belépési procedúra része)

Magyarán ha május elsején utaztál, a biztosításod 30 napos, és te június 10-én veszel igénybe a biztosítás körébe eső szolgáltatást, akkor nem fogod tudni bizonyítani, hogy jogos a biztosító felé az igényed. Emiatt a teljes orvosi (vagy más) költség téged terhel.

A túltartózkodás ezért sem célszerű.

2019. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huh oké, köszönöm szépen!
2019. máj. 3. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg az ember fiatal vagy okos vagy egészséges, nem szokott aggódni a biztosítás dolgon. Sem 30 sem 90 napra.

Amúgy ha hosszú időre megy saját pénzből, és fiatal/okos/egészséges, akár haza is jön annyiból, amennyibe egy 90 napos biztosítás kerül. HA nem megy, segítek.

2019. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Általában tényleg nem aggódom, bár lehet ez könnyelműség, de nem szoktam kötni ha utazgatok rövidebb időre, most viszont egy elég hosszú zarándoklatra fogok menni, fizikai megterhelés alatt leszek, szóval nem szívesen vállalkoznék rá mindenféle biztosítás nélkül, hazajönni pedig nem akarnék olyan miatt, amivel amúgy tudnám folytatni az utamat, pl egy letört fog miatt.
2019. máj. 3. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk zarándokként nem tűnsz felvilágosult embernek a 21. században, de ez érthető. Nem az eszedért szeretnek.

Eu egészségbiztosítási kártyád van már?

2019. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:D Rendben, te, mint felvilágosult és eszes ember, mit javasolsz?


Igen, van.

2019. máj. 3. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Az EU-n belül az EU kártya tökéletesen elég egy értelmes gondolkodó fiatalnak. Te pedig még okosabb is vagy az átlagnál, hiszen azt is tudod, bankkártya biztosítással szinte bármit elérhetsz. (Titkos tipp: a gránit bank számlacsomagjai a legtutibbak, és a platina kártyájuk mindennél jobb).

Ha a biztosító kérdezné, a barátod fuvarozott ki. Két napja. Az EU-n belül - ahol a hozzánk hasonló felvilágosult - emberek mozognak, ez nem cáfolható.

Amőgy ha gondod van és haza kell jönnöd olcsón, tényleg csak dobj egy őszinte kérést.

2019. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Őszinte kérés? Mármint?
2019. máj. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!